لامبورگینی احتمالا در حال کار روی ابرخودروی الکتریکی به نام Vitola است - اجاره خودرو طباطبایی

لامبورگینی احتمالا در حال کار روی ابرخودروی الکتریکی به نام Vitola است

لامبورگینی بر اساس شایعات با استفاده از پلتفرم به کار گرفته شده در خودرو Mission E پورشه، در حال توسعه‌ی ابرخودرویی الکتریکی به نام Vitola است تا مانند دیگر رده‌ها، برای رقبای خود خط و نشان بکشد.

مدتی است که انقلابی در عرصه ی ابرخودروها شکل گرفته است. فراری، پورشه و مک لارن هر سه با ابرخودروهای پر سرعت و به طبع پیچیده الکتریکی خود در این حوزه حکم فرمایی می کنند. تنها کمپانی خودروسازی که در ساخت خودروهای سوپر اسپرت تبحر دارد و از این قافله عقب مانده است، کمپانی سر شناس لامبورگینی است.

به نظر می رسد که ایتالیایی ها برنامه هایی برای آینده ی ابرخودروهای الکتریکی در سر دارند. بر اساس گزارشی از AutoBild، از آنجایی که پلتفرم ماژولار J1 که خودروی جدید پورشه یعنی Mission E از آن استفاده می کند قابلیت انطباق با مدل های مختلفی را دارد، لامبورگینی نیز در حال توسعه ی یک مدل الکتریکی جدید است که بر اساس همان پلتفرم شکل خواهد گرفت. این اتفاق از آنجایی نشات می گیرد که Lamborghini و Porsche هر دو زیر مجموعه ای از گروه خودروسازی فولکس واگن هستند.

بر اساس دیگر اطلاعات موجود، لامبورگینی از سیستم شارژ سریع در ابرخودروی Vitola استفاده خواهد کرد و همچنین این خودرو با قدرت بیشتری نسبت به خودروهای آونتادور SV و Mission E پورشه در دسترس قرار خواهد گرفت. شنیده ها حاکی از آن است که شتاب صفر تا صد این خودرو چیزی در حدود ۲/۵ ثانیه خواهد بود.

در حالی که لامبورگینی بارها به این مطلب اشاره کرده است که خودروهای تمام الکتریکی توسط این کمپانی تولید نخواهد شد، اما خودروی Vitola می تواند همانند مدل های Veneno و Centenario به صورت محدود، تنها در چند دستگاه به بازار عرضه شود. علاوه بر این، اگر چنین خودرویی قرار باشد که به تولید برسد، از کمپانی تشنه ی قدرتی همچون لامبورگینی بعید است که با سر و صدا این کار را انجام دهد. به خصوص زمانی که تنها خودروی مجهز شده به پیشرانه ی الکتریکی آن، Asterion مفهومی است که تنها یک عدد از آن تولید شده است. در هر صورت این اطلاعات چندان قابل اعتماد نیستند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *