مدلهای جدید پروتون-اجاره ماشین-اجاره خودرو
مدلهای جدید پروتون-اجاره ماشین-اجاره خودرو

مشخصات مدلهای جدید پروتون

مدلهای جدید پروتون

اجاره خودرو مشخصات مدلهای جدید پروتون

 

پروتون جنتو GEN2

این خودرو یک ماشین چهار در خانوادگی کوچک و زیباست که توسط مهندسین لوتوس مورد ارتقای فنی قرار گرفته است. این اتوموبیل شبیه سایر خودروهای خانوادگی کوچک نیست و طراحی آن اسپرت و جدید است. موتور ۱۶۰۰ سی سی Campro 110 اسب بخار نیرو ایجاد می کند که برای جثه کوچک آن مناسب است. اجاره خودرو درتهران طراحی صندوق عقب به دو صورت ناچ بک و لیفت بک است که در مدلهای لیفت بک ، شیشه عقب و درب صندوق یکپارچه اند. طراحی داخلی آن بسیار اسپرت و مدرن است و شکل فرمان از روی خودروهای مسابقه ای الهام گرفته شده و تجهیزات مناسبی نیز در آن به چشم می خورد. عیب عمده آن در این بخش استفاده بیش از حد از پلاستیک معمولی است که کیفیت مورد انتظار را ندارد. این خودرو توسط زاگرس خودرو مونتاژ و عرضه می گردد. ارزانترین مدل آن در بازارهای جهانی ۸۹۹۹ یورو و گرانترین آن ۱۱۷۹۵ یورو قیمت دارند. در بازار ایران، مدل دنده اتوماتیک آن ۲۴۵۰۰۰۰۰ تومان و مدل عادی ۲۲۸۰۰۰۰۰ تومان توسط نمایندگی فروخته می شوند.

مدلهای جدید پروتون

پروتون Gen2 یک مدل گاز سوز نیز دارد که با گاز مایع کار می کند و به نام اکولوژیک ecologic معروف است اما در ایران موجود نمی باشد.

مشخصات فنی:

تعداد سیلندرها و آرایش: چهار سیلندر خطی
قطر و کورس پیستون: ۸۸*۷۸
حجم موتور: ۱۵۹۸ سی سی
تعداد سوپاپ ها : ۱۶ سوپاپ
حداکثر قدرت موتور: ۱۱۰ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور
حداکثر گشتاور: ۱۴۸ نیوتون متر در ۴۰۰۰ دور
شتاب صفر تا صد: ۱۰٫۵(دنده ای) ۱۳(اتوماتیک)
حداکثر سرعت: ۱۹۰ کیلومتر
ابعاد لاستیک ها:۱۹۵/۵۵R15
وزن خودرو: ۱۱۷۵ کیلوگرم
حجم مخزن سوخت: ۵۰ لیتر
ترمز ها: چهارچرخ دیسکی(ABS) (EBD)

امکانات:

امکانات آن شامل پنجره های برقی، آینه های برقی، چراغ مه شکن، کیسه هوای دوگانه، اسپویلر عقب، تهویه مطبوع با فیلتر گرده، پخش CD و …

پروتون Savvy

کمبود فضای پارک در شهرها و ترافیک روزافزون ، گرایش به خودروهای کوچکتر و مدلهای هاچ بک را افزایش داده است. پروتون سوی (savvy) بدین منظور وارد بازار رقابت گردیده است. طراحی آن نسبت به سایر خودروهای هاچ بک نوآورانه و متمایز و با وقار می باشد. موتور آن ۱٫۲ لیتری و ۱۶ سوپاپه می باشد که ۷۵ اسب بخار قدرت و ۱۰۵ نیوتون متر گشتاور تولید می کند که برای این خودرو ۵ درب انتظار زیادی را ایجاد نمی کند! حداکثر سرعت آن ۱۵۸ کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا صد آن ۱۳٫۹ ثانیه برای مدلهای دنده دستی می باشد. مصرف سوخت ترکیبی آن ۵٫۷ لیتر اعلام گردیده است.

مدلهای جدید پروتون

امکانات آن شامل دو عدد ایربگ، سیستم پخش به همراه بلوتوث، تهویه مطبوع، قفل مرکزی، چرخهای آلیاژی، پنجره های برقی، ترمز ABS+EBD و … می باشند. قیمت آن نیز در بازارهای جهانی  ۶۸۰۰ تا ۷۴۰۰ پوند می باشد.

مدلهای جدید پروتون

اجارهماشین مشخصات مدلهای جدید پروتون

پروتون ساگا SAGA

پروتون ساگا پر فروشترین خودرو ساخت این کمپانی است که تاکنون بیش از ۱٫۲ میلیون دستگاه از آن را صادر نموده است. نسل سوم این خودرو چهار در خانوادگی کوچک تغییرات عمده ای را بخود دیده است و بزودی در داخل ایران نیز جانشین مدلهای قدیمی پروتون ویرا خواهد شد. اجاره ماشین درتهران این خودرو دارای یک موتور ارتقا یافته چهار سیلندر Campro 16 سوپاپ آن به حجم ۱۳۰۰ سی سی بوده که ۹۴ اسب بخار قدرت و ۱۲۰ نیوتون متر گشتاور ایجاد می کند. گیربکس آن در دو نوع دستی و اتوماتیک خواهد بود. مصرف سوخت آن نیز ۶ لیتر تا ۶٫۳ لیتر برای مدلهای مختلف دستی و اتوماتیک برای هر صد کیلومتر پیمایش ترکیبی اعلام گردیده است.

مدلهای جدید پروتون

این خودرو رقیب مستقیم اتوموبیلهایی نظیر تندر L90 و کیا ریو و ۲۰۶ آریان خواهد بود. زاگرس خودرو قیمت ۱۹ میلیون برای مدل دنده دستی و ۲۱ میلیون برای مدل اتوماتیک را درنظر گرفته است.

از مزایای این خودرو فضای مناسب برای ۴ نفر، صندوق بار جادار و موتور جدید می باشند. معایب آن نیز کیفیت بسیار پایین قطعات داشبورد، ایمنی پایین و طراحی بدنه نه چندان جدید است.

حداکثر سرعت این خودرو در تیپ های مختلف متفاوت است به طوری که تیپ MT این خودرو در مدل های N-line، B-line و M-line حداکثر ۱۶۰ کیلومتر در ساعت است که برای رسیدن به شتاب صفر تا صد نیازمند ۱۳ ثانیه زمان است، اما تیپ AT این خودرو در مدل های B-Line و M-Line می توانند به سرعت ۱۵۰کیلومتر در ساعت برسد و برای رسیدن به شتاب صفر تا صد نیازمند ۱۴٫۵ ثانیه زمان هستند. همچنین N-Line را می توان کم آپشن ترین مدل SAGA نامید که از آپشن های مانند ریموت درب، ایربگ راننده، کمربند ایمنی پیش کشنده، شیشه برقی جلو، آینه برقی، تنظیم ارتفاع صندلی، سنسور عقب و مه شکن جلو بی بهره است اما M-line در هر دو تیپ مختلف را می توان مدل فول این خودرو دانست به طوری که این دو مدل علاوه بر داشتن تمام آپشن های مذکور از تجهیزات ایمنی مانند ایربگ و ABS نیز بهره مند است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *