مترو بهارستان تا سال 97 بهره برداری می‌شود - اجاره خودرو طباطبایی

مترو بهارستان تا سال ۹۷ بهره برداری می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان با اشاره به هزینه ۴۰۰ میلیارد تومانی مترو بهارستان گفت: بهره‌برداری از خط مترو بهارستان ـ اصفهان در اوایل سال ۹۷ خواهد بود.

محمدرضا احمدی درباره اقدامات انجام شده در یک سال گذشته شهر جدید بهارستان بیان کرد: علاوه بر ده پروژه مشارکتی مسکونی و تجاری که با ارزش ۸۰ میلیارد تومان در حال اجرا است، پروژه باغ هزارجریب بهارستان را با مساحت ۱۰۰ هکتار و ارزش هزار میلیارد تومانی در دستور کار داریم.

وی با اشاره به پروژه مجموعه تفریحی در بالای بلوار بهشت شهر جدید بهارستان عنوان کرد: برای کاشت و نگه داری ۱۰۰ هزار مترمربع فضای سبز هزینه بالغ بر یک میلیارد و پانصد تومان، برای ۱۵۵ هزار فضای سبز ایجادشده ۳٫۵ میلیارد تومان هزینه شده که در کنار این ها طراحی فضای سبز و محوطه سازی مسکن مهر را خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان میزان بودجه امسال این شرکت را ۱۴۰ میلیارد تومان خواند و تصریح کرد: ما از هیچ نهادی بودجه دریافت نمی کنیم و بودجه ای هم به ما تخصیص داده نمی شود و هزینه های شرکت از طریق فروش زمین و پروژه های مشارکتی که در دستور کار دارد تأمین می شود.

محمدرضا احمدی در ادامه با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی بودجه شرکت عمران جدید شهر بهارستان به نسبت سال قبل گفت: علی رغم اینکه شاهد رکود در فعالیت های عمرانی کل کشور هستیم توانستیم افزایش ۲۰ درصدی را برای پروژه های عمرانی شهر جدید بهارستان به دست آوریم.

وی یکی از مسائل در شهرهای جدید را نداشتن هویت برشمرد و اظهار کرد: به علت اینکه شهر جدید دارای هویت نیست، ناگزیر باید با اقدامات مختلف به آن هویت بخشی کنیم و خوشبختانه با حضور امام جمعه محترم شهر دیگر عزیزان و صاحب نظران توانستیم به قدری این مسئله را حل کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان از مترو اصفهان بهارستان خبر داد و خاطرنشان کرد: این خط مترو در دو قطعه که درمجموع ۱۴ کیلومتر می شود اجرا خواهد شد.

احمدی میزان پیشرفت فیزیکی قطعه اول مترو بهارستان را ۳۸ درصد با ارزشی بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان خواند و افزود: قطعه دوم این خط نیز با پیشرفت فیزیکی ۶۹ درصدی هزینه ای بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان را در برداشته است.

وی زمان تکمیل و بهره برداری از خط متروی بهارستان -اصفهان را اوایل سال ۹۷ برشمرد و گفت: تا تکمیل و بهره برداری نهایی از این پروژه هزینه ای بالغ بر ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان را باید برای آن متحمل شویم که پس از راه اندازی آن شاخص ارتباطی بهارستان با اصفهان مترو خواهد بود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان در خصوص وضعیت پروژه های مسکن مهرشهر جدید بهارستان نیز خاطرنشان کرد: درمجموع ما ۱۱ هزار واحد مسکونی مسکن مهر در بهارستان داریم که تاکنون ۷ هزار واحد آن به بهره برداری رسیده است.

احمدی در ادامه از بهره برداری هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر این شهر تا مهرماه خبر داد و اذعان داشت: تاکنون ۹۱ درصد پیشرفت فیزیکی در پروژه های مسکن مهر داشتیم که با این روند تا سال ۹۶ تکمیل صددرصدی آن را شاهد خواهیم بود.

وی مسکن مهر بهارستان را تنها مسکن مهری خواند که بدون مشکل متقاضی است و بر این اساس گفت: کل تأسیسات مسکن مهر تکمیل و به بهره برداری رسیده است و از منظر کیفیت دارای بهترین کیفیت است به نحوی که شما می توانید حتی سنگ فرش های مسکن مهر بهارستان را با سنگ فرش های چهارباغ مقایسه کنید.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان از وجود ۶ واحد آموزشی و یک مسجد در حال ساخت در مسکن مهر این شهر خبر داد و تصریح کرد: در مجموعه مسکن مهر بهارستان یک کلانتری بزرگ در نظر گرفته شده که علاوه بر مسکن مهر کل بهارستان را نیز می تواند تحت پوشش قرار دهد.

احمدی در پاسخ به سؤالی مبنی بر نحوه تعامل و همکاری این شرکت با سرمایه گذاران اظهار کرد: ما از ورود سرمایه گذار یک ریالی تا میلیاردی استقبال می کنیم و جلوی پای آن فرش قرمز می اندازیم چراکه ما یک بنگاه اقتصادی هستیم و این اقتضا کاری ما است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *