مرسدس بنز در مسابقات فرمول E سال 2018 شرکت می کند - اجاره خودرو طباطبایی

مرسدس بنز در مسابقات فرمول E سال ۲۰۱۸ شرکت می کند

دپارتمان گرندپری مرسدس بنز توافقنامه‌ای برای آمادگی حضور در فصل پنجم مسابقات فرمول E را که به‌ صورت دوسالانه برگزار می‌شود، به امضا رساند.

بخش گرندپری مرسدس بنز در حال حاضر قهرمان مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک دنیا است. مرسدس بنز برای شرکت در مسابقات فصل ۲۰۱۹/۲۰۱۸ قهرمانی فرمول E با امضای توافقنامه ای با کمپانی های برگزارکننده، آمادگی حضور خود را اعلام کرده است.

دپارتمان گرندپری مرسدس بنز در انتظار تایید درخواست خود مبنی بر شرکت در مسابقات توسط فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی است و چنانچه این درخواست تأیید شود، آن ها قادر خواهند بود تا در فصل پنجم سری مسابقات فرمول E با یکی از دو تیم آماده ی خود حاضر شوند. این اولین فصلی است که رانندگان مجازند تنها از یک اتومبیل برای کل مسابقه استفاده کنند. سیستمی که در حال حاضر برقرار است، استفاده از دو اتومبیل در هر مسابقه است.

اطلاعیه ی مرسدس بنز که از سوی مرکز دپارتمان گرندپری آن ها واقع در براکلی منتشر شده است، اشاره به استفاده ی گروه الکتریکی مرسدس بنز از ویژگی ها و امکانات برجسته ی تیم فرمول یک آن ها دارد. پیشرانه های فرمول یک در سایت تولید پیشرانه های قدرتمند آن ها در بریکسورث ساخته می شوند، جایی که پیشرانه ی خودروی الکتریکی مرسدس بنز AMG SLS تولید شد، بنابراین این سایت به نوبه ی خود بهترین مکان برای ساخت پیشرانه های مخصوص فرمول E است.

یک سخنگوی مرسدس بنز اعلام کرده است که به محض تأیید درخواست آن ها، ورودشان به مسابقات حتمی است و نیاز به تصمیم گیری مجدد وجود ندارد. او می گوید:

هیچ مانعی در این مرحله وجود ندارد و بنابراین ما بیش از این نمی توانیم منتظر بمانیم.

خودروساز رقیب یعنی BMW نیز از طریق مشارکت با گروه مسابقه ای آندرتی در مسابقات فرمول E شرکت می کند اما قراردادشان در پایان فصل ۲۰۱۸/۲۰۱۷ به اتمام می رسد، در نتیجه همان طور که مدیر بازاریابی و فروش BMW، ایان رابرتسون اظهار کرده است، آن ها می توانند برای رقابت با مرسدس بنز با یک تیم قدرتمند ادغام و حاضر شوند.

او بیان می کند:

ما از طریق توسعه ی باتری های خود می توانیم تأثیرگذار باشیم، چرا که به موجب آنها می توان تمام طول مسابقه را بدون نیاز به توقف ادامه داد و درحالی که از امتیاز حضور طرفداران بسیار در پیست بهره می بریم، سازندگان تمایل به همکاری پیدا خواهند کرد و رقابت بین آن ها نیز جذاب خواهد بود. پیش بینی درست آینده ممکن نیست ولی شراکت ما با آندرتی مزایای خوبی دارد که باعث می شود بیش تر با ایشان همکاری داشته باشیم.

اگر مرسدس بنز و بی ام و هر دو رشته ی تیم های کارخانه ای را برای مسابقه در فصل ۲۰۱۹/۲۰۱۸ انتخاب کنند، آن ها در برابر تیم هایی چون تیم مسابقه ای نوپای جگوار، تیم مسابقه ای آئودی که همکاری اش با تیم اسپورت لاین ABT را افزایش داده و تیم آدامز رنو مسابقه خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *