کاهش آلودگی خودروها با مصرف بنزین یورو4 - اجاره خودرو طباطبایی

کاهش آلودگی خودروها با مصرف بنزین یورو۴

سخنگو و رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی در خصوص میزان مصرف بنزین در سال ۹۵ گفت : در ماه فروردین روزانه به طور میانگین ۷۲٫۹ میلیون لیتر بنزین مصرف شده است و در روز ۱۲ فروردین میانگین مصرف سوخت به ۱۰۵٫۹ میلیون لیتر رسیده که اوج مصرف بنزین بوده است .

داوود عربعلی اظهار داشت : در ماه اردیبهشت میانگین مصرف سوخت ۷۱٫۹ میلیون لیتر و در ماه خرداد ۷۱٫۹ میلیون لیتر سوخت مصرف شده است و با توجه به این ارقام در سه ماه نخست سال ۹۵ به طور میانگین ۷۲٫۲میلیون لیتر سوخت مصرف گردیده است .

وی ادامه داد : در تیر ماه میانگین مصرف سوخت به ۷۵ میلیون لیتر افزایش یافت و با تعطیلات عیدفطر و مسافرات شهروندان میزان مصرف بنزین حدود ۹۶ میلیون لیتر رشد صعودی داشته است که این رقم نسبت به چند سال گذشته رکورد بی نظیری بوده است .

وی در خصوص اجرای طرح پایش و نتایج خوب آن تصریح کرد : توزیع سوخت در این طرح براساس کیلومتر کارکرد خودروها ، نوع قدرت موتور خودروها و میزان مصرف موتور صورت می گیرد لذا یک سهمیه مشخص برای هر خودرو در نظر گرفته شده که به میزان فرسودگی و استهلاک خودروها با مدل های پایین توجه شده تا شهروندان با مشکل مواجه نگردند .

عربعلی در خصوص برخورد با متخلفینی که از این راه قاچاق سوخت می کردند بیان کرد :کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارتخانه های نفت (شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران به عنوان رئیس کارگروه) ، وزارت راه و شهرسازی (سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای) ، وزارت کشور (سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور) و ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، مسئولیت تعیین میزان مصرف سوخت ، پایش و نظارت بر اجرای طرح را بر عهده دارند .

وی افزود : سهمیه سوخت خودروهای سنگین فاقد بیمه شخص ثالث براساس تصمیم گیری همین کمیته قطع گردید و به آنها سوخت تعلق نخواهد گرفت .

وی افزود : چنانچه رانندگان محترم در دستگاه کارت خوان جایگاه سوخت خود با خطای بیمه مواجه شدند می توانند به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند تا در خصوص رفع خطای بیمه در اسرع وقت به مشکل آنها رسیدگی گردد .

عربعلی افزود : طرح پایش و پیمایش شامل کلیه خودروهای سنگین ، دیزلی و گازوئیلی است .

وی با توجه به دلایل متعدد آلودگی هوا اظهار داشت : در حال حاضر آلودگی خودروها با توزیع و مصرف بنزین یورو۴ بهبود یافته است و در کلان شهرها آلودگی هوا به خام سوزی یا میزان نبودن موتور خودروها و کارخانجات بازمی گردد ، خوشبختانه تمام دستگاه ها پیگیر هستند که به تدریج تمام این موانع برطرف گردد زیرا اولویت اصلی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ، حفظ محیط زیست است .

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *