طرح مفهومی فولکس‌واگن، انقلابی در زمینه خودروهای الکتریکی - اجاره خودرو طباطبایی

طرح مفهومی فولکس‌واگن، انقلابی در زمینه خودروهای الکتریکی

حضور فولکس‌واگن در نمایشگاه خودروی پاریس با طرح جدیدی درباره خودروهای الکتریکی همراه خواهد بود.

ماه گذشته، هربرت دایز، رئیس شرکت فولکس واگن اعلام کرد طرح مفهومی که این شرکت در نمایشگاه پاریس به نمایش خواهد گذاشت، خودرویی الکتریکی با اندازه های نزدیک به فولکس واگن گلف خواهد بود. به گفته ی او داخل این خودرو به اندازه فولکس واگن پاسات جادار خواهد بود و در نتیجه جزو هاچ بک های بلند قامت به شمار خواهد رفت.

این خودرو با یک شارژ کامل می تواند مسافت ۴۰۰ تا ۶۰۰ کیلومتر را طی کند. شارژ دوباره این خودرو نیز که احتمالا با کمک فناوری شارژ سریع انجام می شود، تنها ۱۵ دقیقه زمان خواهد برد.

نسخه ی تولید انبوه این طرح مفهومی، اولین خودرویی خواهد بود که از فناوری MEB یا ابزارهای ماژولار الکتریکی بهره می برد. این فناوری که توسط فولکس واگن معرفی شده است، با ایجاد تغییراتی در سیستم انتقال قدرت، محدوده حرکت خودروهای الکتریکی را بسیار افزایش می دهد. این خودرو در سال ۲۰۱۸ یا ۲۰۱۹ به بازار عرضه خواهد شد.

این طرح جدید به نوعی دنباله رو طرح مفهومی الکتریکی Budd-e، که در نمایشگاه CES سال ۲۰۱۶ عرضه شد، به حساب می آید. فولکس واگن در توصیف طرح جدید خود افتادگی را کنار گذاشته و از آن با عباراتی هم چون «سفیر جدیدی در دنیای خودرو» یاد کرده است. تعبیر دیگر این خودروساز آلمانی برای طرح مفهومی خود، «طرحی بی نظیر و زمینه ساز ورود فولکس واگن به دوره ای جدید» است. چرا که این خودرو به همان میزان فولکس واگن قورباغه ای، هفت دهه پیش و قبل از انتخاب شدن به عنوان خودروی پرفروش قرن، خودرویی انقلابی و تاثیرگذار خواهد بود.

این خودرو اولین قدم فولکس واگن برای تغییر استراتژی تولید خودروهای کم مصرف، از خودروهای دیزل به خودروهای الکتریکی خواهد بود.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *