نیسان اولین خودروی مجهز به فناوری پیل سوختی اکسید جامد را معرفی کرد - اجاره خودرو طباطبایی

نیسان اولین خودروی مجهز به فناوری پیل سوختی اکسید جامد را معرفی کرد

شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان علاوه بر تاکید به فروش و سود زیاد تمام تلاش خود را برای تولید محصولات جدیدی که بتوانند بیشترین سازگاری را با محیط زیست داشته باشند، می‌کنند. نیسان نیز در همین راستا اولین خودروی جهان با سوخت اکسید جامد را معرفی کرد.

نیسان از اولین نمونه خودروی دارای پیل سوختی اکسید جامد در جهان پیش از بازی های المپیک ریو رونمایی کرد. این شرکت ژاپنی یکی از اسپانسرهای بازی های المپیک است. در این نمونه اولیه و پیشرفته که پیل سوختی e-Bio نامیده می شود، آخرین تلاش نیسان در ایجاد خودرویی بدون آلایندگی به نمایش درآمده است. این شرکت وعده داده تا خودروهای بدون آلایندگی و با گاز اتانول و گاز طبیعی تولید نماید.

نمونه پیل سوختی e-Bio نیسان با اتانول ۱۰۰ درصد می تواند بیش از ۶۰۰ کیلومتر را تنها با یک بار شارژ باتری ۲۴ کیلوواتی خود، طی کند. این خودروساز تصمیم دارد آزمون های بیشتری را برای این نمونه اولیه در جاده های عمومی برزیل انجام دهد.

وقتی که خودرو با اتانول یا نمونه ی اتانول مخلوط با آب حرکت می کند، انتشار کربن ایجاد شده در آن به پاکی اتمسفر است. چنین خودرویی در کشورهایی مانند شمال و جنوب آمریکا که سوخت زیستی- اتانول از نیشکر و ذرت به راحتی به دست می آید می تواند محبوب باشد.

برخلاف خودروهای الکتریکی، این خودرو نیازی به ایستگاه های شارژ ندارد و می تواند توسط فروشگاه های کوچک نیز سوخت خود را تأمین نماید.

مدیرعامل نیسان، کارلوس گون گفت: «پیل سوختی e-Bio دوستدار حمل و نقلی سازگار با محیط زیست است و فرصتی برای تولید انرژی بومی فراهم می آورد. این خودرو در آینده با کاربر سازگارتر خواهد شد. ترکیب آب و اتانول جابه جایی ایمن تر و آسان تری نسبت به دیگر سوخت ها دارد و بدون نیاز به زیرساخت های جدید پتانسیل عرضه در بازار را دارد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *