پژو 301 سال آینده در ایران به فروش می رسد - اجاره خودرو طباطبایی

پژو ۳۰۱ سال آینده در ایران به فروش می رسد

ایران خودرو و پژو طی همکاری مشترک اقدام به تولید چهار خودرو برای بازار ایران و منطقه خواهند کرد. حال طبق گزارش‌های منتشر شده، پژو ۳۰۱ اولین خودروی تولیدی این همکاری خواهد بود و سال آینده وارد بازار کشور می‌شود.

ایران خودرو و پژو پس از همکاری مجدد، پژو ۳۰۱ رو به عنوان اولین محصول خود وارد بازار می کنند. این خبر را عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان ایران خبر داده است. ۴۰ درصد از تولید این خودرو توسط شرکای ایرانی پژو انجام می شود.

رضا رضایی عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان ایران در ادامه از انتقال تکنولوژی تولید این خودروها به ایران خبر داد. به گفته ی وی خودروسازان داخلی در قرارداد خود با شرکای فرانسوی، انتقال تکنولوژی و فناوری ساخت این خودروها را به عنوانی یکی از شروط اصلی همکاری خود در نظر گرفته اند.

رضایی عدم انتقال فناوری مهندسی و ساخت قطعات خودروی پژو ۴۰۵ به ایران را در زمان همکاری ایران خودرو با پژو، از نکات منفی این همکاری نام برد. اما در قراردادهای جدید منعقده با خودروسازان خارجی انتقال تکنولوژی مد نظر قرار گرفته و به همین دلیل مستندات فنی خودرو ها به شرکای ایرانی منتقل خواهد شد. عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان ایران در این خصوص گفت:قطعه سازان داخلی می توانند با دریافت مستندات فنی قطعات خودروهای جدیدی که در آینده در ایران عرضه می شوند، را مشابه با کیفیت نمونه های اصلی به تولید برسانند. طبق گفته ی رضا رضایی مذاکره بین قطعه سازان داخلی و شرکت های خارجی برای انتقال تکنولوژی و دانش فنی به ایران آغاز شده است. وی در ادامه گفت:اکنون برهه ی حساس و سرنوشت سازی برای صنعت خودروی ایران است. در صورت استفاده ی مناسب از فرصت های بدست آمده پس از برجام، صنعت خودروسازی می تواند ظرف سه سال آینده متحول شده و رضایت مشتریان خود را کسب کند. پیش تر هنگام عقد قرارداد مشترک خودرسازان داخلی با همتایان فرانسوی خود، وزارت صنعت و معدن انتقال تکنولوژی به ایران و تولید حداقل ۴۰ درصد از خودروها توسط شرکت های داخلی را به عنوان یکی از مهم ترین شروط خود ذکر کرده بود. ایران خودرو و پژو طی همکاری مشترک خود تحت شرکت ایکاپ، خودروهای پژو ۲۰۶، پژو ۲۰۰۸، پژو ۳۰۱ و پژو ۵۰۸ را به تولید برسانند. پژو ۳۰۱ اولین خودروی این همکاری مشترک خواهد بود و برای جایگزینی با ۴۰۵ از نیمه ی دوم سال آینده به تولید خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *