همکاری تویوتا و فورد
همکاری تویوتا و فورد

همکاری تویوتا و فورد برای گسترش پلتفرم سیستم‌ های چندرسانه ای خودروها

همکاری تویوتا و فورد برای گسترش پلتفرم سیستم‌ های چندرسانه ای خودروها

تویوتا به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد از پلتفرم اختصاصی فورد در سیستم‌های اطلاعاتی و چندرسانه‌ای خودروهای خود استفاده کند. ایجاد استاندارد جهانی و یکپارچه برای اتصال گوشی های هوشمند به سیستم های اطلاعاتی و سرگرمی خودروها، یکی از بزرگ ترین چالش های پیش روی شرکت های فعال در این عرصه است. تغییر استاندارد های موجود در هر صنعتی و رقابت با آن ها، منجر به گیج شدن کاربران، توسعه دهندگان و تولید کنندگان خواهد شد.

همکاری تویوتا و فورد
همکاری تویوتا و فورد

در حال حاضر فورد مشغول توسعه ی راه حلی برای این موضوع است. این شرکت در همین راستا پلتفرم متن باز SmartDeviceLink را عرضه کرده است. حال تویوتا به عنوان اولین خودروساز، طی توافقی با فورد قصد استفاده از این پلتفرم را در خودروهای خود دارد. SmartDeviceLink همانند Sync و AppLink به صورت انحصاری توسط فورد طراحی و توسعه یافته است و امکان ادغام اپلیکیشن هایی مانند AccuWeather و اسپاتیفای را از گوشی هوشمند به خودرو میسر می کند. این موضوع بدین معنی است که کاربران قادر خواهند بود اپلیکیشن های موجود در گوشی هوشمند خود را از طریق ادوات کنترلی روی فرمان، نمایشگر لمسی داشبورد خودرو یا فرامین صوتی، کنترل کنند.

اجاره خودرو تویوتا

همکاری تویوتا و فورد
همکاری تویوتا و فورد

در صورتی که پلتفرم های موجود در تمامی خودروهای یکسان باشد، ادغام و بهره بردن از اپلیکیشن ها در تمام خودروها، به مراتب راحت تر انجام خواهد شد. در حال حاضر پلتفرم هایی مانند SmartDeviceLink برای خودروها و اندروید برای گوشی های هوشمند، این هدف را دنبال می کنند. با تصمیم تویوتا مبنی بر استفاده از پلتفرم فورد، اکنون توسعه دهندگان قادر خواهند بود با طراحی و توسعه ی یک نرم افزار، آن را روی میلیون ها خودرو اجرا کنند. تویوتا اعلام کرده است تا سال ۲۰۱۸، پلتفرم SmartDeviceLink را در خودروهای خود پیاده سازی خواهد کرد.

اجاره ماشین

همکاری تویوتا و فورد
همکاری تویوتا و فورد

در حالی که تویوتا تنهای خودروسازی است که استفاده از پلتفرم SmartDeviceLink را به صورت رسمی اعلام کرده است، اما خودروسازان دیگر اعم از مزدا، پژو، هوندا، سوبارو و سیتروئن برای استفاده از این پلتفرم اعلام آمادگی کرده اند. تولید کنندگان قطعات خودرو مانند QNX Software Systems و Xevo نیز همانند تویوتا بر استفاده از پلتفرم SmartDeviceLink به توافق رسیده اند. لازم به ذکر است که پیش تر فورد و QNX (یکی از شرکت های زیرمجموعه ی بلک بری) برای توسعه ی نرم افزار های لازم برای خودروهای خودران، شراکت خود را آغاز کرده اند. نظر شما در خصوص همکاری فورد و تویوتا و استفاده از SmartDeviceLink چیست؟ آیا این اتحاد می تواند در برابر پلتفرم های غول های بزرگ دنیای فناوری اعم از اندروید اتو شرکت گوگل و کارپلی شرکت اپل، مقاومت کند؟

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *