هیوندای سانتافه

معرفی هیوندای سانتافه اسپرت ۲۰۱۸

سانتافه

در این مقاله به بررسی مشخصات فنی، پیشرانه، فضای داخلی، هندلینگ و سواری کراس‌اور جدید هیوندای می‌پردازیم؛‌ خودرویی که به اعتقاد کارشناسان ارزش خرید بالایی دارد.

به عنوان یک کراس‌اور پنج سرنشینه جادار، طبقه‌بندی هیوندای سانتافه اسپرت ۲۰۱۸ از نظر سایز در گروه فعلی عجیب به نظر می‌رسد؛ این خودرو بین هیوندای توسان و هیوندای سانتافه قرار می‌گیرد، ولی در آن خبری از ردیف سوم (مانند همتای مسن‌تر) نیست. شکل و شمایل آن کراس‌اور دو ردیفی سایزمتوسط، فضای رقابت با خودروهای فورد اِج و نیسان مورانو را برای هیوندای به وجود آورده است. خودروساز کره‌ای دو گزینه پیشرانه از سانتافه اسپرت ارائه می‌دهد که تفاوت زیادی در پکیج و امکانات اضافی دارند. طبق نظر کارشناسان موتورترند، این تفاوت برجسته و چشمگیر است.

هیوندای سانتافه اسپرت از پیشرانه پایه ۲.۴ لیتری چهار سیلندر ۱۸۵ اسب‌بخاری و با گشتاور ۲۴۱ نیو‌تن‌متر قدرت می‌گیرد. گزینه ۲.۰ لیتری چهارسیلندر توربوشارژ، ۲۴۰ اسب‌بخار تولید می‌کند و گشتاور ۳۵۲ نیوتن‌متری را رقم می‌زند؛ این مورد شبیه به پیشرانه تنفس طبیعی پایه به سیستم انتقال قدرت شش سرعته اتوماتیک متصل می‌شود. گزینه دوچرخ محرک به عنوان استاندارد موجود است؛ در حالی که گزینه تمام‌چرخ محرک هم برای هر چهار ویرایش وجود دارد. قبل از اینکه مدل ۲۰۱۷ هیوندای سانتافه اسپرت مورد بازنگری و دگرگونی قرار بگیرد، پیشرانه ۲.۰ لیتری آن ۲۵ اسب‌بخار قدرت و ۱۲ نیو‌تن‌متر گشتاور بیشتر تولید می‌کرد؛ درحالی که پیشرانه تنفس طبیعی ۲.۴ لیتری، قدرت و گشتاور اضافی ۵ اسب‌بخار و ۴ نیوتن‌متر تولید می‌کرد. در اینجا دو ویرایش کاملا متفاوت (مدل پایه: سانتافه اسپرت دوچرخ محرک ۲.۴ لیتری و بالاترین مدل: سانتافه اسپرت تمام‌چرخ محرک ۲.۰ لیتری آلتیمیت) مورد آزمایش قرار گرفته‌اند.

 هیوندای سانتافه
هیوندای سانتافه

با توجه به تفاوت اعداد و ارقام قدرت پیشرانه و گشتاور، در واقع نسخه تنفس طبیعی سانتافه در این آزمایش سریع‌تر از گزینه توربو عمل کرده است. مدل ۲.۴ لیتری در ۸.۳ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد، درحالی که مدل ۲.۰ لیتری به ۸.۴ ثانیه، زمان نیاز دارد. (این بهبودسازی برای مدل توربو قابل‌توجه است؛ چون مدل ۲۰۱۵ توربو سانتافه در ۹.۳ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسید.)

نگاهی اجمالی به جدول مشخصات فنی خودرو، اختلاف وزن ۱۹۵ کیلوگرمی را مشخص می‌کند. مدل ۲.۴ لیتری در تست عبور از مسیر ۴۰۰ متر هم اندکی موفق‌تر بوده است و این مسافت را در زمان ۱۶.۴ ثانیه یعنی ۰.۱ ثانیه سریع‌تر از مدل ۲.۰ لیتری توربو طی کرده است. هر دو مدل در مسیر بسته هشت (Eight Figure Course: مسیر بسته‌ای شبیه به عدد ۸) زمان ۲۸.۴ ثانیه را در شتاب گرانش ۰.۵۸ g، رقم زده‌اند. مسافت ترمز از سرعت ۱۰۰ تا ۰ کیلومتربرساعت برای مدل تنفس طبیعی ۴۲ متر و برای مدل توربو رقم ۴۴ متر ثبت شده‌ است. در نظر داشته باشید که سطح جاده‌ آزمایش در این فرایند با سایر بررسی‌های کارشناسان موتورترند متفاوت بوده است و نسبت به سطوح قبل، چسبندگی کمتر و فواصل توقف طولانی‌تر دارد.

اگرچه اعداد و نتایج حاصل از بررسی تضاد و تفاوت چشم‌گیری را نشان نمی‌دهند؛ سردبیران موتورترند مدل توربو را ترجیح می‌دهند. کریستین سیباو از سردبیران، بر انتخاب این مدل تأکید کرده است و می‌گوید:

اگرچه این پیشرانه، روان‌ترین پیشرانه ممکن نیست؛ ولی مسلما نسبت به پیشرانه ۲.۴ لیتری مدل پایه خیلی بهتر است.

در پیست هم راندن سانتافه اسپرت ۲.۰ لیتری آلتیمیت سرگرم‌کننده‌تر بوده است و قابلیت تحرک تمام‌چرخ، تفاوت زیادی حاصل کرده است. انگوس مکنزی، رئیس دفتر بین‌المللی موتورترند می‌گوید:

از بین دو نسخه موجود،‌ گزینه تمام‌چرخ محرک ۲.۰ لیتری توربو سواری بهتری دارد. قابلیت چسبندگی چرخ‌های عقب در ورودی پیچ‌ها عملکرد استوار و ثابت‌تری را رقم می‌زند، درحالی که هنگام خروج از پیچ با اعمال فشار و شتاب بیشتر، از مداخله سرنشین‌ها جلوگیری کرده و ایمنی بیشتری حاصل می‌کند.

سانتافه
سانتافه

از طرفی سروصدای تایر نسخه ۲.۴‌ لیتری بیشتر بوده و در مسیرهای مارپیچی مشابه، کم‌فرمانی بروز می‌دهد. فرانک مارکوس، مدیر فنی و اسکات ایوانز، دستیار سردبیر موتورترند در حالت اسپرت (Sport Mode)، واکنش بهتری از پیشرانه گزارش کرده‌اند؛ ولی هر دو از عملکرد سیستم انتقال قدرت در این حالت انتقاد کرده‌اند. مارکوس می‌گوید:

به نظر می‌رسد که در حالت اسپرت، واکنش دریچه گاز تیزتر می‌شود؛ ولی برای برنامه‌ریزی سیستم انتقال کار زیادی انجام نمی‌شود.

کارشناسان هنگام رانندگی در آزادراه‌های لُس آنجلس، متوجه سواری فنری و جهنده و همینطور ورود سروصدای باد به داخل کابین شده‌اند. نسخه ۲.۰ لیتری هنگام سرعت‌گیری در آزادراه واکنش بهتری داشته است. هیوندای سانتافه اسپرت در مسیر خارج‌جاده‌ای شنی هم آزمایش شده است؛ جایی که قابلیت تمام‌چرخ محرک باعث درخشش خودرو می‌شود.مارکوس می‌گوید:

اگرچه احساس می‌کنم که سیستم کنترل چسبندگی مقدار قابل توجهی از قدرت را می‌کاهد؛ ولی خودرو حتی به مرز گرفتاری در ماسه هم نمی‌رسد.

باوجود اینکه برای سانتافه اسپرت تمام‌چرخ محرک خبری از حالت آف‌رود نیست، باز هم این خودرو در قسمت‌هایی از مسیر که ماسه زیاد و عمیقی وجود داشت، سرعت خود را به خوبی حفظ کرده و ایوانز هم بر این موضوع تأکید می‌کند.

تایرهای خودرو در ماسه‌های عمیق کارایی خوبی دارند و سانتافه اسپرت خود را به خوبی جمع‌وجور می‌کند. کسانی که در مناطق برفی یا بخش‌هایی که مسیر‌های گل‌آلود دارد، زندگی می‌کنند،‌ بهتر است از نسخه تمام‌چرخ محرک استفاده کنند.

از سوی دیگر نظرات خوبی شامل حال مدل دوچرخ محرک نشده است. سردبیر اد لو می‌گوید همانطور که انتظار می‌رفت این خودرو یک آف‌رود بد است و در شن و ماسه‌ها گیر می‌افتد. در آخر بیشترین تعریف و تمجیدها شامل حال فضای داخلی سانتافه اسپرت ۲۰۱۸ شد. فضای داخلی مدل پایه به دو تُن رنگ متضاد آراسته است که برای خودرویی با برچسب قیمت ۲۶,۳۱۰ دلار تجملی به نظر می‌رسد. ایوانز هم بر همین باور است و سانتافه اسپرت را به عنوان یک مدل پایه، خودرویی زیبا توصیف می‌کند.

 هیوندای سانتافه
هیوندای سانتافه

من رنگ و تعامل مواد و تکسچر‌های فضای داخلی را دوست دارم. مسلما مواد اولیه به کار برده شده در این قسمت ارزان هستند و رنگ قهوه‌ای روشن بسیار ارزان به نظر می‌رسد؛ ولی در این بازه قیمتی، بد نیست. فرمان خودرو حس خیلی خوبی منتقل نمی‌کند.

با نمایشگر اطلاع‌رسانی ۷ اینچی، سانتافه اسپرت ۲.۰ لیتری آلتیمیت با اپل CarPlay و اندروید Auto سازگاری دارد؛ ولی این مدل در حدود ۴۰,۱۶۰ دلار قیمت خورده است. سانتافه اسپرت ۲.۰ لیتری آلتیمیت به صندلی‌های جلوی گرمایشی و تهویه‌ای (Heated and Ventilated Seats)، صندلی راننده به همراه پشتیبان قسمت پایین کمر و نواری از جنس چوب مصنوعی روی داشبورد مجهز است که لمس و حس خوبی القا می‌کند.

فضا در ردیف دوم از حد کافی بیشتر است و صندوق عقب بسیار جادار است. مارک رکتین، سردربیر اجرایی می‌گوید:

چنین فضایی برای کسی که وقت زیادی را بیرون از منزل سپری کرده و وسایل جاگیر و بزرگی دارد، ضروری است.

در مجموع، هیوندای سانتافه اسپرت ۲۰۱۸، نسبت به قیمت و امکانات، ارزش خرید بالایی دارد. چه مدل ۲۶,۰۰۰ دلاری و چه مدلی گران‌تر با امکانات بیشتر، همه وظیفه خود را به خوبی انجام می‌دهند. البته کارشناسان انتظار داشتند، سیستم تعلیق بهتر و پیشرانه قوی‌تری برای این خودرو و به منظور القای حس بهتر به راننده استفاده شود.

مشخصات هیوندای سانتافه ۲.۰ لیتری تمام‌چرخ محرک آلتیمیت
قیمت پایه – قیمت تست‌شده دلار ۳۸,۰۹۵ – ۴۰,۱۶۰
قوای محرکه موتور جلو، تمام‌چرخ محرک، پنج‌سرنشینه، شاسی‌بلند چهاردر
پیشرانه ۲.۰ لیتری، ۲۴۰ اسب‌بخار، ۳۵۲ نیوتن‌متر، توربو، ۱۶ سوپاپ چهارسیلندر خطی DOHC
انتقال قدرت شش سرعته اتوماتیک
وزن (توزیع) ۱۸۲۳ کیلوگرم (۵۷ درصد جلو و ۴۳ درصد عقب)
فاصله محور ۲۷۰ سانتی‌متر
طول – عرض – ارتفاع ۴۷۰ – ۱۸۸ – ۱۶۸ سانتی‌متر
صفر تا صد ۸.۴ ثانیه
مسافت ۴۰۰ متر ۱۶.۵ ثانیه با سرعت ۱۳۷ کیلومتربرساعت
شتاب جانبی ۰.۷۳ g (میانگین)
رکورد در مسیر هشت ۲۸.۴ ثانیه در شتاب ۰.۵۸ g (میانگین)
مصرف سوخت شهری – بزرگراه – ترکیبی ۱۲ – ۱۰ – ۱۱ لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف انرژی شهری – بزرگراه ۱۷۷ – ۱۴۰ کیلووات‌ساعت در هر ۱۶۱ کیلومتر
انتشار CO2 ترکیبی ۲۶۲ گرم در هر کیلومتر

لیست قیمت اجاره خودرو طباطبایی

مراقب باشد!! با توجه به اینکه برخی مراکز اجاره خودرو از برند اجاره خودرو طباطبایی سوء استفاده میکنند، لازم به ذکر است که این مجموعه در قبال سودجویانی که از نام این موسسه استفاده میکنند و هیچ گونه مسئولیتی ندارد.


۰۹۱۲۱۰۱۰۲۰۰

۰۲۱-۲۲۰۰۰۱۰۰

۰۲۱-۳۳۰۰۰۱۰۰

۰۹۱۲۱۰۱۰۹۰۰

۰۲۱-۷۷۰۰۰۱۰۰

# تصویر خودرو مدل رنگ روزانه ماهیانه
۱ اجاره خودرو پورشه باکستر مازراتی گرن کبریو ۲۰۱۲ مشکی ۱۷,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۲ اجاره خودرو پورشه پانامرا پورشه پانامرا ۲۰۱۰-۲۰۱۲ قهوه ایی ۹,۵۰۰,۰۰۰ توافقی
۳ اجاره خودرو پورشه باکستر پورشه باکستر ۲۰۱۲ مشکی ۴,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۴ اجاره خودرو بنز E350 کروک بنز E350 کروک ۲۰۱۳ سفید ۵,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۵ اجاره خودرو بنز E250 بنز E250 ۲۰۱۴ سفید ۴,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۶ اجاره خودرو بنز CLS بنز CLS ۲۰۰۸ سفید ۳,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۷ اجاره خودرو بی ام و 428 کروک بی ام و ۴۲۸ کروک ۲۰۱۶ آبی ۴,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۸ اجاره خودرو بی ام و X6 بی ام و X6 ۲۰۱۱ سفید ۴,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۹ اجاره خودرو بی ام و X4 بی ام و X4 ۲۰۱۵ سفید ۴,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۰ اجاره خودرو بی ام و 220 بی ام و ۲۲۰ ۲۰۱۷ سفید ۴,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۱ اجاره خودرو بی ام و 328 بی ام و ۳۲۸ ۲۰۱۷ سفید ۳,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۲ اجاره خودرو فولکس تیگوان فولکس تیگوان ۲۰۱۸ مشکی ۴,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۳ اجاره خودرو کیا سورنتو نبو کیا سورنتو نبو ۲۰۱۶ سفید ۳,۶۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۴ اجاره خودرو کیا اسپورتیج QL کیا اسپورتیج QL ۲۰۱۷ سفید ۳,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۵ اجاره خودرو کیا اپتیما حی تی لاین کیا اپتیما حی تی لاین ۲۰۱۶-۲۰۱۸ سفید , مشکی ۳,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۶ اجاره خودرو کیا اسپورتیج سراتو آپشنال ۱۳۹۸ سفید ۲,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۷ اجاره خودرو کیا سراتو نیو کیا سراتو نیو ۲۰۱۶ سفید , مشکی ۲,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۸ اجاره خودرو کیا پیکانتو کیا پیکانتو ۲۰۱۵ سفید ۱,۲۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۹ اجاره خودرو هیوندای توسان نیو هیوندای توسان نیو ۲۰۱۶ سفید ۲,۹۰۰,۰۰۰ توافقی
۲۰ اجاره خودرو هیوندای سوناتا YF هیوندای سوناتا YF ۲۰۱۴ سفید ۲,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۲۱ اجاره خودرو هیوندای ولستر هیوندای ولستر ۲۰۱۶ سفید ۲,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۲۲ اجاره خودرو هیوندای النترا هیوندای النترا ۲۰۱۴ سفید ۲,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۲۳ اجاره خودرو برلیانس H320 برلیانس H320 ۱۳۹۷ سفید ۸۵۰,۰۰۰ توافقی
۲۴ اجاره خودرو دانگ فنک اچ سی کراس دانگ فنک اچ سی کراس ۱۳۹۷ سفید ۸۵۰,۰۰۰ توافقی
۲۵ اجاره خودرو پژو پارس پژو ۲۰۶ ۱۳۹۷ سفید ۵۰۰,۰۰۰ توافقی
۲۶ اجاره خودرو پژو 206 پژو پارس ۱۳۹۷ سفید ۵۵۰,۰۰۰ توافقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *