فروش مرسدس بنز در نیمه‌ اول سال 2016 از مرز یک میلیون دستگاه گذشت - اجاره خودرو طباطبایی

فروش مرسدس بنز در نیمه‌ اول سال ۲۰۱۶ از مرز یک میلیون دستگاه گذشت

برای اولین بار در تاریخ ۹۰ ساله­‌ی شرکت مرسدس بنز، این شرکت توانست به رکورد فروش یک میلیون خودرو در نیمه­‌ی اول امسال دست پیدا کند.

خودروساز آلمانی مرسدس بنز از ماه ژانویه تا ژوئن سال جاری، تعداد ۱۰۰۶۶۱۹ دستگاه خودرو را در سراسر جهان تحویل مشتریان داد که نشان دهنده ی رشد ۱۲٫۱ درصدی نسبت به همین بازه ی زمانی در سال ۲۰۱۵ است. این آمار و ارقام موجب شد که شرکت مرسدس بنز لیست فروش خود را برای چهلمین ماه متوالی اعلام کند که شاهد رشد ۱۱٫۱ درصدی نسبت به ماه ژوئن سال گذشته هستیم.

با بررسی توزیع فروش این شرکت در سراسر جهان مشاهده می شود که قاره ی اروپا با عرضه ی ۴۴۴۵۸۱ دستگاه بیشترین بازار فروش را به خود اختصاص داده است. قاره ی آسیا نیز با فروش ۳۴۶۲۲۰ دستگاه در رده ی بعدی قرار می گیرد که از این میان تعداد ۲۱۹۹۹۹ دستگاه، در کشور چین فروش رفته است که همین موضوع موجب تبدیل شدن آن به مهم ترین کشور در میان مشتریان مرسدس بنز شده است. همچنین شاهد رشد ۳۳٫۱ درصدی نسبت به نیمه ی اول سال گذشته هستیم.

طبق گزارشات، مدل های SUV متنوع مرسدس بنز با فروش ۳۳۹۵۴۱ دستگاه، پرطرفدارترین مدل خودروهای این شرکت به شمار می آید. مدل های جمع و جورتر و کوچک تر در رده های بعدی قرار می گیرند. تعداد ۳۱۹۶۲۶ دستگاه مرسدس بنز کلاس های A و B و CLA و GLA در سراسر جهان به فروش رفته است که در این میان کلاس C به تنهایی ۲۰۰۰۰۰ دستگاه را به خود اختصاص داده است اما جزییات و آمار فروش مدل های دیگر این شرکت منتشر نشده است.

الا کالنیوس، عضو هیئت مدیره ی شرکت دایملر AG و مسئول بازاریابی و فروش شرکت مرسدس بنز در رابطه با این آمار و ارقام می گوید:

در ماه ژوئنی که سپری شد، توانستیم از مرز فروش یک میلیون دستگاه عبور کنیم که این عدد بیشترین فروش نیم سالانه ی کل تاریخ مرسدس بنز است. یک سوم از کل این فروش را مدل های بخش شاسی بلند تشکیل داده بودند. این موضوع نشان دهنده ی استقبال گسترده ی مشتریان از مدل های جدید SUV ما است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *