پنج خودروی برقی برتر در نمایشگاه پاریس معرفی شدند - اجاره خودرو طباطبایی

پنج خودروی برقی برتر در نمایشگاه پاریس معرفی شدند

رقابت در ساخت خودروهای برقی-باطری شدت گرفته و تعداد زیادی از خودروسازان بزرگ دنیا در حال ساخت خودروی برقی هستند.

به همین دلیل خودروهای برقی در نمایشگاه خودروی پاریس ۲۰۱۶ بسیار قابل توجه بوده اند. اخیرا پنج خودروی برقی برتر در این نمایشگاه معرفی شده اند.

در بین ۳۰ خودروی مرسدس در این نمایشگاه، جذاب ترین آن ها Generation EQ کانسپت بوده است. این خودرو یک شاسی بلند تمام برقی است که بخشی از زیر برند خودروی برقی جدید این خودروساز خواهد بود که مرسدس EQ نامیده می شود. آغاز تولید این خودرو مدت زیادی طول می کشد اما مرسدس تایید کرده است که این مدل حتما به تولید خواهد رسید. در واقع این خودروساز انتظار دارد تا سال ۲۰۲۵ خودروهای برقی ۲۰ درصد از فروش جهانی مرسدس را به خود اختصاص دهند.

اسمارت که بخشی از خودروسازی مرسدس است نیز در این نمایشگاه از مدل برقی فورتو رونمایی کرد. این هاچ بک جدید اولین خودروی برقی کانورتیبل است و اواخر سال جاری در ایالات متحده به فروش خواهد رسید. در حال حاضر این خودرو دو در است اما اسمارت اعلام کرده که مدل چهار در آن نیز برای بازارهای اروپایی ساخته خواهد شد.

فولکس واگن که اخیرا درگیر تقلب دیزلی خود بوده نیز یک خودروی برقی کانسپت به نامI.D را رونمایی کرده است. زمانی که این خودرو در سال ۲۰۲۰ عرضه شود دارای قیمتی در حدود فولکس واگن گلف دیزلی خواهد بود. این خودروساز اعلام کرده که طیف حرکتی این خودرو بین ۴۰۲ تا ۶۰۳ کیلومتر خواهد بود که بسیار بیش تر از خودروهای برقی معمولی است.

رنو زوئی مدل جدیدی در کلاس خودروهای برقی نیست اما این خودروساز فرانسوی نسخه ای بازطراحی شده از آن را در این نمایشگاه معرفی کرده است. مدل جدید زوئی دارای طیف حرکتی ۳۰۰ کیلومتر با یک بار شارژ است. متاسفانه باید باطری این خودروی ۲۹ هزار دلاری را به صورت جداگانه اجاره کرد.

در حالی که شورلت بولت نتوانسته نظر برخی را به خود جلب کند، بخش اروپایی جنرال موتورز، اوپل نسخه ای متفاوت از این خودرو را معرفی کرده است. این خودرو آمپرا e نامیده می شود و یک خودروی شارژی ارزان با طیف حرکتی ۳۸۳ کیلومتر با یک بار شارژ خواهد بود. اگرچه هنوز قیمت این خودرو اعلام نشده اما احتمالا تولید آن سال آینده آغاز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *