مقایسه شورولت کوروت و دوج وایپر

مقایسه شورولت کوروت و دوج وایپر

مقایسه شورولت کوروت و دوج وایپر
مقایسه شورولت کوروت و دوج وایپر

مقایسه شورولت کوروت و دوج وایپر ، امروز میخواهیم گزارشی کوتاه در مورد دوئل شورولت کوروت و دوج وایپر به شما عرضه نماییم، در این این گزارش جنبه سنجش شناسه های فنی این دو خودرو را در نظر گرفته ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

امروز در قسمتی دیگر از دور پنجم مرحلهٔ مقدماتی سری رقابت‌های خودرویی به یکی از جذاب‌ترین گروه‌ها یعنی گروه سوپر اسپرت‌ ها رسیده‌ایم. در دوئل قبلی این گروه دو دستگاه از برترین سوپر اسپرت‌ های حال حاضر دنیا یعنی مک‌لارن ۷۲۰S و فراری ۴۸۸ GTB به پیکار یک دیگر رفتند که طی این رقابت هیجان‌ انگیز روی هم رفته تعداد ۲۰۱۷ رأی به  نگارش رسیده است. از این آراء مک‌لارن توانست با دریافت ۱۰۴۱ رأی با اختلافی جزئی و کسب ۵۱ درصد از کل آراء پیروز دوئل گردد درحالی‌که فراری ۹۷۶ رأی کسب نموده است. حال امروز در پنجمین دوئل گروه سوپراسپرت‌ها دو سوپراسپرت آمریکایی یعنی شورولت کوروت و دوج وایپر در برابر یکدیگر قرار گرفته‌اند.

البته این مسابقه ها و دوئل ها علت تامی برای برتر بودن یک خودرو محسوب نمیشوند. و مواردی دیگر هم در برتر بودن یک خودرو و یا مقایسه دو خودرو با همدیگر تاثیر گذارند.

مقایسه شورولت کوروت و دوج وایپر

 

بی ام‌ و i8

هوندا NSX

شورولت کوروت

دوج وایپر

؟

؟

آئودی R8

لامبورگینی اوراکان

فراری ۸۱۲

لامبورگینی اونتادور S

؟

لامبورگینی اونتادور S

مک‌لارن ۷۲۰S

فراری ۴۸۸

فراری کالیفرنیا

مک‌لارن ۵۷۰

مک‌لارن ۷۲۰S

فراری کالیفرنیا

نیسان GT-R

فورد GT

مرسدس-آام‌گ GT

پورشه ۹۱۱

؟

مرسدس-آام‌گ GT

آستون‌مارتین ونتیج

جگوار F تایپ

؟

 

شورولت کوروت

 

مقایسه شورولت کوروت و دوج وایپر
مقایسه شورولت کوروت و دوج وایپر

مطالب مرتبط: تویوتا هایلندر ۲۰۱۷

ماشین کوروت را می‌توان قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین سوپراسپرت در حال تولید دنیا دانست. پیشینهٔ این سوپراسپرت اصیل آمریکایی به سال ۱۹۵۳ و معرفی نسل نخست آن با کد C1 بازمی‌گردد. این نسل که آغازگر حیات کوروت بود و صرفاً به‌صورت کابریولت ساخته می‌شد، با تجربهٔ چند فیس‌لیفت تا سال ۱۹۶۲ به تولید رسید. سپس نسل سوم با کد C2 از سال ۱۹۶۳ به بازار آمد که علاوه بر کابریولت در نسخهٔ کوپه هم تولید شد و  نسل‌های بعدی یکی پس از دیگری طی چندین دهه بی‌وقفه به بازار عرضه شدند تا نهایتاً نوبت به نسل کنونی رسید. این نسل که نسل هفتم کوروت محسوب می‌شود و C7 نام دارد، برای اولین بار در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۳ رونمایی شد. برای نسل هفتم کوروت از نام استینگری استفاده شده که از نسل ۳ به بعد کنار گذاشته شده بود. کوروت C7 مانند پیشینیان خود در دو نسخهٔ کوپه و کابریولت تولید می‌شود و همچنان ترکیب موتور جلوی سنتی خود را حفظ کرده است؛ اما متأسفانه این سوپراسپرت اصیل آمریکایی از نسل آینده به نمونه‌ای موتور وسط تبدیل خواهد شد. درهرحال کوروت C7 استینگری به یک پیشرانهٔ ۶٫۲ لیتری V8 تنفس طبیعی مجهز شده که LT1 نام داشته و ۴۵۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. ولی در دوئل ما نسخهٔ قدرتمندتر کوروت یعنی مدل Z06 شرکت کرده است. این مدل که تا پیش از معرفی مدل پرچم‌دار ZR1 قوی‌ترین نسخهٔ کوروت محسوب می‌شود، برای اولین بار در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۴ رونمایی شد. کوروت Z06 از نسخهٔ سوپرشارژ همان پیشرانهٔ ۶٫۲ لیتری V8 استفاده می‌کند که LT4 نام گرفته است. این موتور که در شورولت کامارو ZL1 و کادیلاک CTS-V هم مورداستفاده قرار گرفته است، ۶۵۰ اسب بخار قدرت و ۸۸۰ نیوتن متر گشتاور دارد. برای انتقال این نیروی عظیم به چرخ‌های عقب در ابتدا یک گیربکس هفت سرعتهٔ دستی و یک نمونهٔ هفت سرعتهٔ اتوماتیک در نظر گرفته شده بود اما از مدل ۲۰۱۵ به بعد گیربکس اتوماتیک با یک نمونهٔ هشت سرعتهٔ جدید تعویض شد.

دوج وایپر

مقایسه شورولت کوروت و دوج وایپر
مقایسه شورولت کوروت و دوج وایپر

مطالب مرتبط: لکسوس ES مدل ۲۰۱۶

 

 

شورولت کوروت Z06

دوج وایپر GTC

ترکیب موتور جلو موتور جلو
پیشرانه ۶٫۲ لیتری V8 ۸٫۴ لیتری V10
تنفس سوپرشارژ طبیعی
قدرت ۶۵۰ اسب بخار ۶۴۵ اسب بخار
گشتاور ۸۸۰ نیوتن متر ۸۱۵ نیوتن متر
گیربکس ۷ سرعته دستی ۶ سرعته دستی
محور محرک عقب عقب
شتاب صفرتاصد ۳٫۳ ثانیه ۳٫۴ ثانیه
مسافت ۴۰۰ متر ۱۱٫۵ ثانیه ۱۱٫۵ ثانیه
حداکثر سرعت ۳۰۰ کیلومتر/ساعت ۳۰۵ کیلومتر/ساعت
مصرف سوخت ۱۲٫۷ لیتر (ترکیبی) ۱۴٫۲ لیتر (ترکیبی)
وزن ۱۶۰۰ کیلوگرم ۱۵۶۰ کیلوگرم
نسبت وزن به قدرت ۲٫۴ کیلو به اسب بخار ۲٫۴ کیلو به اسب بخار
طول ۴٫۵۲ متر ۴٫۴۶ متر
فاصلهٔ محوری ۲٫۷۱ متر ۲٫۵۱ متر
حجم صندوق بار ۴۲۵ لیتر ۴۲۵ لیتر
قیمت پایه ۸۰,۴۴۵ دلار ۹۰,۳۹۰ دلار

 

این دوئل‌ها، سنجش هایی برای دریافت و شناخت خودروهای برتر نیستند بلکه نظرسنجی برای شناخت خودروهای پرطرفدار ‌تر بین شما کاربران ایرانی می‌باشند؛ بنابراین با توجه به همه نگرش ها، جذابیت، طراحی بدنه و کابین، برند، ویژگی‌های فنی، قیمت و مقرون‌ به ‌صرفه بودن و حتی تجربه کاربری، کدام خودرو را بر می گزینید؟

عمده دلیل شما برای برگزیدن یک خودرو چیست؟

اگر قیمت خرید یک خودرو برای شما ملاک نباشد ترجیح میدهید کدام خودرو را سوار شوید؟

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *