پارک پردیسان تهران - اجاره خودرو - اجاره ماشین
پارک پردیسان تهران - اجاره خودرو - اجاره ماشین

هر آنچه درباره پارک پردیسان تهران باید بدانید

پارک پردیسان تهران

اجاره خودرو برای پارک پردیسان تهران

بوستان جنگلی پردیسان با مساحت ۲۷۵ هکتار یکی از بوستان‌های بزرگ شهر تهران است که در شمال غربی تهران، منطقه ۲ شهرداری قرار دارد.

به علت وجود چندین بزرگراه در اطراف پارک پردیسان، استقبال زیادی برای استفاده از این پارک پدید آمده‌است و بیشتر روزهای هفته و به ویژه روزهای تعطیل مردم برای استفاده از این پارک رهسپار شمال غرب تهران می‌شوند.

پارک پردیسان تهران - اجاره خودرو - اجاره ماشین
پارک پردیسان تهران – اجاره خودرو – اجاره ماشین

اجاره خودرو و اجاره ماشین

نزدیکی این پارک به میدان صنعت (میدان شهرک غرب) نیز عاملی دیگر برای افزایش استقبال از این مکان گردشگری است.

بزرگراه یادگار امام در راستای شمالی/جنوبی، این بوستان را به دو بخش تقسیم می‌کند که پیوند آن‌ها به وسیله دو پل برقرار شده‌است.

ایده اولیه احداث پردیسان به عنوان یک مجموعه علمی، آموزشی، پژوهشی و تفرجگاهی از اوایل دهه ۵۰ در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفت و پس از انجام مطالعات اولیه، فراهم نمودن مقدمات تهیه زمین، عملاً اقدامات جدی در جهت اجرای طرح به عمل نیامد و با توجه به وقوع جنگ تحمیلی و تنگناهای اقتصادی و شرایط خاص کشور تا سال ۱۳۶۵ فعالیت های صورت پذیرفته بیشتر به منظور تثبیت محدوده طرح بود.

از امکانات بوستان پردیسان می‌توان به موزه تنوع زیستی، موزه آب و باغ وحش اشاره کرد. وجود موزه تنوع زیستی با انواع حیوانات و حشرات تاکسیدرمی شده، و گاهی زنده، یکی دیگر از جذابیت‌های این پارک جنگلی است. ساختمان سازمان حفاظت محیط زیست ایران نیز در قسمت جنوبی این بوستان قرار دارد.

پارک پردیسان تهران - اجاره خودرو - اجاره ماشین
پارک پردیسان تهران – اجاره خودرو – اجاره ماشین

اجاره خودرو در تهران

نوع طراحی پارک که به صورت بوستان جنگلی می باشد با الویت بازسازی چشم اندازهای طبیعی ایران و جهان به منظور آشنایی اقشار مختلف جامعه با تنوع گیاهی اقلیم های مختلف داخلی و خارجی و روابط اکولوژیک بین عناصر سازنده زیست بوم ها طراحی و در حال اجرا می باشد.

این بوستان دارای دو بخش حیات وحش طبیعی؛ شامل جانوران بومی (پرندگان و خزندگان) و حیات وحش در حال اسارت؛ شامل سه گروه گوشت خوران، علف خوران و پرندگان می باشد.

این مجموعه با داشتن مرکز تحقیقات زیست محیطی، تحقیقات قابل توجهی را در زمینه جانور شناسی، گیاه شناسی، بیولوژیک حیات وحش، رفتار شناسی حیات وحش ارائه می دهد و همچنین دارای آزمایشگاه های مجهز می باشد.

اجاره ماشین در تهران

بوستان پردیسان همچنین دارای موزه ملی آب و موزه تاریخ طبیعی (در ۴ حوزه نمایشگاهی، تحقیقاتی، آموزشی و خدماتی) می باشد.

کارگاه تاکسیدرمی، سالن همایش و اجتماعات، سالن نمایش فیلم، بوفه، پارکینگ و سرویس بهداشتی از دیگر امکانات این بوستان است.

در سال ۱۳۹۳ بوستان پردیسان از طرف سازمان حفاظت از محیط زیست ، پارک بدون دخانیات نام گذاری شد.

 

پارک پردیسان تهران - اجاره خودرو - اجاره ماشین
پارک پردیسان تهران – اجاره خودرو – اجاره ماشین

پارک پردیسان از سمت شمال به بزرگراه همت و محله شهرک غرب، از شرق به بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، از غرب به مسیل رودخانه پونک و از سمت جنوب به بزرگراه حکیم و محله بلوار مرزداران محدود می‌شود.

آدرس: تهران، شمال غربی، منطقه ۲

زمان: زمان های معمول

تلفن: ۸۸۲۷۹۶۰۳

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *