چرا ما کلاسیک مینی را دوست داریم
چرا ما کلاسیک مینی را دوست داریم

چرا ما کلاسیک مینی را دوست داریم

چرا ما کلاسیک مینی را دوست داریم

به گزارش اجاره خودرو ظباظبایی “موفقیت توانایی رفتن از یک شکست به دیگری بدون از دست دادن شور و شوق است.” آیا سر وینستون چرچیل واقعا این را گفت که در طول ریاضت سختگیرانه در زمان جنگ، بحث آزاد است – اما شما چه می دانید؟ نقل قول معتبر به طور کامل بریتانیا خلاصه می شود. در نیمه اول قرن بیستم ما تعدادی از حوادث وحشتناک رنج می بردیم که با مرگ، جنایت و بیماری روبرو بودند. با این حال، ما در حال شخم زدن بر روی، محدود کردن محدوده های فن آوری، طراحی و مهندسی در برابر زرق و برق دار.

جزیره کوچکی مرطوب ما به تلویزیون جهانی، ارتباطات تلفنی و کامپیوتر متصل شد – اما اگر شما به دنبال نمونه ای از Blighty هستید که از این شانس ها راضی هستید، یک مثال از بقیه جدا می شود. مودم فرومنده.

در ماه اوت سال ۱۹۵۹ به یک خرید عمومی شکاک و محرمانه راه اندازی شد، فروش مینی در ابتدا با وجود مراسم افتتاحیه رسانه های تئاتر آغاز شد. با این حال، در زمان اواخر بیرمنگام در لانگبریج، Mini کلاسیک در ماه اکتبر سال ۲۰۰۰ تولید شد، با خواننده Lulu رانندگی آخرین از خط، شکل و تصویر خودرو نه تنها نمادین است، بلکه همچنین در سراسر جهان مورد ستایش قرار گرفته است.

چرا ما کلاسیک مینی را دوست داریم
چرا ما کلاسیک مینی را دوست داریم

هیچ وسیله نقلیه دیگر قبل یا بعد از آن پذیرفته نشده است. هر کس مینی Unassuming را دوست دارد. صحنه فن دارای یک هیستری مخصوص طراحی شده است که معمولا برای گروههای پیش دبستانی استفاده می شود، با هنر پاپ کاپیتال با استفاده از طرح افسانه ای برای فروش پوسترها، آلبوم های موسیقی، فیلم ها و همه ی چیزهایی که بریتانیایی ها به گردشگران ستاره دار نگاه می کنند.

همانند لندرور اصلی قبل از آن، و ویجیل لیونز Jaguar E-Type، همراه با مینیسک، The Beatles و ۰۰۷، مینی عینک های گل رز را برای یک دهه از عشق و آزادی آزاد فراهم می کند. این دهه ۱۹۶۰ را نشان می دهد، روح Swinging لندن را به تصویر می کشد، و همچنین بخش بزرگی از بریتانیا را به عنوان اتحاد جک.

ایان ادواردز و خانواده اش در نزدیکی حومه کاردیف، در میان زیبایی های طبیعی و شیب های غیرمنتظره ای شاداب از منظره یک شهر ویلز قرار دارند. او قبلا در استخدام آستین-روور بود، او چیزی حدودا در مورد پیشنهادات کوللی، لانگبریج و سلیهول می دانست. ایان به اندازه کافی موفق به صعود از نردبان فروش شد، در نهایت خود را یک شرکت MG Montego Turbo به دست آورد؛ چیزی که اکنون به شدت دنبالش می شود، با وجود اینکه – همانطور که یان آن را می خواند – “بسیار خطرناک است”.

“من یکی دیگر از اعضای تیم فروش را در MG Maestro Turbo دیدم و می دانستم که من او را فراموش کرده ام. من عصبانی بودم”، ایان می خندد، نوستالژی برای نام تجاری طولانی مرده که چشم هایش را با خجالت می کشد. “من به دفتر مدیر اجازه دادم تا اجازه بگیرم و بدون نگاه کردن، برخی از کلیدها را در کنار میز به سمت من کشیدم. آنها برای یک خون آشام مونتگو توربو بودند. علاوه بر تشکر من، یک کلمه را نگفتم، و من بیرون رفتم به بازی “.

او ادامه داد: “این خطرناک بود، واقعا خطرناک بودم، تا به حال توربو تاخیری را تجربه نکرده بود و یا گشتاور آن را ندیده بود. شاسی توانست با قدرت کنار بیفتد. این ترسناک بود، اما باور نکردنی سریع بود. من آن را دوست داشتم، اما من مجبور بود آن را قبل از اینکه من را بکشد دستگیر کند. “

چرا ما کلاسیک مینی را دوست داریم
چرا ما کلاسیک مینی را دوست داریم

در حالی که یک توربو Montego می تواند در هفت ثانیه ۰-۶۰ مایل در ساعت (۰-۹۶ کیلومتر در ساعت)، ۱۵۰ اسب بخار قدرت داشته باشد و توانایی خوردن یک مجموعه از لاستیک ها را در کمتر از ۱۵ دقیقه دارد، پیشنهاد آینن رور در حال حاضر Ian کمی کندتر است. در حقیقت، بر روی کاغذ ماشین به نظر می رسد مانند یک خلط خلال، با حرکت خود را تا ۶۰ مایل در ساعت (۹۶ کیلومتر در ساعت) از توقف در ۱۳ ثانیه، و فقط در مورد توانایی ۹۰ مایل در ساعت (۱۴۵ کیلومتر در ساعت). با این حال، برای سرگرم کننده بدون مرز، این جواهر کلاسیک می تواند یک لبخند بر روی گله سنگ را ترک کند.

همانطور که درب گاراژ ایان به آرامی عقب می افتد، دو چراغ قرمز چشمگیر نور خورشید صبحگاهی را نشان می دهد. اشعه های محکم روشن موضع ذوب شدن قلب را نشان می دهند. درب به طور کامل باز است و در خیابان پر از آئودی و تات مدرن، یک کلاسیک مینی بی تکلف وجود دارد. من می دانستم که لکه های نفتی بر روی درایو به محصول بریتانیایی اشاره دارند …

با این حال، مثال یان فوق العاده ای است. نه تنها این مینی ۲۵ است که به نام ۲۵ سالگی مدل در سال ۱۹۸۴ جشن گرفته می شود، بلکه این نیز به صورت سفارشی و به اندازه کافی منحصر به فرد است که می بایست وضعیت “میراث جهانی” داده شود. B821 هرگز ممکن است زندگی خود را به عنوان یک کارخانه زودگذر خاص آغاز کند، اما این تنظیم شده است، نفس می کشد و با محیط کابین بیشتری از دریای سلطنتی بریتانیا تزریق می شود.

این صندلی ها پارچه روحانی گرانیت Flint Grey Rover را به خود اختصاص می دهد، که با مخلوط کردن لوله های دریایی قرمز و کمربند ایمنی کمربند می شود. فرش عمیق در زیر کمر قرار دارد، و همچنین در لبه های نوار در درب ها و مخازن ذخیره سازی. این همه چند مرحله از نردبان از Mini-Utilitarian Mini است – و مخازن ذخیره سازی حتی استاندارد نیست؛ ایان آنها را از یک مترو گرفت.

دیگر اجناس مخصوص ۲۵ مدل شامل بالش های فرش و بالش های سفال، ۲۵ عیار پارچه ای، جیب های صندلی فشرده – تنها مینی در رکورد برای داشتن چنین گزینه ذخیره سازی دستی – یک تچمتر در دستگاه سه گانه و یک استریو ارتقا یافته است. برای بهبود ایمنی، ترمزهای دیسکی نصب شده بود، ظاهرا بعد از اینکه درامها به اندازه کافی محکم نبودند تا از دست دادن همسر رئیس روور در دیوار جلوگیری شود.

چرا ما کلاسیک مینی را دوست داریم
چرا ما کلاسیک مینی را دوست داریم

ماشین Ian همچنین یک سقف کاذب Webasto را از سال ۱۹۹۲ Mini British Open کلاسیک برداشته است – بزرگترین چنین مواردی برای مینی. این بدان معنی است که افرادی که بیش از ۷۲ اینچ می توانند در راحتی نسبی جا بیفتند …

Anoraks کوتاه ممکن است تاریخ ثبت نام ۵ سپتامبر ۱۹۸۴ حتی بیشتر جالب باشد؛ رقم ۵٫۹٫۸۴ رقم سال اول تولید مینی با رقم ۲۵ ساله را ترکیب می کند. به هر حال، در حال حرکت …

“هدف من این بود که مینی را از نظر بصری ایجاد کنیم، اما نوعی از خودرویی که Rover باید تولید کند، اگر آن را شجاع بود،” ایان توضیح می دهد. “این دستگاه بر روی ۱۲ اینچی Minilite در زیر آرام وود و پیکت اجرا می شود. بمب های اصلی Nimbus Gray اکنون کروم هستند، با سوپر سواران از Mk1، و مدالها از جمله Union Jacks در A-frame از یک اواخر Rover Group مدل کاپوت سوخت حتی از استون مارتین است. “

Ian چند ترفند زیر کلاهبرداری نیز انجام داد. یک کیت Stage 1 در پشت چهره جذاب Mini مجهز شده است، همراه با یک شانه ارتقا یافته. موتور چند سال پیش به طور کامل بازسازی شده بود و حصول اطمینان از اینکه اصلی اصلی ۴۰hp 998-cc بیشتر از صاحب اولیه به شدت لذت می برد. به این معنی است که ایان اکنون می تواند بدون اضطراب از تپه ها صعود کند – یا با استفاده از دنده دوم.

یان توضیح می دهد: “من در سر من تصویری از چگونگی استفاده از مینی را دیدم. “من سالها پیش به خاطر ذهنم دیدم که ماشین را به دست آورده بودم، افکارم را با نایجل در Somerford Mini به اشتراک گذاشتم و او کار شگفت انگیزی را انجام داد. داشبورد چوبی اصلی نیست و صدای آن نیست سیستم، اما تیررا و دکمه ها کامل هستند. من ماشین را از ۱۵ مه ۱۹۹۰ متعلق کردم و هرگز به من اجازه نمی دهد. “

در حالی که یک تجسم مدرن از مینی رعد و برق جاده ای را به یک یادداشت خروج از یادآوری یک کوه از Furbies دستکاری شده توسط الکترونیک، ترد Turgid را از طریق خروج اهرم تیراندازی ۲۵ بیرون کشیدن محکم است، اما کمی خنده دار است.

هیوندای i10 فعلی – شاید نزدیک به مفهوم اصلی مینی به عنوان شما می توانید امروز – ممکن است سر و صدا مانند یک بچه گربه animatronic، اما صدای مینی خام است. این ماشین جادویی ناهموار بر روی چرخ است. شما هرگز نمی توانید آن را عصبانی کنید، حتی زمانی که در کنار جاده ای با دود و روغن از هر دریچه از بین می رود. همه شما می توانید جمع آوری یک حیله گر “آه، شما”، و پس از آن یک قصدم کمی.

مهم نیست که هیچ تولید مینی تا کنون مانع سیلندر ۱۰۰ مایل در ساعت (۱۶۰ کیلومتر در ساعت) باشد، به طوری که بخشی از مدل دارای ویژگی های آیرودینامیکی پیانو است. هنگامی که شما در داخل کابین نشسته اید و زانوی خود را از دیوار داشبورد دور کرده اید، و یک چرخ فرمان ژنراتوانی شما بود، هر سرعت چرخش به اندازه کافی تقویت می شود تا جوراب های گوزنی تولید شود. ثابت ۵۰ مایل در ساعت (۸۰ کیلومتر در ساعت) می تواند منجر به یک حس کودکانه از مناسبت شود که حس می کند و قلب را لرزاند.

چرا ما کلاسیک مینی را دوست داریم
چرا ما کلاسیک مینی را دوست داریم

به علت هزینه صرفه جویی، رورر مهندسی مورد نیاز برای اضافه کردن دنده بسیار مورد نیاز پنجم را قفل کرد، در حالی که سر و صدا در جاده ها و موتور، به علاوه سوار شدید، همه کمک می کند به این ماشین تصور اشتباه از سرعت. با این حال، موتور کم موتور متحرک سری A دارای یک پانچ است. به یک گوشه شتاب زده، و مینی گرفتن مانند یک گربه Velcro پخته شده است. فرمان سنگین دقت دقیق را در حالی که شما با خیال راحت وانمود میکنید که یکی از باند تورین مایکل کین است، دقت کنید.

همانطور که جوک طولانی مدت همیشه در کنار زنگ زده و گلوریا جونز، بزرگترین دشمن مینی، شیب تند است. این به طرز وحشیانه ای است، همانطور که ما به برخی از تپه های قابل انعطاف پذیری نزدیک می شویم – در عین حال Ian 25 با شیب نزولی کندتر از هر وسیله نقلیه در اطراف آن است. حتی ترافیک کمتری نیز وجود دارد که باعث می شود تا تایر های کوچک به سمت کمربند ایمن نگه داشته شوند و به خم شدن بعدی به یک سوزن سوزان نشاط بخش از جعبه دنده متصل شوند.

فرماندهی قدرت یک لوکس بود که هرگز برای یک آستین رور مینی از دهه ۱۹۸۰ – و یا تا به حال برای این موضوع اعطا نشد. اما هنگامی که در اطراف انفجار تنگ S-bend در لبه یک کوه ویلز پیچش می کند، بازخورد فوری و غیرقابل اعتماد این خودرو، توانایی ضربه زدن به هر آپکس را بدون جرقه زدن پایین لویی در یک حباب بیرونی-اسپایفی می گذارد. هنگامی که رانندگی روحیه می شود، راننده کم توسعه یافته حس می کند.

هر انفجار از طریق درون داخلی مانند یک انفجار بمب، غلبه بر هواپیماهای بدون سرنشین موتور احیا، و جابجایی آرنج ها و شانه های شما را تحریک می کند. قسمت جلویی مینی به طور قاطعانه در حال چرخش در اطراف هر خمش پیچیده در کنترل کامل است.

شاسی ممکن است به دنیای شلوارهای چاپی کوچک تبدیل شود و تلویزیون سیاه و سفید تحریف شود اما قابلیت های آن فوق العاده است. آن را از هم جدا کنید و جلوی آن می تواند بر روی کف لمینیت مانند جک راسل خانواده اسلاید شود، با این حال شما نیاز به فشار فوق العاده سخت برای از دست دادن کنترل است.

ما در نهایت به وسیله نقرهای کلاسیک دنباله آئودی ۹ اینچ از مینی کروم عقب سپر، اما حتی آلمان غیر دوستانه می تواند تاب وخامت طوفان ۲۵ را از طریق گوشه ها مطابقت ندارد. هنگامی که جاده درست می شود، رفتارهای پروردگار آئودی از ناراحتی تغییر می کند که ما در راه خود به خشم بسیار است که او نمی تواند گذشته شود. تیم Mini ممکن است در ۶۰۰۰ دور در دقیقه نشسته و دعا کند، اما تا زمانی که این بودجه های بازاریابی Goldeneye با آن مواجه نخواهند شد، مستقیما به طور مداوم و بدون تردید مواجه خواهیم شد که مخزن پانزر در مسیر خود قرار دارد. او ممکن است قدرت را، اما یان و من آنها خنده دار است.

این احساس توسط افرادی که شاهد ماشین کوچکی هستند که در حال غرق شدن گذشته هستند، همانطور که ما به روستای فرندیل تبدیل می شود، واکنش نشان می دهیم. افراد برجسته ای از هر سنی سر خود را به تماشای ما در خیابان پاتویل می کشند، و چشم انداز تصدیق می کنند که با نوستالژی پاره می شوند و یا به سادگی در طراحی چنین پیچیده ای ظاهر می شود.

بچه ها فریاد می زنند، شکل ماته مینی، به همان شیوه ای که در ذهنشان ایجاد می شود، به همان شیوه مادران پرقدرت خود را قبل از اینکه پوشک و ناپدید شدن پیپپ خواجه را از بین ببرند، از بین ببرد.

مینی روندهای هر دهه را به تصویر می کشد و به کوکتل های گذشته، روزهای جوانتر می رسد که در آن هر کسی و هر کسی چیزی جز خاطرات و خنده شاد ندارد. این ممکن است یک بار توسط مشتری کنجکاو بر روی راه اندازی رد شود – و در نتیجه یک چالش ناامید کننده که در آن ۶۰ به هر مشهور با مجوز داده شد، صرفا برای قرار گرفتن در معرض – اما مینی در نهایت به شدت مورد تحسین قرار گرفته توسط Brits که به معنای واقعی کلمه به بخشی از خانواده.

طبیعت انسانی به آیتم های بی حرکتی انسان تبدیل شده است، آنها را با شخصیت و خواندن چهره های انسان به ماشین آلات به ارمغان می آورد. هنگامی که آن را به خودروهای فریبنده با نام و جنسیت رسید، مینی اصلی نابینای نابینا بود که قادر به انجام اشتباه نبود. آن را از طریق شبکه اجتماعی از میان برد تا به Range Rover بپیوندد و در طبقه بندی بدون طبقه قرار بگیرد که بسیاری از طراحان آرزو داشتند. شما می توانید به معنای واقعی کلمه هر چیزی را در یک مینی فراموش کنید – همانطور که ما در مورد پیدا کردن آن هستیم.

چرا ما کلاسیک مینی را دوست داریم
چرا ما کلاسیک مینی را دوست داریم

چرخش در اطراف نقاط مختلف و از بین بردن اتصالات، رفتار خشمگین ما بلافاصله توسط رانندگان دیگر گمراه می شود. اگر ما تعداد زیادی از مردم را در یک فورد فوکوس در عجله خود برای رسیدن به محوطه بعدی جاده باز کنیم، سرانمان ما را لگد می زدند. نوستالژی ما را به کارت خارج شدن از زندان آزاد می کند.

خیابان های باریک را می توان به اندازه کافی خفه کرد تا مسافر خود را به یک حمله قلبی بدهد – همانطور که یان به شدت نشان می دهد که من برای رحمت گریه می کنم، بستن درب صندلی مسافر و بیش از حد سوزش می کند. جایی که معمولا تنها یک ماشین در خودروهای پارک شده جا می شود، ایان از طریق دوره ی حمله به خودرو مانند یک دیوانه در حال حرکت است.

با این حال، با دیدن مینی نقره ای، دیگر رانندگان لبخند و موج با wistfulness. این تظاهرات پاسخگویی به مدل در شهر به زودی در خانه به نظر می رسد، اما این که کلاسیک های نازک در مناطق شهری باقی می ماند، مفید است.

در آن زمان ما بعد از ظهر در این بسیار ویژه مینی ۲۵ به پایان می رسد، و ماشین کوچک در پارک پشت در پارکینگ من، من همان ناامیدی را احساس می کنم همانطور که زمانی که مادر من بهترین دوران کودکی خود را برای چای به او تماس بگیرید. در طول چند ساعت گذشته از خیابان بیرون از شرکت که از چند ساعت گذشته لذت برده شد، جهان به طرز عجیبی کمتر رنگارنگ بود. ماشین احمقانه، باعث احساسات واقعی من می شود.

در حال حاضر، ما نمی توانیم در مورد چگونگی مینی بدون اشاره به ناهنجاری صحبت کنیم. برای یک، آنها می توانند به شدت corrode. آنها همچنین می توانند تمام قابلیت های یک سیاستمدار کابینه را ارائه دهند و در صورت نداشتن از روغن سوخته بهره مند شوند. یکی را به زمین بیاورید و به شما می دهد که پرداخت کنید.

همچنین ایمنی سقوط در نظر گرفته شده است، اگر چه مینی کاملا تله مرگ است که شما ممکن است آن را باور داشته باشید. مطمئنا یک نمونه زنگ زده مانند یک کیسه کاغذی و هر چیزی که در داخل آن قرار دارد، باید با یک دیوار در ۴۰ مایل در ساعت (۶۴ کیلوگرم) برخورد کنید – اما چه چیزی دیگر از نظر سازه ای سازگار نیست؟ در واقع، پنجمین چرخ دنده کانال ۵، یک مینی قدیمی را در حادثه آزمایش کرد تا ببیند آیا افسانه های شهر درست بوده است، در حالی که Parkers در سال ۱۹۹۶ Rover Mini سه ستاره از پنج را برای ایمنی پس از نصب یک کیسه هوا و ضربه گیر جانبی در اختیار داشت.

بنابراین، درست مثل هر ماشین کلاسیک، معایب طراحی قوی در پشت این علامت تجاری عزیزان پنهان است – اما این از ابعاد خیره کننده مینی خلاص نخواهد شد. این نواقص ها آن را با کیفیتی شادابانه بر خلاف اسباب بازی های پرطرفدار کودک شما می گذرانند. در دوره، هر کس مینی متفاوت بود، متناسب با شرایط خود؛ برخی از آنها در یک میکرون زندگی خود جلا بودند، در حالیکه دیگران مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و هنوز بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره بودند. مینی بعدها ستون فقرات اقتصاد بریتانیا بود، در فرم وان برای کسب و کار، وظیفه خانوادگی و رفت و آمد.

چرا ما کلاسیک مینی را دوست داریم
چرا ما کلاسیک مینی را دوست داریم

به نظر می رسد که همه افراد یک یا یکی از آنها را به عنوان اولین ماشین خود می دانستند. این اولین تجربیات در رابطه با جنس مخالف را شاهد بود و زمانی که شما دیپلم خود را جمع آوری کردید، اولین کار خود را به دست آوردید، روزی به ساحل رفتید، ازدواج کردید یا یک عضو خانواده برای استراحت گذاشتید.

هنگامی که روز بعد در نهایت بعد از یک آزمون MoT بیش از حد بسیاری از اعطای خدمت به خیر گذشت، با پر کردن دمنده از صخره های فاسد، قلب شکسته شد و چشم ها اشک را ریختند. همه ما همیشگی ترین و اغلب تاریکترین لحظه ها را بر روی مینی فروتنانه نشان می دهیم و به همین دلیل ما آن را دوست داریم.

به عنوان یک ماشین، زمانی که جدید بود، دور از آن کامل نبود. در بزرگراه ها ناامید شد، عمدتا تحت فشار و ناتوان حمل بیش از چند کیسه خرید در بوت – اما این اولین طعم آزادی برای بسیاری بود. یک بلیط واقعی برای سوار شدن همانطور که نسل ها بزرگ شده اند و زندگی در راه است، متاسفانه بسیاری از Minis در کنار راه افتاده اند، اما بسیاری از ما با خاطرات قدرتمند که ما هرگز آن را نادیده می گیریم.

به دلایلی به تنهایی، ما خودرو کمی را تحسین می کنیم؛ این دوست کوچک ما بود که یک نماد جهانی شد. علاوه بر تجربه رانندگی، آن را – و باقی می ماند – به عنوان نزدیک به یک زندگی زنده به عنوان انسان تا به حال شده است قادر به ساخت در مقیاس صنعتی.

 

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *