فرناندو آلونسو در آغاز دور اول گرندپری سنگاپور رویای حضور روی سکو را داشت - اجاره خودرو طباطبایی

فرناندو آلونسو در آغاز دور اول گرندپری سنگاپور رویای حضور روی سکو را داشت

فرناندو آلونسو اظهار کرد پس از حادثه‌ای که در شروع گرندپری سنگاپور روی داد، با کنترل اوضاع امید به کسب مقام و قرار گرفتن بر روی سکوی جوایز را داشت.

آلونسو در دور اول از رده ی نهم به رده ی پنجم صعود کرد و تا توقف اول خود در پیت استاپ دارای مقام پنجمی بود.

در نهایت راننده ی اسپانیایی تیم مک لارن از سباستین فتل از تیم فراری و مکس وشتاپن از تیم رد بول عقب ماند و با کسب مقام هفتم به کار خود در این مسابقات پایان داد.

آلونسو گفت:

زمانی که در رده ی پنجم بودم، امید به کسب مقاوم اول تا سوم داشتم. اگر در دور اول گرندپری سنگاپور شما در رده ی پنجم قرار گیرید، با توجه به تجربیات گذشته می توانید انتظار داشته باشید تا اتفاقی در بین خودروهای جلویی شما روی دهد و حتی کسب مقام سومی دور از ذهن نخواهد بود.

اما در این روز پیش روی من اتفاقی روی نداد و فتل و وشتاپن به سرعت خودشان را به من رساندند و از من سبقت گرفتند.

احساس می کنم جایگاه هفتمی بعد از دو راننده ی مرسدس بنز، دو راننده ی ردبول و دو راننده ی فراری بهترین دستاوردی است که می توان حاصل کرد. تا به حال در گرندپری سنگاپور تیم چهارم نبوده ایم و امروز با استفاده از استراتژی و تیم خوبی که داریم به این مقام نایل آمدیم و من خوشحال هستم.

جنسون باتن هم تیمی آلونسو هم شروع خوبی داشت اما زمانی که سعی داشت از برخورد با نیکو هالکنبرگ از تیم فورس ایندیا جلوگیری کند، اتومبیلش دچار سانحه شد. او ۴۳ دور را با همین وضعیت سپری کرد و در نهایت به دلیل توقفات زیاد جهت تعمیر آن روز را روز پیت استاپ نامید.

باتن گفت: “اگر بخواهم منصفانه قضاوت کنم، مسابقه در همان دور اول برای من تمام شد.”

شروع خوبی داشتم و پهلو به پهلوی والتری بوتس رانندگی می کردم اما ندیدم اتومبیل هالکنبرگ وارد مسیر شد تا زمانی که دقیقا جلوی من ظاهر شد و دیگر دیر شده بود. مجبور بودم به سمت راست بروم اما در واقع در سمت راست مسیری برای عبور نبود. در نتیجه با باله ی جلویی اتومبیلم به او خوردم که در این برخورد باله شکست و پس از آن کانال های ترمز و کف اتومبیلم از بین رفت. در توقف اولم در دور اول دماغه ی جدید روی اتومبیلم نصب شد و تایرهای نو جایگزین شدند اما باتوجه به خسارتی که ایجاد شده بود بالانس اتومبیلم از بین رفته بود و در حال رانندگی بدون اعمال نیروهای رو به پایین بودم. دلیلی که باعث توقفم شد، ترمزهایم بود. باتوجه به خسارتی که به مجاری ترمز وارد آمده بود، نگران عدم کارکرد صحیح آن ها بودیم.

باتن به عنوان هم تیمی آلونسو آمده بود تا عملکرد او را کامل کند اما مک لارن به کسب مقام هفتمی بسنده کرد.

باتن افزود:

فرناندو امروز عالی کار کرد، من واقعا فکر نمی کردم او با اتومبیلش بتواند هفتم شود. او بهترین بود و دیگران مشکلاتی داشتند. به او ادای احترام می کنم چون او امتیازاتی که می توانست را جمع کرد و در مسابقه ی آتی ما همچنان در کورس رقابت خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *