وب‌ سایت آموزشی نحوه کارکرد توربوشارژر و سوپرشارژرها - اجاره خودرو طباطبایی

وب‌ سایت آموزشی نحوه کارکرد توربوشارژر و سوپرشارژرها

اگر به اطلاع از نحوه‌ی کار توربوشارژر‌ها و سوپرشارژر‌ها علاقه دارید، در این مقاله یکی از بهترین وب‌سایت‌های موجود در زمینه‌ی آموزش نحوه عملکرد سیستم‌های پرخوران را معرفی کرده‌ایم. وب سایتی که در این مقاله معرفی می شود، ازجمله آسان ترین و جالب ترین راه ها برای یادگیری نحوه ی کارکرد سوپرشارژرها و توربوشارژرها است. این وب سایت، به صورت خلاصه و با کمک انیمیشن ها، تصاویر و توضیحات اندک اما واضح، کارکرد این دو فناوری را به طرز عالی شرح داده است و مطالعه ی آن قویا پیشنهاد می شود.این وب سایت که با نام “سوپرشارژر در برابر توربوشارژر” نام گذاری شده است، به کمک انیمیشن ها، نمایی از کارکرد سوپرشارژرها را نشان داده است که می توان با کمک ماوس آن را چرخانده و از نمای نزدیک مشاهده کرد. در این انیمیشن اجزای مختلف، با برچسب نشان داده می شوند و توضیحات لازم در زیر آن آورده شده است.فناوری سوپرشارژر از میل بادامک متصل به تسمه، برای چرخش کمپرسور کمک می گیرد که هوا از طریق ورودی مکیده می شود و فشار منیفولد ورودی را بالا می برد و درنهایت هوای بیشتری را به داخل پیشرانه می فرستد. از طرفی توربوشارژرها از گاز های خروجی اگزوز برای چرخش کمپرسور استفاده می کنند. انیمیشنی از کارکرد فناوری توربوشارژر را در ادامه مشاهده می کنید.

این صفحه ی وب، توسط وب سایت استرالیایی تیرولا گردآوری شده است که به فروش تایر مشغول است و در کنار این کار، نحوه ی عملکرد این دو نوع فناوری را نمایش می دهد.

وب سایت مذکور ابزاری بسیار مفید و جالب بوده و به واسطه ی آن می توانید اطلاعات جامعی از نحوه ی عملکرد دو فناوری توربو و سوپرشارژر به دست آورید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *