ولوو در راه انجام آزمایش بر روی سیستم خودران خود است - اجاره خودرو طباطبایی

ولوو در راه انجام آزمایش بر روی سیستم خودران خود است

با انجام آزمایش‌های نهایی بر خودروهای خود، ولوو نیز قصد ورود به بازار خودروهای خودران را دارد.

شرکت ولوو در حال انجام آزمایش های لازم بر روی خودرو XC90s است. در این آزمایش ها خودروی موردنظر توسط مهندسین ولوو در شرایط مشخص هدایت می شود. پس از اتمام آزمایش های اولیه، خودروها به بازار عرضه می شوند و پس از آن شرکت از داده هایی که از خودروهای فروخته شده دریافت می کند، به تحقیق و توسعه سیستم های خودران خواهد پرداخت. به گفته یک سخنگوی این شرکت، فروش عمومی این خودرو در بهترین حالت از انتهای سال ۲۰۱۷ و اوایل ۲۰۱۸ شروع خواهد شد.

ولوو هم چنین قصد دارد گسترده ترین آزمایشات انجام شده بر روی خودروهای خودران را که در بریتانیا انجام شده است، سال آینده به واقعیت برساند. این پروژه که مرا به لندن ببر (Drive me london) نام گرفته است، از میانه سال ۲۰۱۷ با هدایت خودروهای مورد آزمایش توسط مهندسین شروع خواهد شد. پس از آن نیز خودروها به تدریج در اختیار راننده های عادی و مشتریان این کارخانه قرار خواهند گرفت.

قبل از شروع این پروژه، ولوو زمان قابل توجهی را برای شناسایی جاده های مناسب صرف خواهد کرد. این جاده ها باید با شرایط آزمایش همخوانی داشته باشند. از جمله بررسی هایی که انجام خواهد شد، بررسی وضعیت عبور و مرور خودروها در این مسیرها است.

این خودروها در ابتدا نیمه خودران خواهند بود. به این معنی که راننده قسمتی از کنترل پدال ها و فرمان را در دست خواهد داشت. اما به گفته ولوو به مرور زمان دخالت راننده حذف شده و این خودروها به صورت تمام خودران در بزرگراه ها و بعضی از جاده های اصلی منتهی به لندن قابل استفاده خواهند بود.

ولوو در تلاش است تا اطلاعات کسب شده در آزمایش ها بسیار به واقعیت نزدیک باشند. به همین دلیل این شرکت ادعا می کند که مشتریان می توانند از خودروی XC90s خود به عنوان خودرویی برای استفاده روزانه، بهره ببرند. ولوو می توانست برای انجام آزمایش های خود از محیط های کنترل شده استفاده کند، اما به گفته متخصصین شرکت، در آن صورت نتایج به دست آمده به واقعیت نزدیک نمی بودند.

ولوو هنوز درمورد چگونگی انتخاب رانندگان آزمایش های عمومی اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما احتمالا رانندگان خود را از میان مشتریان فعلی خود انتخاب کند و یا فرآیند خاصی برای ثبت نام داوطلبان در نظر بگیرد.

بنا به اعلام این شرکت، پروژه مرا به لندن ببر در سال ۲۰۱۷ شروع می شود و تا سال ۲۰۱۸ تعداد خودروهای حاضر در آن به بیش از ۱۰۰ دستگاه خواهد رسید. ولوو ادعا می کند این پروژه بزرگترین پروژه آزمایش خودروی خودران است که تاکنون در بریتانیا اجرا شده است.

همزمان با این پروژه، آزمایش های مشابه دیگری نیز در گوتنبرگ سوئد و هم چنین در کشور چین اجرا خواهند شد.

هاکن ساموئلسن، مدیرعامل ولوو درباره خودروهای خودران می گوید:

خودروهای خودران قدم بزرگی در زمینه بهبود امنیت خودرو به حساب می آیند. هرچه زودتر استفاده از این خودروها فراگیر شود، انسان های بیشتر از تصادف و آسیب نجات داده می شوند.

در کنار برنامه تحقیقاتی، ولوو از قانون گذاران نیز درخواست کرده است تا با فراهم سازی زیرساخت های مناسب، زمینه را برای همه گیر شدن خودروهای خودران فراهم کنند. به گفته او خودروسازها نمی توانند به تنهایی این رسالت عظیم را به انجام برسانند و در این راه به کمک دولت ها نیاز دارند.

سال گذشته ولوو از فناوری های خودران خود رونمایی کرد. این شرکت اخیرا اعلام کرده است قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۵ مجموعا یک میلیون خودروی الکتریکی، تمام الکتریکی و هیبرید، به فروش برساند. به عقیده آنان، این برنامه های بزرگ جایگاه شرکت را به عنوان یکی از تاثیرگذاران آینده فناوری خودرو تثبیت می کند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *