مرسدس بنز، کراس‌اوور کابریولت نخواهد ساخت - اجاره خودرو

مرسدس بنز، کراس‌اوور کابریولت نخواهد ساخت

مرسدس بنز، کراس‌اوور کابریولت

شرکت‌های نیسان و لندروور پیش‌از‌این به ساخت کراس‌اوورهای کابریولت روی آوردند و مدل‌های مورانو و اووک روباز را به بازار عرضه کردند. هرچند موفقیت این دو خودرو در بازار بسیار کوتاه بود اما این سوال مطرح شد که آیا مرسدس بنز هم کراس‌اوور کابریولتی خواهد ساخت و شانس خود را در این بخش امتحان خواهد کرد یا نه؟ در جواب باید گفت چنین اتفاقی روی نخواهد داد و بجز مدل مایباخ S650 لانداولت (که هرگز یک کابریولت واقعی نیست)، سازندهٔ آلمانی کراس‌اوور کابریولتی نخواهد ساخت.

مرسدس بنز، کراس‌اوور کابریولت نخواهد ساخت - اجاره خودرو - 0
مرسدس بنز، کراس‌اوور کابریولت نخواهد ساخت – اجاره خودرو

اجاره خودرو بنز

رابرت لسنیک مدیر طراحی مرسدس بنز در مصاحبه با سایت Wheels گفته است که پروژهٔ ساخت کراس‌اوور کابریولت سخت و هزینه‌بر خواهد بود درحالی‌که فاقد بازگشت سرمایهٔ کافی است. وی در این ارتباط گفته است:

«اگر ساخت چنین خودرویی آسان است، پس چرا دیگر شرکت‌ها به سراغ آن نرفته‌اند؟ از طرف دیگر، این ایده‌ای است که هیچکس واقعاً خواهان آن نیست و دلیلی خوبی که بر این ادعا صحه میگذارد این است که هم‌اکنون تنها یک کراس‌اوور کابریولت در بازار وجود دارد».

مرسدس بنز، کراس‌اوور کابریولت نخواهد ساخت - اجاره خودرو - 1
مرسدس بنز، کراس‌اوور کابریولت نخواهد ساخت – اجاره خودرو

منظور او رنجروور اووک است که در بالا بدان اشاره کردیم. لسنیک ادامه داده است:

«برای ساخت یک کراس‌اوور کابریولت، استفاده از کراس‌اووری دوردر بسیار آسان خواهد بود چراکه ساختار اصلی آن وجود دارد. برای مثال، اووک در دو نسخهٔ پنج‌در و سه‌در ساخته می‌شود، پس ساخت نمونهٔ کابریولت آن ساده بوده و هزینهٔ چندانی ندارد؛ اما گر بخواهیم این کار را مثلاً با مرسدس بنز GLC انجام دهیم، باید کل ساختار خودرو تغییر داده شود تا به یک کراس‌اوور کابریولت مبدل گردد. مثل کاری که نیسان با مورانو انجام داد».

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *