مذاکره جگوار لندروور با فورد و ب ام و برای احداث کارخانه باتری - اجاره خودرو طباطبایی

مذاکره جگوار لندروور با فورد و ب ام و برای احداث کارخانه باتری

طبق برخی اخبار منتشر شده، گروه خودروسازی جگوار-لندروور در حال مذاکره با شرکت‌های فورد و ب‌ام‌و برای احداث مشترک کارخانه‌ی تولید باتری مخصوص خودروهای الکتریکی در کشور انگلستان هستند.

طبق اخبار منتشر شده از نشریه ی ساندی تایمز، مقامات و مدیران اجریای جگوار-لندروور در حال رایزنی با همتایان خود در فورد و ب ام و هستند و شرایط لازم را برای همکاری و احداث کارخانه ی تولید باتری خودروهای الکتریکی را فراهم کنند تا نیاز های خود در این زمینه را به طور کامل رفع نمایند. تمام شرکت های نامبرده برنامه ی گسترده ای برای عرضه ی خودروهای الکتریکی در آینده ی نزدیک دارند و بدین ترتیب قطعا نیاز زیادی به باتری برای استفاده در محصولات خود خواهند داشت.

در حال حاضر هیچ کدام از سه شرکت مذکور این دسته از اخبار را تایید نکرده اند. جگوار لندروور در پاسخ خبرنگاران به این دسته از شایعات گفت که هیچ صحبتی در این خصوص ندارد. سخنگوی فورد نیز این شایعات را نه تکذیب و نه تایید کرد و گفت: «ما روند مذاکرات خود را با سایر شرکت ها را تا زمان نهایی شدن، منتشر نمی کنیم.»

اما ب ام و در خصوص اخبار شایعات منتشر شده در خصوص همکاری با جگوار لندروور، آن ها را تکذیب کرد. البته پیش تر اخباری مبنی بر نقش ب ام و در تامین پیشرانه های هشت سیلندر نسل بعدی خودرو های جگوار، منتشر شده بود که این موضوع می تواند صحت ادامه ی روند همکاری این دو شرکت را در زمینه های مختلفی مانند ساخت کارخانه باتری خودروهای الکتریکی، به همراه داشته باشد.

گروه جگوار-لندروور سرمایه گذاری زیادی در توسعه ی تکنولوژی های نوین خودران و خودروهای الکتریکی کرده اند. این شرکت اخیرا اعلام کرده است به زودی دو خودروی سدان و شاسی بلند الکتریکی برای رقابت با تسلا مدل اس و ایکس، را وارد بازار خواهد کرد. این گروه خودروسازی بریتانیا درصدد است با عرضه ی مدل های جدید الکتریکی و به کمک تکنولوژی های نوین اعم فناوری خودران، به روز های اوج گذشته بازگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *