قرارداد ۵ ساله بنز با ایران خودرو

قرارداد ۵ ساله بنز با ایران خودرو

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از انعقاد قرارداد تولید محصولات سواری و تجاری بنز در ایران در آینده نزدیک خبر داد.

هاشم یکه‌زارع در نشست خبری اظهار کرد: اخیرا مذاکرات خوبی با بنز داشتیم و این شرکت تصمیم گرفته به صورت تمام قد وارد بازار ایران شود.

وی با بیان اینکه به زودی ظرف دو سه ماه آینده دفتر شرکت بنز مجددا در ایران راه‌اندازی خواهد شد، خاطرنشان کرد: همچنین طبق توافقات صورت گرفته به زودی قرارداد پنج ساله‌ای با بنز امضا خواهد شد که بر اساس آن شرکت ستاره ایران به عنوان واردکننده و شرکت تاپ خودرو به عنوان تولیدکننده کار واردات و همچنین تولید و عرضه خودروهای بنز در ایران را آغاز خواهند کرد. ضمن آنکه بنز ابراز تمایل کرده ۵۰ درصد شرکت ستاره ایران را خریداری کند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: همچنین به زودی قرارداد ۱۰ ساله‌ای در حوزه تولید خودروهای تجاری با بنز امضا خواهد شد که این کار با ساخت داخل مناسبی در ایران همراه خواهد بود. ضمن آنکه در این حوزه نیز بنز اعلام آمادگی کرده که ۳۰ درصد سهام شرکت ایدن را خریداری و تولید موتورهای روز جهان را آغاز کند. شرکت محورخودرو که تولیدکننده اکسل است نیز فعالیت‌های خود با بنز را توسعه خواهد داد. به طور کلی نیز باید گفت که فعالیت بنز در ایران بسیار گسترده‌تر از قبل خواهد بود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر سرنوشت خودروسازان چینی در بازار ایران در شرایط پس از تحریم، اظهار کرد: در گذشته چینی‌ها توانستند با استفاده از فرصت ایجاد شده در ایران حضور یابند. البته درست است که قیمت خودروهای چینی مقداری جذاب است اما این خودروها از نظر کیفیت و مشخصات فنی نمی‌توانند با خودروهای اروپایی رقابت کنند بنابراین با آمدن خودروسازان بزرگ دنیا به ایران شرایط برای چینی‌ها سخت خواهد شد.

یکه‌زارع در پاسخ به پرسشی مبنی بر احتمال شراکت ایران خودرو با شرکت فولگس واگن اظهار کرد: شرکت فولگس واگن مذاکراتی با ایران خودرو داشته است. سیاست ما در مذاکرات با این شرکت مانند دیگر شرکت‌های خارجی موضوعاتی چون ساخت داخل، سرمایه‌گذاری، انتقال دانش فنی و صادرات بوده است اما در نهایت اینکه شریک فولگس واگن در ایران چه شرکتی خواهد بود اجازه دهید از سوی خود این شرکت اعلام شود. با این حال از نظر ما فولگس واگن یکی از گزینه‌های مناسب برای شراکت با ایران خودرو است.

وی در رابطه با سرنوشت همکاری با شرکت رنو خاطرنشان کرد: تا سال گذشته قرارداد رنو با ایران خوردو و سایپا در قالب رنوپارس و برای تولید تندر ۹۰ بود. در گذشته قرار بود رنو کارخانه‌ای با ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار دستگاه تندر ۹۰ در ایران احداث کند و مجموعا سالانه ۵۰۰ هزار دستگاه ال ۹۰ در ایران تولید شود که در عمل این اتفاق نیفتاد و تاکنون حداکثر ۴۰۰ هزار دستگاه تندر ۹۰ تولید شده و رنو در ایران سرمایه‌گذاری نکرد.

وی ادامه داد: همکاری ما با رنو از یک سال قبل از قالب شرکت رنوپارس خارج شده و ایران خودرو مستقیما با رنوی فرانسه مذاکره می‌کند. در این زمینه برای تولید خودروهای کپچر کلیو ۴ و خودروی کوئد به نتیجه رسیده‌ایم. خودروهای کوئد خودرویی نسبتا ارزان قیمت است که می‌توانند به عنوان رقیب پراید مطرح شده و برنامه‌ریزی ما تولید سالانه ۱۵۰ هزار دستگاه از این خودرو است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه رنو می‌تواند به شریک اصلی ما تبدیل شده و حذف‌کننده پژو باشد، خاطرنشان کرد: تندر ۹۰ از پروژه‌هایی بود که قبل از ورود من در ایران خودرو آغاز شد و اگر من بودم این پروژه را آغاز نمی‌کردم. با این حال این محصول تا پایان سال جاری به بازار عرضه خواهد شد.

یکه‌زارع در رابطه با چگونگی همکاری با شرکت پژو اظهار کرد: بعد از تحریم‌ها پژو در اقدامی غیرعاقلانه و ناجوانمردانه بازار ایران را ترک کرد و ۸۰۰۰ کارگر این شرکت در فرانسه بیکار شدند بنابراین پژو باید بداند که اولا در رابطه با رفتاری که در گذشته داشته باید پاسخگو باشد و دوما حداقل تا این لحظه این شرکت نباید مطمئن باشد که قراردادی که برای همکاری با این شرکت آماده شده حتما امضا می‌شود و اگر امضا شد این شرکت شریک اصلی ما خواهد بود.

وی ادامه داد: شرکت‌های مختلفی برای همکاری با ما ابراز علاقه کرده‌اند و ما بر اساس منافع ملی شریکی را انتخاب خواهیم کرد که مقتدر و بزرگ بوده و به تعهدات خود پایبند باشد.

و مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه پژو چگونه بایدرفتار گذشته خود را جبران کند، خاطرنشان کرد: در این زمینه مشکلات ناشی از خروج پژو در ایران در مذاکرات مطرح شده که ممکن است تبدیل به عدد و رقم شود و آن را از پژو مطالبه خواهیم کرد اما اینکه چه رقمی شود و چه زمانی مطالبه شود، مذاکره خواهد شد. پژو اگر به عنوان شریک اصلی ما انتخاب شد باید آن را جبران کند یا اینکه خسارت ما را به صورت ارزی پرداخت کند.

یکه‌زارع در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه ضمانت اجرایی قراردادهای جدید با خودروسازان چیست که در آینده این شرکت را به هر دلیلی ایران را ترک نکنند، اظهار کرد: مفاد قراردادها به گونه‌ای تنظیم می‌شود که طرف خارجی احساس نکند به راحتی می‌تواند ایران را ترک کند. به عنوان مثال اگر در قرارداد گذشته با پژو این موضوع مورد توجه قرار می‌گرفت از همان زمان خسارت به پای پژو نوشته می‌شد. همچنین وقتی همکاری و کار در ایران برای خارجی‌ها جذاب باشد خودشان تمایلی به ترک ایران نخواهند داشت.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در قرارداد جدید با خودروسازان خارجی خودروها با چه سطح قیمتی تولید خواهند شد، گفت: مطمئنا ما توجه داریم که خودرویی در سطح قیمتی ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان داشته باشیم. البته هیچ شرکتی نمی‌تواند با هر میزان ساخت داخل خودرویی در سطح قیمتی خودروهای فعلی تولید کند بنابراین خودروهای فعلی حداقل ۳۰ درصد ارزان‌تر از خودروهای جدید خواهند بود زیرا در خودروهای جدید بخش کیفیت از پایه مورد توجه قرار می‌گیرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به این پرسش که محصولات فعلی تا چه زمانی تولید می‌شوند، گفت: ‌در فاز اول در اواخر سال ۹۶ خط تولید پژو ۴۰۵ متوقف خواهد شد البته ما در این زمینه پیش قدم بوده و خط تولید وانت پیکان را نیز اواخر سال قبل متوقف کردیم بنابراین برخی شرکت‌های داخلی نیز باید در این زمینه اقدام کرده و متوقف کردن تولید برخی محصولات خود اقدام کنند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر کاهش قیمت خودروهای داخلی در شرایط پس از تحریم اظهار کرد: اینکه برخی می‌گویند با توافق صورت گرفته نه تنها قیمت خودرو بلکه قیمت دیگر کالاها نیز کاهش می‌یابد نادرست است. در این زمینه فکر می‌کنم که دولت به سمت ثبات در نرخ ارز حرکت خواهد کرد و اینگونه نیست که ارز ارزان شود. با ثبات در نرخ ارز و باقی اتفاقات، واحدهای تولیدی به تدریج فعال خواهند شد و اشتغال افزایش و قدرت خرید مردم نیز رشد می‌کند.

یکه‌زارع ادامه داد: البته با توافق برخی مشکلات و هزینه‌ها مانند نقل و انتقال ارز از بین می‌رود با این حال هزینه‌های دیگری وجود دارد که این هزینه‌ها به صنعت خودرو اضافه شده و مطمئنا کاهش قیمتی نخواهیم داشت.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به پرسشی مبنی بر برنامه ایران خودرو برای تولید در کشور آذربایجان اظهار کرد: در تولیدات خارجی حتما باید یک سرمایه‌گذار در آن کشور با ایران خودرو مشارکت کند. در این زمینه با یک نفر در آذربایجان مذاکره کرده‌ایم که خط تولید محصولات در این کشور راه‌اندازی شود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه استقرار کارشناسان پژو در ایران خودرو، اظهار کرد: این موضوع صحت ندارد. در پنج شش ماه اخیر در جریان مذاکرات صورت گرفته در زمینه نوع همکاری‌ها کارشناسان این شرکت به ایران رفت و آمد داشته‌اند اما مقیم نبودند. به عنوان مثال برخی از کارشناسان پژو در سابکو جلساتی با شرکت‌های قطعه‌ساز داخلی برای بررسی نحوه همکاری‌ها داشته‌اند البته این موضوع طبیعی بوده و ممکن است کارشناسان فولگس واگن و فیات نیز بیایند و رفت و آمد داشته باشند.

یکه‌زارع در پاسخ به آینده همکاری این شرکت با خودروسازان چینی، اظهار کرد: حداکثر پنج درصد سبد محصولات ما به خودروهای چینی اختصاص خواهد یافت اما اینکه طرف خودروی چین را کاملا نفی کرده یا به آن تکیه کنیم هر دو نادرست است. خودروسازان چینی نیز باید قیمت و کیفیت محصولات خود در ایران را تغییر دهند. در حال حاضر در بازار می‌گویند که اگر خودروی چینی می‌خرید صاحب اول و آخرش خودتان خواهید بود به دلایلی چون خدمات پس از فروش و غیره.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در مذاکرات ما با خودروسازان خارجی، کشورهایی که در مذاکرات هسته ای موضع مناسبی در قبال ایران نداشتند و به حقوق مردم ایران توجه نکردند مورد توجه قرار خواهند گرفت و به این موضوع توجه خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار کرد: فکر نمی‌کنم مقام خودرویی با وزیر امور خارجه فرانسه به ایران بیاید البته من در این زمینه در جلسه‌ای در وزارت صنعت، معدن و تجارت با فابیوس حضور خواهم داشت.

یکه زارع در پاسخ به سوالی مبنی بر مذاکره این شرکت با خودروسازان آمریکایی اظهار کرد:‌ ما تابع سیاست‌های نظام هستیم و تاکنون با هیچ شرکت آمریکایی مذاکره نشده است البته مذاکراتی با شرکت سوزوکی ژاپن داشتیم و در زمینه تولید سه محصول سوئیفت، سیاز و فلریون به توافق رسیده‌ایم. فلریون با تیراژ بالا تولید خواهد شد و می‌تواند رقیب محصولات کوچک شرکت‌های دیگر باشد.

با توجه به نوسانات ارزی و متعاقبا نوسانات قیمت خودرو برای استعلام قیمت لطفا تماس بگیرید!

09121010200

021-22000100

09121010300

021-33000100

09121010900

021-77000100

# تصویر خودرو مدل رنگ روزانه ماهیانه
1 اجاره خودرو پورشه باکستر مازراتی گرن کبریو 2012 مشکی تماس بگیرید تماس بگیرید
2 اجاره خودرو پورشه پانامرا پورشه پانامرا 2010-2012 قهوه ایی تماس بگیرید تماس بگیرید
3 اجاره خودرو پورشه باکستر پورشه باکستر 2012 مشکی تماس بگیرید تماس بگیرید
4 اجاره خودرو بنز E350 کروک بنز E350 کروک 2013 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
5 اجاره خودرو بنز E250 بنز E250 2014 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
6 اجاره خودرو بنز CLS بنز CLS 2008 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
7 اجاره خودرو بی ام و 428 کروک بی ام و 428 کروک 2016 آبی تماس بگیرید تماس بگیرید
8 اجاره خودرو بی ام و X6 بی ام و X6 2011 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
9 اجاره خودرو بی ام و X4 بی ام و X4 2015 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
10 اجاره خودرو بی ام و 220 بی ام و 220 2017 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
11 اجاره خودرو بی ام و 328 بی ام و 328 2017 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
12 اجاره خودرو فولکس تیگوان فولکس تیگوان 2018 مشکی تماس بگیرید تماس بگیرید
13 اجاره خودرو کیا سورنتو نبو کیا سورنتو نبو 2016 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
14 اجاره خودرو کیا اسپورتیج QL کیا اسپورتیج QL 2017 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
15 اجاره خودرو کیا اپتیما حی تی لاین کیا اپتیما حی تی لاین 2016-2018 سفید , مشکی تماس بگیرید تماس بگیرید
16 اجاره خودرو کیا اسپورتیج سراتو آپشنال 1398 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
17 اجاره خودرو کیا سراتو نیو کیا سراتو نیو 2016 سفید , مشکی تماس بگیرید تماس بگیرید
18 اجاره خودرو کیا پیکانتو کیا پیکانتو 2015 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
19 اجاره خودرو هیوندای توسان نیو هیوندای توسان نیو 2016 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
20 اجاره خودرو هیوندای سوناتا YF هیوندای سوناتا YF 2014 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
21 اجاره خودرو هیوندای ولستر هیوندای ولستر 2016 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
22 اجاره خودرو هیوندای النترا هیوندای النترا 2014 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
23 اجاره خودرو برلیانس H320 برلیانس H320 1397 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
24 اجاره خودرو دانگ فنک اچ سی کراس دانگ فنک اچ سی کراس 1397 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
25 اجاره خودرو پژو پارس پژو 206 1397 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید
26 اجاره خودرو پژو 206 پژو پارس 1397 سفید تماس بگیرید تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *