معرفی پورشه ۹۱۱ کاررا T-اجاره خودرو-اجاره ماشین

معرفی پورشه ۹۱۱ کاررا T، یک ۹۱۱ R ارزان‌قیمت

معرفی پورشه ۹۱۱ کاررا T

به گزارش اجاره خودرو پورشه وعده داده که مدل‌های ویژه بیشتری از ۹۱۱ را ارائه خواهد کرد و حالا یکی از آن‌ها با نام کاررا T معرفی شده است که حرف T در نام آن از کلمهٔ Touring گرفته شده است. این خودرو که از ۹۱۱ T سال ۱۹۶۸ الهام گرفته است را می‌توان به‌عنوان یک ۹۱۱ R ارزان‌قیمت در نظر گرفت. در کاررا T پورشه اقداماتی را جهت کاهش وزن انجام داده که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به حذف صندلی‌های عقب و موارد عایق صدا اشاره کرد. حتی در این خودرو نمایشگر سیستم اطلاعاتی-سرگرمی هم حذف شده است.

معرفی پورشه ۹۱۱ کاررا T

به لطف تمامی این اقدامات، وزن ۹۱۱ کاررا تورینگ ۲۰ کیلوگرم نسبت به نسخهٔ معمولی کاررا کاهش پیدا کرده که این یعنی وزن آن به ۱۴۲۵ کیلوگرم رسیده است؛ اما ویژگی‌های این مدل جدید صرفاً در کاهش وزن خلاصه نمی‌شود بلکه کاررا T از ویژگی‌هایی سود می‌برد که در نسخهٔ استاندارد کاررا پیدا نمی‌شوند. یکی از این ویژگی‌ها سیستم مدیریت تعلیق فعال پورشه یا به‌طور مخفف PASM است که تا ۲ سانتیمتر ارتفاع خودرو از سطح زمین را کاهش می‌دهد.

معرفی پورشه ۹۱۱ کاررا T

علاوه بر این، کاررا T به پکیج Sport Chrono به همراه گیربکس دستی با ضرایب کوتاه‌تر و همین‌طور دسته‌دندهٔ کوتاه‌تر نیز مجهز شده است. برای تقویت هندلینگ و مانور پذیری نیز سیستم فرمان گیری چرخ‌های عقب به‌صورت سفارشی ارائه شده است یعنی چیزی که در کاررای معمولی نمی‌توان سفارش داد. در سینهٔ این مدل جدید اما همچنان همان موتور ۳ لیتری شش سیلندر تخت توئین توربو حفظ شده است که ۳۷۰ اسب بخار قدرت و ۴۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد. انتقال این نیرو در حالت استاندارد توسط یک گیربکس دستی صورت می‌گیرد.

معرفی پورشه ۹۱۱ کاررا T

اما بااین‌حال به لطف کاهش وزن، حالا کاررا T نسبت قدرت به وزن بهتری پیدا کرده و شتاب آن نیز از طریق ضریب کوتاه‌تر و همین‌طور قفل دیفرانسیل بهبود پیدا کرده است؛ بنابراین عضو جدید خانوادهٔ ۹۱۱ با گیربکس دستی می‌تواند ظرف ۴٫۵ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد که یک‌دهم ثانیه سریع‌تر از کاررای معمولی است. این خودرو برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت نیز به ۱۵٫۱ ثانیه زمان احتیاج دارد درحالی‌که می‌تواند به حداکثر سرعت ۲۹۰ کیلومتر در ساعت دست یابد.

هرچند ۹۱۱ تورینگ برای کسانی ساخته شده که به دنبال تجربهٔ خالص رانندگی هستند اما بااین‌حال هنوز هم پورشه به‌صورت سفارشی گیربکس اتوماتیک PDK را برای آن ارائه کرده است. در این صورت شتاب صفرتاصد خودرو به ۴٫۲ ثانیه می‌رسد و می‌تواند ظرف ۱۴٫۵ ثانیه هم به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند درحالی‌که حداکثر سرعت آن تغییری ندارد. کاررا T بر روی رینگ‌های جدید ۲۰ اینچی قرار گرفته که از مدل اسپرت‌تر کاررا S قرض گرفته شده‌اند.

معرفی پورشه 911 کاررا T

کاررا T در بیرون با قاب خاکستری‌رنگ آینه‌های جانبی و همین‌طور برچسب‌های مشکی‌رنگ طرفین بدنه از نسخه‌های معمولی کاررا متمایز شده است. در عقب نیز نوار اتصال چراغ‌های عقب به یکدیگر حذف شده و بجای آن چراغ سوم ترمز در بالای ورودی هوای پیشرانه نصب شده است. با نگاه به کابین خودرو اولین چیزی که جلب‌توجه می‌کند فضای خالی نمایشگر سیستم اطلاعاتی-سرگرمی در کنسول مرکزی است. البته می‌توان از پورشه درخواست کرد که این نمایشگر را بدون هزینهٔ اضافی نصب کند. در کابین کاررا T همچنین تریم رنگی با دوخت برجسته در صندلی‌ها کار شده و بجای دستگیرهٔ درها نیز از حلقهٔ پارچه‌ای استفاده شده است.

معرفی پورشه 911 کاررا T

علاوه بر این در اینجا دو صندلی اسپرت با تنظیم برقی چهار جهته تعبیه شده که از نوع گود بوده و کاملاً بدن را در بر می‌گیرند. این هم یکی دیگر از مواردی است که در نسخهٔ پایهٔ کاررا وجود ندارد. پورشه ۹۱۱ کاررا T در ایالات‌متحده با قیمت ۱۰۲,۱۰۰ دلار به فروش خواهد رسید که ۱۱ هزار دلار بیشتر از کاررای پایه است. سفارشات خرید این خودرو از هم‌اکنون پذیرفته می‌شود و تحویل آن از مارس ۲۰۱۸ در ایالات‌متحده آغاز خواهد شد.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *