مدیریت هوشمند بزرگراهی در سه محور آزادگان، شهید همت و نیایش - اجاره خودرو طباطبایی

مدیریت هوشمند بزرگراهی در سه محور آزادگان، شهید همت و نیایش

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در جلسه نظارت دوره ای منطقه ۱۹ که در بوستان ولایت برگزار شد، با اشاره به این که بخشی از خطوط یک و سه مترو با ۷ ایستگاه از این منطقه جنوبی تهران می ‌گذرد، گفت: ‌هماهنگی ایستگاه ‌های مترو با محیط اطراف از نظر معماری، نما و جنس مصالح از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دکتر مازیار حسینی افزود: معماری ایستگاه های مترو به عنوان یکی از مهم ترین اِلمان های شهری و سازه ای که حداقل ۱۰۰ سال عمر می کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است، ضمن این که در سهولت و سرعت جا به جایی های شهروندان و در آراستگی و زیبایی شهر و محیط شهری نیز نقش دارند.

وی با تأکید بر نقش رنگ در شهر و فضای شهر، اعلام کرد: رنگ ها، ضمن زیبا نمودن شهر و اِلمان های شهری، از نظر روان شناسی نیز می توانند بر شهروندان اثر بگذارند و به عنوان نمونه، طیفی از رنگ آبی می تواند در کاهش استرس و افسردگی شهروندان هنگام تردد در شهر و استفاده از امکانات و تجهیزات شهری مؤثر باشد.

ایجاد دیواره فیزیکی و احداث پل موتور رو در بزرگراه آزادگان

معاون شهردار تهران اهمیت معماری در شهر و نقش آن در مکان های عمومی شهر مانند ایستگاه های مترو را مورد تأکید قرار داد و گفت: معماری در فاخر کردن فضای شهر و آراستگی و زیبایی معابر شهری مهم است و حتی می تواند در ایجاد امید و شادی در زندگی شهری و بین شهروندان نیز مؤثر باشد.

دکتر مازیار حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت بزرگراه آزادگان به عنوان پر ترددترین محور بزرگراهی تهران که از مناطق ۱۵، ۱۶، ۱۸ و ۱۹ عبور می کند، اظهار کرد: با توجه به تصادفات رانندگی در این بزرگراه، تأمین ایمنی محور مذکور از جمله ایمن سازی رابط های ترافیکی و به اصطلاح کُندروهای بزرگراه آزادگان از ضرورت ویژه ای برخوردار است.

وی با بیان این که تأمین ایمنی شهروندان در ترددهای شهری، حرف اول در حوزه حمل و نقل شهری را می زند، تصریح کرد: به این منظور، ضمن ایجاد دیواره فیزیکی در طول بزرگراه آزادگان به منظور عدم تردد عابران پیاده از عرض بزرگراه، نسبت به احداث پل موتور رو به منظور عبور عرضی موتورسیکلت ها نیز اقدام خواهد شد.

اولویت اولمان توجه به پارک های آموزش ترافیک ا ست

معاون شهردار تهران با اشاره به این که ایستگاه ها و پایانه های حمل و نقل عمومی از مهم ترین فضاهای شهری محسوب می شوند، اظهار کرد: مجموع اقداماتی از جمله تأمین روشنایی و توجه به آراستگی و پاکیزگی این گونه فضاها اهمیت بالایی دارد، ضمن این که پیش بینی فضاهایی مانند نمازخانه و سرویس بهداشتی در پایانه های حمل و نقل عمومی، ضرورت دارد.

دکتر مازیار حسینی با بیان این که با توجه به محدودیت منابع موجود، باید نسبت به اولویت بندی فعالیت هایمان اقدام کنیم، تصریح کرد: در این میان، توجه به پارک های آموزش ترافیک و به عبارتی توجه به کودکان، اولویت اولمان بوده و از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل، باید بودجه مورد نظر به منظور تکمیل پارک های آموزش ترافیک تخصیص داده شود.

وی در پایان با تأکید بر این که مدیریت هوشمند ترافیک بزرگراه آزادگان به عنوان پر رفت و آمدترین محور بزرگراهی تهران را به صورت ویژه مورد توجه قرار داده ایم و به این منظور، کنترل کامل این بزرگراه از نظر نظارت هوشمند در دست اجراست، خاطرنشان کرد: علاوه بر محور آزادگان، مدیریت هوشمند بزرگراهی دو محور شهید همت و نیایش را نیز در دستور کار داریم.

گفتنی است در این جلسه، دکتر وحید نوروزی معاون امور مناطق سازمان حمل و نقل و ترافیک، لزوم نگاه به شهر با دید ترافیکی را مورد تأکید قرار داد و مهندس علیرضا مرآتی معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۹ نیز با ارائه گزارشی از اقدامات ترافیکی انجام شده و برنامه های ترافیکی پیش بینی شده در این منطقه، گفت: ۸۸ درصد تلفات ترافیکی این منطقه در سال گذشته، عابر پیاده یا موتورسوار بوده اند و به همین دلیل، ایمن سازی معابر منطقه برای این دو قشر را در دستور کار داریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *