فرناندو آلونسو: آکورا NSX حسی مشابه خودروهای فرمول یک دارد - اجاره خودرو طباطبایی

فرناندو آلونسو: آکورا NSX حسی مشابه خودروهای فرمول یک دارد

فرناندو آلونسو راننده‌ی مطرح تیم فرمول یک مک‌لارن پس از آزمایش سوپراسپرت آکورا NSX، تجربه‌ی رانندگی با این خودرو را به خصوص در بخش ترمز‌گیری مشابه خودرو‌های فرمول یک عنوان کرد.

فرنانو آلونسو راننده ی تیم فرمول یک مک لارن به خوبی با پیشرانه های قدرتمند هوندا آشنا است. حال این راننده ی مطرح پشت فرمان سریع ترین خودروی شهری مجهز به پیشرانه ی هوندا قرار گرفته است. آلونسو در پیستی در کشور پرتغال به همراه یکی از خبرنگاران نشریه های خودرویی این کشور به آزمایش آکورا NSX 2017 پرداخته است.

پیست استوریل پرتغال برای اولین بار میزبان گرندپری اروپا بود و آیرتون سنا که به هوندا کمک زیادی در توسعه ی نسل اول NSX کرده است، در همین پیست اولین قهرمانی خود در مسابقات فرمول یک را جشن گرفت. آلونسو پس از تست آخرین نسل NSX در خصوص این خودرو گفت:

آکورا NSX لذت رانندگی زیادی را نسبت به مسابقات فرمول یک به ارمغان می آورد زیرا دیگر نیازی به دقت به کوچکترین جزئیات هنگام رانندگی ندارید. این موضوع مانند تفاوت نقاشی هنری و نقاشی مهندسی است.

اما آلونسو هنگام آزمایش NSX 2017 تحت تاثیر توانایی های فرمان پذیری و به خصوص سیستم ترمز این خودرو قرار گرفت. وی در این خصوص گفت:

در خصوص تجربه ی رانندگی موضوعی که باعث شگفتی من شد، سیستم ترمز خودرو بود. حس ترمزگیری در این خودرو فاصله ی زیادی با خودروهای فرمول یک ندارد.

آکورا NSX مدل ۲۰۱۷ در حال حاضر با قیمت پایه ی ۱۵۷۸۰۰ دلار به فروش می رسد. این خودرو به سیستم قوای محرکه ی هیبریدی پیشرفته ای متشکل از پیشرانه ی ۶ سیلندر توربوشارژ شده در کنار سه موتور الکتریکی مجهز شده است. جعبه دنده ی ۹سرعته ی دوکلاچه نیز وظیفه ی انتقال قدرت در این خودرو را به عهده دارد.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *