عملکرد پارس خودرو از نظر کیفیت تولید مطلوب است - اجاره خودرو طباطبایی

عملکرد پارس خودرو از نظر کیفیت تولید مطلوب است

عضو کمسیون راه و کشاوری و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت پارس خودرو از نظر بستن قرارداد و کیفیت در تولید به صورت مطلوب عمل کرده است.

اولین همایش محیط زیست در صنعت خودروسازی با حضور نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی، مدیران سازمان حفاظت محیط زیست، مدیران گروه خودروسازی سایپا و شرکت پارس خودرو و جمعی از علاقه مندان در شرکت پارس خودرو برگزار شد.

در این همایش، احمدعلی کیخا نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون راه و کشاورزی و منابع طبیعی مجلس با تشکر از برگزارکنندگان همایش گفت: احساس نیاز به موضوع محیط زیست در صنعت خودروسازی وجود دارد و توجه بیشتر صنایع خودروسازی به محیط زیست به عنوان یک ضروروت مطرح است و بخش حمل و نقل و به ویژه صنعت خودرو سهم قابل توجهی در محیط زیست دارد.

وی افزود: در بین صنایع حمل و نقل، خودرو بیشترین سهم را دارد و در خودرو، سوخت خودرو بین ۸۰ تا ۹۰ درصد در محیط زیست نقش ویژه ای دارد.

کیخا تصریح کرد: چاره ای نداریم که در مسیر رویکرد جهانی حفاظت از محیط زیست و کره زمین، از روند تخریب کره زمین جلوگیری کنیم و در تعامل با جهان پیرامون باید مسیر حفاظت از محیط زیست را طی نماییم، هم در رفتارها و مواد مورد استفاده در خودروسازی و هم در تولید و سوختی که در خودروها استفاده می شود، محیط زیست باید به صورت جدی مورد توجه تولیدکنندگان و صنایع باشد.

نماینده مردم سیستان در مجلس تاکید کرد: مجموعه سیاست های ما در حوزه خودرو نمی تواند ما را به اهداف پیش بینی شده برساند، مگر اینکه یک تحول بزرگ در حوزه اقتصاد صورت گیرد.

عضو کمسیون راه و کشاوری و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: شرکت پارس خودرو از نظر بستن قرارداد و کیفیت تولید مطلوب عمل کرده است.

کیخا افزود: باید از شرایط مناسب پیش آمده پس از برجام به نفع صنایع خودروسازی بهره گرفت و توصیه من این است برای اینکه به جایگاه مطلوبی برسیم، باید تلاش های بیشتری صورت گیرد و مجلس هم این آمادگی را دارد که دولت را مکلف کند از خودروسازی به شکل منطقی حمایت کند و مانند کشورهای اروپای غربی با مالیات سبز و بازپرداخت ها به مردم در صورت استفاده از خودروهای سبز، کمک کند و بدیهی است مجموعه ای از سیاست ها می تواند ما را به وضعیت مطلوب در صنعت خودرو برساند.

در ادامه کیومرث کلانتری مدیرکل دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: موضوع محیط زیست امروزه فنی و تخصصی شده است چون جهان از سه پدیده که دستاورد بشر است در عذاب است: ۱- گرمایش زمین و تغییرات آب و هوایی ۲- تخریب لایه اوزون ۳- نابودی تنوع زیستی که متاسفانه بشر تیشه به ریشه خود زده است.

کلانتری تصریح کرد: علی رغم ظرفیت های بالا و تنوع اقلیمی و زیستی، کشور بسیار شکننده و آسیب پذیر است حال آن که کشوری در حال توسعه هستیم و توسعه بر محیط زیست اثر خواهد گذاشت و اهمیت حفظ محیط زیست در کشور به تبع دنیا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی تاکید کرد: راهی نداریم جز اینکه الگوی تولید و الگوی مصرف را عوض کنیم و لذا همه ما مسئولیت داریم و سازمان حفاظت محیط زیست در این بین نقش دبیرخانه را دارد و دستگاه های دیگر باید سیاست های زیست محیطی را اجرا کنند.

مدیرکل دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص تعطیلی برخی از واحدهای صنعتی افزود: توقف و پلمپ واحدهای صنعتی هیچگاه مایه مباهات برای سازمان حفاظت محیط زیست نیست اینها سرمایه های ملی هستند که باید همه کمک و هدایت کنیم.

وی تاکید کرد: محیط زیست برای کمک به صنعت است و محیط زیست بدون صنعت و صنعت بدون محیط زیست هردو بی معناست. بنابراین خودروسازان حتما باید محیط زیست را به عنوان مسایل اساسی خود به حساب آورند.

کلانتری گفت: اگر واحدی تولیداتش نتوانست تولید سبز داشته باشد، حتما به زودی به بن بست خواهد رسید و اینجاست که اهمیت محیط زیست دوچندان می شود.

در ادامه حسین سلیمیان معاون منابع انسانی شرکت پارس خودرو ضمن خیرمقدم به میهمانان و شرکت کنندگان همایش گفت: آب و هوای سالم و پاک در زندگی امروزه ما به آرزوهایی تبدیل شده است که به تدریج به خاطرات پیوسته است.

وی افزود: حفاظت از محیط زیست باید از سنین کودکی و در مدارس و خانواده ها آغاز شود تا به صورت یک فرهنگ تجلی یابد.

سلیمیان تصریح کرد: در گذشته جاده ها و راه های ارتباطی کمتر بود و مناطق بکر ، طراوت و شادابی خاصی داشت و اکنون راه های ارتباطی و جاده ها گسترش یافته اما مناطق بکر در معرض تهدید و نابودی قرار گرفته اند.

وی با اشاره به آسیب هایی که محیط زیست مان را مورد تهدید قرار می دهد، گفت: باید با کمک صاحب نظران و کارشناسان زمینه های فرهنگی حفاظت از محیط زیست فراهم شود و پاسداشت از محیط زیست از مراکز آموزشی ، مدارس پایه و رسانه ها به ویژه رسانه ملی آموزش داده شود تا نسلی تربیت شوند که به هیچ وجه زباله تولید نکنند و محیط زیست پاک و سالم بماند.

در ادامه عبدالصمد احمدوند دبیر این همایش گفت: اولین همایش محیط زیست در صنایع خودروسازی با مشارکت سازمان حفاظت محیط زیست در پارس خودرو برگزار می شود و باتوجه به اهمیت محیط زیست و اینکه همه ما موظف هستیم که محیط زیست را سرلوحه کار خودمان قرار دهیم، مجموعه پارس خودرو نیز چه در بعد فنی و چه در بعد نهادینه کردن فرهنگ محیط زیستی با اقدامات خوبی که انجام داده به این نتیجه رسیده است که تلاش های زیست محیطی به شکل همایش اطلاع رسانی شود و در قالب های آموزشی فرهنگ سازی شود.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست پارس خودرو افزود: شرکت پارس خودرو به عنوان تولیدکننده لوکس ترین و با کیفیت ترین خودروهای کشور، تمام محصولاتش دارای استانداردهای سازمان محیط زیست ( یورو۴ و یورو ۵ ) و دوستدار محیط زیست هستند.

وی تصریح کرد: اینکه پارس خودرو اولین در کیفیت است، یکی از ابعاد آن سازگاری با محیط زیست است.

گفتنی است در ادامه همایش نیز پنل های تخصصی با حضور کارشناسان و علاقمندان به محیط زیست در موضوعات مختلف برگزار شد.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *