مصرف بنزین در منطقه لرستان به 180 میلیون لیتر رسید - اجاره خودرو طباطبایی

مصرف بنزین در منطقه لرستان به ۱۸۰ میلیون لیتر رسید

مصرف بنزین در منطقه لرستان با چهار درصد افزایش در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال به ۱۸۰ میلیون لیتر رسید.

پیمان بهرامی، مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه لرستان با بیان این مطلب گفت: مصرف نفت گاز در بخش حمل و نقل در این بازه زمانی با ۶ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه پارسال به ۲۷۳ میلیون لیتر رسید.

وی درباره کیفیت و کمیت فرآورده های نفتی توزیعی در استان افزود: بنزین توزیعی در جایگاه های سوخت استان تولید پالایشگاه های داخلی و طبق استانداردهای موجود در کشور بوده و از نظر کیفیت بی نقص است.

بهرامی با اشاره به این که بازرسان و کارشناسان شرکت پخش فرآورده های نفتی استان لرستان به طور مستمر کیفیت و کمیت عرضه بنزین را بررسی می کنند، گفت: جایگاه های سوخت استان حداقل پنج بار در ماه از نظر کیفیت مورد بررسی قرار می گیرند.

به گفته مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه لرستان، کنترل کیفیت سوخت و نازل ها از سوی کارشناسان مهندسی فرآورده ها و واحد خدمات مهندسی شرکت ملی پخش و سازمان استاندارد هر پنج و سه ماه یک بار در استان انجام می شود.

وی ادامه داد: فرآورده ها پیش از ورود به جایگاه ها آزمایش می شوند و در صورت تایید کارشناس جایگاه، تخلیه و بارگیری صورت می گیرد.

بهرامی با تاکید بر نبود هیچ گونه ناخالصی و وجود آب در سوخت جایگاه های استان لرستان اظهار کرد: نظارت بر کمیت سوخت در مجاری عرضه به صورت مشترک برعهده اداره استاندارد، شرکت پخش فرآورده های نفتی و بازرسان کنترل کیفیت استان است.

وی درباره تامین سوخت بخش صنایع و شهرک های صنعتی گفت: با توجه به سیاست های دولت و گسترش شبکه گازرسانی به اقصی نقاط کشور و تعداد زیادی از شهرک های صنعتی، اولویت مصرف با گاز طبیعی است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه لرستان ادامه داد: توزیع فرآورده های نفتی در جایی که زیرساخت شبکه گازرسانی وجود دارد، بر اساس دستورالعمل تخصیص سوخت ممنوع اعلام شده و ارائه سوخت از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه لرستان به مصرف کنندگان صنعتی منوط به اخذ استعلام های مربوطه از شرکت گاز استان است.

تاریخچه سوخت رسانی در استان لرستان از سال ۱۳۰۲ شروع شده , اما به صورت مستند شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه لرستان در سال ۱۳۱۲ در قالب کارگزاری , شعبه و ناحیه آغاز به فعالیت کرده و در سال ۱۳۷۱ به منطقه ارتقا یافته است.

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه لرستان وظیفه سوخت رسانی به هفت ناحیه مرکزی، بروجرد، ازنا ، دورود، الیگودرز، کوهدشت و پلدختر را به عهده دارد.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *