قابل‌اطمینان‌ترین و غیرقابل‌اطمینان‌ترین

قابل‌اطمینان‌ترین و غیرقابل‌اطمینان‌ترین خودروهای ۲۰۱۷

قابل‌اطمینان‌ترین و غیرقابل‌اطمینان‌ترین خودروهای ۲۰۱۷

بررسی سالانهٔ قابلیت اعتماد کانسومر ریپورتز یا گزارش مصرف‌کنندگان هرساله به معرفی قابل‌اطمینان‌ترین و غیرقابل‌اطمینان‌ترین شرکت‌های خودروسازی و همین‌طور خودروهای سال می‌پردازد. کانسومر ریپورتز برای جمع‌آوری اطلاعات حدود ۶۴۰ هزار دستگاه خودرو را موردبررسی قرار می‌دهد و از این طریق ۱۰ خودرو را به‌عنوان قابل‌اطمینان‌ترین خودروها و ۱۰ خودرو را به‌عنوان غیرقابل‌اطمینان‌ترین خودروهای سال معرفی می‌کند؛ بنابراین لیست اعلامی کانسومر ریپورتز مرجع مناسبی برای خرید خودرو است چراکه مشخص می‌کند سراغ چه خودروهایی باید رفت و از چه خودروهایی باید دوری کرد. هر مشکلی در رتبه‌بندی کانسومر ریپورتز تأثیر دارد و از این طریق خودروها رتبه‌بندی می‌شوند. طبق معمول امسال نیز این لیست اعلام شده است که در ادامه به معرفی خودروهای آن خواهیم پرداخت. نکتهٔ جالب در لیست قابل‌اطمینان‌ترین‌های امسال این است که از ۱۰ خودرو، هفت خودرو از ساخته‌های تویوتا و لکسس است و برای اولین بار این شرکت ژاپنی موفق به کسب هفت جایگاه در لیست قابل‌اطمینان‌ترین خودروهای کانسومر ریپورتز شده است.

قابل‌اطمینان‌ترین خودروهای ۲۰۱۷

۱۰- کیا نیرو

قابل‌اطمینان‌ترین و غیرقابل‌اطمینان‌ترین

کیا نیرو امسال موفق به کسب رتبهٔ ۱۰ در این لیست شده است. ترکیبی از مصرف سوخت مناسب با استایل کراس‌اوور مانندِ کاربردی موجب شده نیرو بتواند چنین جایگاهی را کسب کند.

۹- سوبارو BRZ / تویوتا GT86

یکی از سرگرم‌کننده‌ترین خودروها برای رانندگی در بازار سوبارو BRZ و تویوتا GT86 هستند و حالا این دوقلوهای ژاپنی به لیست طویل افتخارات خود یک جایزهٔ بزرگ دیگر را هم اضافه کرده‌اند.

۸- لکسس ES

اولین نمایندهٔ لکسس در لیست قابل‌اطمینان‌ترین‌های امسال، سدان ES است که هرچند کمی خسته‌کننده به نظر می‌رسد اما یکی از قابل‌اعتمادترین سدان‌های لوکس حال حاضر بازار هم هست.

۷- لکسس GS

برخلاف ES، لکسس GS نه‌تنها خودروی قابل‌اعتمادی است که رانندگی جذاب‌تری هم دارد. همچنین این سدان لوکس برای هر سلیقه‌ای پیشرانهٔ مناسبی دارد که شامل نمونهٔ هیبریدی تا نسخهٔ عملکردی GS F می‌شود.

۶- آئودی Q3

آئودی Q3 تنها خودروی اروپایی است که توانسته در بین ۱۰ خودروی لیست جای گیرد. این کراس‌اوور آلمانی تجربهٔ رانندگی پریمیومی را ارائه می‌کند که شامل کابین ساکت، سواری راحت و هندلینگ پاسخگو می‌شود.

۵- تویوتا رافور

تویوتا رافور سال‌ها است که قابلیت اعتماد خود را ثابت کرده و نسل کنونی آن نیز این سنت را ادامه داده است. این خودرو که در نسخه‌های بنزینی و هیبریدی تولید می‌شود، سواری روان و شخصیت رانندگی مطمئنی را ارائه می‌کند.

۴- لکسس IS

شاید IS به جذابیتی که لکسس ادعا می‌کند نباشد اما این یک سدان کامپکت بدون مشکل است که همان کیفیت برادران بزرگ‌تر خود را ارائه می‌کند.

۳- تویوتا پریوس V

پریوس V در اصل نسخهٔ MPV نسل قبلی پریوس است. این خودرو که بزرگ‌ترین عضو خانوادهٔ پریوس محسوب می‌شود، از دیگر برادران خود کاربردی‌تر است.

۲- تویوتا پریوس C

در نقطهٔ مقابل پریوس V، پریوس C قرار دارد کوچک‌ترین عضو خانوادهٔ پریوس است و قیمت ارزان‌تری هم دارد. پریوس C یکی از باصرفه‌ترین خودروهای بازار بشمار می‌رود و ظاهراً یکی از قابل‌اطمینان‌ترین‌ها هم هست.

۱- اینفینیتی Q70

کیفیت داخلی خوب، هندلینگ چابک و مجموعه‌ای از پیشرانه‌های سرزنده موجب شده که اینفینیتی Q70 یکی از بهترین انتخاب‌ها در بین سدان‌های لوکس باشد اما حالا این ماشین بالاترین رتبه در لیست قابل‌اطمینان‌ترین خودروها را هم کسب کرده است.

غیرقابل‌اطمینان‌ترین خودروهای ۲۰۱۷

۱۰- شورلت کامارو

مالکان نسل جدید شورلت کامارو مسائلی جزئی در گیربکس و مشکلاتی در سیستم الکترونیکی خودرو را گزارش داده‌اند.

۹- مرسدس بنز GLC

مالکان کراس‌اوور لوکس مرسدس بنز GLC از مشکلاتی در ترمزها، فرمان و تعلیق و همین‌طور تجهیزات برقی خودرو شکایت کرده‌اند.

۸- جگوار F-Pace

اولین کراس‌اوور جگوار ممکن است مانند یک قهرمان باشد اما این موضوع از توجه مالکان به مشکلات آن جلوگیری نکرده است که شامل قوای محرکه و تکنولوژی‌های الکترونیکی مانند سیستم اطلاعاتی-سرگرمی می‌شود.

۷- جی‌ام‌سی آکادیا

جدیدترین کراس‌اوور سه ردیفهٔ جی‌ام‌سی به دلیل اشکالاتی در سیستم الکترونیکی در جایگاه هفتم لیست غیرقابل‌اطمینان‌ها قرار گرفته است. به‌عنوان‌مثال سیستم اطلاعاتی-سرگرمی عقب آکادیا گاهی اوقات کار نمی‌کند.

۶- فیات ۵۰۰

با وجود حضور چندین ساله در بازار، این فیات کوچک از مشکلاتی در ترمزها، تجهیزات برقی و سیستم‌های الکترونیکی رنج می‌برد.

۵- فورد فوکوس

محصول کامپکت فورد توانسته موقعیت خود را در نظرسنجی امسال بهبود بخشد اما هنوز هم قابلیت اطمینان ضعیفی از سوی مالکان فوکوس گزارش شده است.

۴- فورد فی‌یستا

هاچ‌بک ساب‌کامپکت فورد نیز به خاطر مشکلاتی در کنترل‌کنندهٔ سیستم تهویه که ناگهان آن‌را متوقف می‌کند و همین‌طور ایراداتی در گیربکس دوکلاچه در بین غیرقابل‌اطمینان‌ترین‌ها جای گرفته است.

۳- ولوو XC90

مشکل عمدهٔ این کراس‌اوور پریمیوم سوئدی در سیستم اطلاعاتی-سرگرمی پیچیدهٔ آن است که سیستم تهویه را هم کنترل می‌کند. مالکین XC90 گفته‌اند Load این سیستم به‌کندی صورت می‌گیرد و گاهی دسترسی به همه‌چیز ازجمله سیستم تهویه را مسدود می‌کند.

۲- کادیلاک اسکالید

یک‌بار دیگر کادیلاک به خاطر مشکلات سیستم اطلاعاتی-سرگرمی خود در جایگاهی بالایی در لیست غیرقابل‌اطمینان‌ترین‌های کانسومر ریپورتز قرار گرفته است. به‌عنوان‌مثال گاهی سیستم تهویه بدون هیچ‌گونه حرکتی از سوی راننده در بالاترین حد خود قرار می‌گیرد.

۱- تسلا مدل X

کراس‌اوور تمام الکتریکی تسلا مدل X با وجود ویژگی‌های پیشرفته، به دلیل مشکلاتی در قسمت‌های ساده‌ای مانند باز و بسته شدن درهای فالکون به علت سنسورهایی که اغلب درست عمل نمی‌کنند، به‌عنوان غیرقابل‌اطمینان‌ترین خودروی امسال انتخاب شده است.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *