هیوندای النترا 2017 موفق به کسب بالاترین امتیاز تست تصادفات شد - اجاره خودرو طباطبایی

هیوندای النترا ۲۰۱۷ موفق به کسب بالاترین امتیاز تست تصادفات شد

نسل جدید هیوندای النترا با طراحی نوین خود توانست جایزه‌ی بالاترین رده‌ی ایمنی را از موسسه‌ی بیمه ایمنی بزرگراه‌ها دریافت کند.

نسل پیشین هیوندای النترا، رتبه بندی “قابل قبول” را در آزمون تصادف چالش برانگیز برخورد با هم پوشانی کم (Small Overlap Test) کسب کرد. در این آزمون، بیشترین فرورفتگی و نفوذ اندازه گرفته شده، برابر ۲۳ سانتی متر بود و سر آدمک از سمت چپ ایربگ سر خورد و کمربند ایمنی، اجازه ی حرکت رو به جلوی بیش از حد به سر و تنه ی آدمک را داد.

هیوندای سازه ی جلویی نسل جدید النترا را به طور قابل توجهی بهبود داد تا ایمنی بهتری در برابر آزمون تصادف همپوشانی کم از خود نشان دهد. بدین ترتیب مدل ۲۰۱۷ توانست رتبه بندی “خوب” را دریافت کند و مقدار فرورفتگی و نفوذ ناشی از تصادف در قسمت پایینی ستون لولای درب جلو به ۵ سانتی متر رسیده بود که بهبود بسیار زیادی حاصل شد. گزارشات حاصل از این آزمون تصادف نشان می دهد که تصادفات با این شدت، می تواند آسیب هایی در قسمت های تحتانی پای چپ به دنبال داشته باشد؛ اما خطر ایجاد جراحت های جدی در دیگر نواحی بدن اندک است.

قابل ذکر است، رتبه بندی “خوب” تنها به وسایل نقلیه ای تعلق می گیرد که بعد از ماه مارس ساخته شده باشند و همچنین اصلاحاتی در طراحی آن صورت گیرد. در این مدل، مهندسان به اصلاح ایربگ های جلویی و تقویت اتصال بین لبه و ستون لولای در پرداختند.

مدل ۲۰۱۷ النترا همچنین توانست رتبه بندی “برتر” را نیز برای سامانه ی ترمز اضطراری اتوماتیک (AEB)، که از تصادفات در سرعت های ۲۰ تا ۴۰ کیلومتر بر ساعت جلوگیری می کند، کسب کند. النترا، یکی از چندین خودروی اندازه ی کامپکت است که موفق به دریافت جایزه ی بالاترین رده ی ایمنی در سال جاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *