همکاری مشترک تویوتا و سوزوکی به منظور توسعه تکنولوژی های سبز و ایمنی - اجاره خودرو طباطبایی

همکاری مشترک تویوتا و سوزوکی به منظور توسعه تکنولوژی های سبز و ایمنی

تویوتا و سوزوکی اعلام کرده‌اند که در حال تلاش برای آغاز همکاری مشترک به‌ منظور توسعه‌ی فناوری‌های سبز، IT و ایمنی هستند.

سوزوکی و تویوتا پیشرفت هایی در شروع همکاری مشترک داشته اند که منجر به توسعه ی دوجانبه ی فناوری های جدید در حوزه های محیط زیست، ایمنی و IT توسط این دو خودروساز ژاپنی می گردد.

آنها طی بیانیه ای مشترک اعلام کرده اند:

سوزوکی با تمرکز بر وسایل نقلیه ی کوچک به طور مداوم در حال بهبود فناوری های خود به منظور توسعه ی خودروهایی با توان رقابت با خودروهای گران قیمت است. اگرچه در رویارویی با فناوری های پیشرفته و آینده ی بحث های تحقیق و توسعه، سوزوکی تصمیم قاطعی نگرفته است.

علیرغم اینکه گفته می شود تویوتا در حال انجام کارهای تحقیق و توسعه در زمینه ی فناوری های مرتبط با حوزه های محیط زیست، ایمنی و IT است، آنها معتقدند که رقبا در بازار کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی با استانداردسازی و همکاری با دیگر کمپانی ها در زمینه ی توسعه ی فناوری پیشرو هستند.

همکاری سوزوکی با فولکس واگن به خوبی پیش نرفت و در یک جدال حقوقی تلخ، پایان یافت، در نتیجه این دو شرکت بسیار زودتر از شروع همکاری، از هم جدا شدند و سوزوکی ۲۰ درصد سهام خود را از فولکس واگن پس گرفت.

در همین زمان، تویوتا با همکاری مشترک بی ام و، در حال کار بر روی مدل سوپرای جدید خود بود که همچنین منجر به تولید Z5 نیز می شد. هر دو خودرو به صورت هیبریدی طراحی شده بودند و از قطعات مشترک بسیاری در آن ها استفاده شده بود. اما در آستانه ی تکمیل پروژه ی این دو خودرو، همکاری خاتمه یافت و توسعه ی فناوری نیز متوقف ماند.

در خصوص این قرارداد مدیرعامل تویوتا، آکیو تویودا می گوید:

محیط زیست پیرامون صنعت خودرو مدام در حال تغییر است و برای بقاء باید توانایی پاسخ به این تغییرات را داشته باشیم. علاوه بر مباحث تحقیق و توسعه که هر شرکتی به طور خاص روی آن کار می کند، امروزه داشتن شریک های تجاری با هدف یکسان و مشابه بسیار مهم است. ما همیشه از فرصت های ایجاد همکاری های جدید استقبال می کنیم، این امر مشارکتی را ایجاد خواهد کرد که با پیشرفت در صنعت خودرو، ساخت و تولید خودروهای بهتر را نیز به دنبال دارد.

مدیرعامل سوزوکی، اوسامو سوزوکی می گوید:

تویوتا از پیشروان صنعت بوده و قابل اعتمادترین شرکتی است که به طور فعال بر روی فناوری های متفاوت پیشرفته کار می کند. بسیار خوشنودم که کمپانی سوزوکی در حال آغاز گفتگوهایی با تویوتا است که منجر به ایجاد همکاری های مشترک خواهد شد. در ابتدا با رئیس هیأت مدیره ی تویوتا، شویچیرو تویودا، صحبت کردم و بسیار مشعوفم که مدیرعامل تویوتا، آکیو تویودا نیز علاقه به همکاری دارد.

هنوز هیچکدام از سخنگوهای این دو کمپانی در انگلستان اطلاعات دقیق تری در رابطه با همکاری شان ارائه نکرده اند اما باید منتظر اطلاعات بیشتری از مراکزشان در ژاپن بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *