فورد با ۱۳ خودروی الکتریکی
فورد با ۱۳ خودروی الکتریکی

فورد با ۱۳ خودروی الکتریکی به این بازار یورش می‌ برد

فورد با ۱۳ خودروی الکتریکی

فورد برنامه‌های گسترده‌ای برای ورود به بازار خودروهای الکتریکی دارد؛ موستانگ و F-150 الکتریکی. فورد در نمایشگاه CES 2017 از برنامه ی خود برای تولید خودروهای الکتریکی پرده برداشت. این شرکت در نظر دارد نسخه های هیبریدی مدل محبوب موستانگ و وانت F-150 را در کنار نسخه ی تمام الکتریکی یک شاسی بلند تا سال ۲۰۲۰ عرضه کند. فورد برای این امر سرمایه گذاری ۴.۵ میلیارد دلاری برای تولید خودروهای الکتریکی خواهد کرد.

فورد با ۱۳ خودروی الکتریکی
فورد با ۱۳ خودروی الکتریکی

اجاره خودرو

بدین ترتیب این شرکت مطرح آمریکایی پس از فولکس واگن و مرسدس بنز، جدیدترین خودروسازی است که برنامه ریزی گسترده ای برای تولید خودروهای الکتریکی و هیبریدی کرده است. مارک فیلدر مدیر عامل فورد در همین مورد گفت: ما برنامه ریزی و سرمایه گذاری گسترده ای برای تولید خودروهای برقی کرده ایم و در نظر داریم تا ۱۵ سال آینده تولیدات خود در این بخش را بیش از بخش خودروهای بنزینی کنیم. فورد تولید ۱۳ خودروی الکتریکی و هیبریدی را در دستور کار خود قرار داده است.

هفت عدد از این خودروها تا پنج سال آینده ی به بازار عرضه خواهند شد. در کنار شاسی بلند الکتریکی این شرکت با بُرد مسافتی ۴۸۰ کیلومتر، موستانگ و F-150 هیبریدی؛ فورد نسخه ی الکتریکی و تاکسی ترانزیت و دو خودروی برقی پلیس را نیز تولید خواهد کرد. فورد برای این امر، سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری در برخی از سایت های تولیدی خود کرده است که منجر به ایجاد ۷۰۰ فرصت شغلی جدید شده است.

فورد در راستای تولید خودروهای الکتریکی، سرمایه گذاری ۱.۶ میلیارد دلاری در سایت تولیدی جدید خود در مکزیک را متوقف می کند و نسل جدید فوکوس را در سایت فعلی خود تولید خواهد کرد. فورد در حال حاضر تعدادی خودروی هیبریدی در سبد محصولات خود دارد؛ اما تنها خودروی الکتریکی این شرکت، فوکوس الکتریکی است. برخلاف سازنده های بزرگ فعلی دنیای خودروهای الکتریکی اعم از تسلا، جنرال موتورز و رنو، فورد فوکوس الکتریکی با هر بار شارژ تنها ۱۶۰ کیلومتر طی می کند. مدیر عامل فورد از تقاضای اندک برای خودروهای الکتریکی فورد گلایه کرد و آن را در برابر ۴۰۰ هزار پیش خرید تسلا مدل ۳، ناراحت کننده توصیف کرد.

فورد با ۱۳ خودروی الکتریکی
فورد با ۱۳ خودروی الکتریکی

این شرکت در صدد است با عرضه ی نسخه های الکتریکی موستانگ، F-150 و خودروهای پلیس، روند فعلی را تغییر دهد. در کنار توسعه ی خودروهای الکتریکی، فورد شبکه ای یکپارچه از سیستم شارژ سریع را توسعه خواهد داد که به گفته ی این شرکت، سرعتِ به مراتب بیشتری از شبکه های فعلی دارد. این خودروساز آمریکایی در نظر دارد در آینده ی نزدیک ۴۰۰ سایت شارژ خودروی الکتریکی در اروپا راه اندازی کند و این آمار را تا سال ۲۰۲۰ به ۱۰۰۰ سایت برساند.

علاوه بر این فورد در نظر دارد ایستگاه های شارژ بیسیم نیز راه اندازی کند تا حتی در صورت فراموشی راننده خودروها شارژ شوند. با وجود اقدامات گسترده ی فورد برای ورود به بازار خودروهای الکتریکی، همچنان برنامه های این شرکت در برابر رقبای قدرتمندی اعم از فولکس واگن چندان بزرگ به نظر نمی رسند. باید به انتظار نشست و دید این شرکت مطرح آمریکایی چگونه می تواند در رقابت داغ خودروهای الکتریکی خودی نشان دهد.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *