فراری اتاقک محافظ Halo را در پیست سیلوراستون آزمایش کرد - اجاره خودرو طباطبایی

فراری اتاقک محافظ Halo را در پیست سیلوراستون آزمایش کرد

فراری پیش از گرندپری بریتانیا در پیست سیلوراستون از نمونه‌ی بروز شده‌ی اتاقک محافظ رانندگان با نام Halo Cockpit رونمایی کرد و آن را تحت آزمایش قرار داد.

سباستین فتل راننده ی اول تیم فراری هفته ی گذشته طی یکی از دور های تمرینی خود، از خودرویی مجهز به اتاقک ایمنی مخصوص فراری با نام Halo استفاده کرد. فراری توسعه ی این اتاقک را از ماه مارس سال جاری آغاز کرد. نمونه ی بروز شده ی Halo طراحی ساده تری را نسبت به گذشته دارد و به گفته ی فراری کاهش وزن را نیز تجربه کرده است.

اتاقک محافظ Halo دارای ساختاری میله ای و ساده است. این اتاقک اطراف سر راننده قرار می گیرد تا در صورت برخورد خودرو با دیواره های، از وارد شدن ضربات به راننده جلوگیری کند. طرح فراری یکی از چند نمونه ی در حال توسعه توسط تیم های مختلف اعم از نمونه ی مخصوص ردبول است که برای افزایش ایمنی راننده ها در آینده ی نزدیک به کار گرفته خواهند شد. البته باید دید مسئولین مسابقات فرمول یک کدام طرح را انتخاب خواهند کرد. اتاقک Halo به دلیل قرار داشتن میله ای درست در مقابل راننده تا حدودی روی دید وی تاثیر می گذارد. یکی از مشکلات طرح فراری عدم جلوگیری از امکان برخورد قطعات معلق در پیست با راننده است که چندین بار نیز شاهد این موضوع در مسابقات چند سال اخیر بوده ایم.

ردبول نیز در حال توسعه ی سیستم مخصوص خود با نام Aeroscreen است که در در چندین نمونه ی مختلف آن را توسعه داده است. پیش تر برنی اکلستون مدیر مسابقات فرمول یک با تعبیه ی هرگونه اتاقک محافظی برای راننده ها مخالف بود. با این حال طبق اخبار منتشر شده ظاهرا وی در حال کنار گذاشتن موضع خود است و احتمال استفاده از طرح فراری در اینده ای نزدیک توسط مسئولین فرمول یک بیشتر است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *