مذاکره دولت رومانی با دو خوردساز بزرگ خارجی - اجاره خودرو طباطبایی

مذاکره دولت رومانی با دو خوردساز بزرگ خارجی

دولت رومانی با دو خوردساز بزرگ خارجی درباره گشایش یک کارخانه تولید خودرو در این کشور عضو اتحادیه اروپا سرگرم مذاکره است.

مصطفی تنها با اشاره به اینکه عدم اعمال محدویت ها باعث شده تا همچنان لاستیک از مبادی رسمی و غیر رسمی وارد کشور شود، اظهارداشت: بعضاً لاستیک های قاچاق فاقد کیفیت است و استفاده آنها برای مردم مشکلاتی را به وجود می آورد.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر حجم واردات تایر از مبادی رسمی افزایش یافته بود، افزود: خوشبختانه با راهکار وزارت صنعت این موضوع تا حدی برطرف شده است اما مسئولین باید یک تدبیر جدی را برای کنترل قاچاق تایر به کشور انجام دهند.

وی با بیان اینکه تایرهای تولید ایران از کیفیت بالایی برخوردار هستند، افزود: بنده اطلاع چندانی از جزئیات قرارداد خودروسازان با چینی ها ندارم اما به نظر می رسد استفاده از تایر ایرانی در این خودروها می تواند بسیار کارآمد باشد مگر آنکه اندازه تایر برخی از این خودروها در کشور تولید نشود.

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران، گفت: در حال حاضر وضعیت تولید واحدهای تایرسازی نسبت به سال ۹۳ بهتر شده است اما چند کارخانه بزرگ تایرسازی که از سال ۴۰ تأسیس شده اقدامی برای به روزسانی آنها انجام نشده است به نحوی که امروز نیازمند تزریق نقدینگی برای ادامه تولید هستند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *