کاهش 3 درصدی کشته های تصادفات در 5 ماه امسال - اجاره خودرو طباطبایی

کاهش ۳ درصدی کشته های تصادفات در ۵ ماه امسال

رئیس پلیس راهور ناجا از کاهش ۳ درصدی کشته های تصادفات در پنج ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد

سردار تقی مهری گفت: ۱۸۹ نفر کمتر از ۵ ماه سال ۹۴ در تصادفات مرگبار کشته شده اند.

وی افزود: طرح همیاران پلیس از سال ۸۴ عملیاتی شد و هم اکنون ۱۰ میلیون همیار پلیس، بیش از ۵ هزار بازرس نامحسوس و ۱۵ هزار راهور محله در سراسر کشور پلیس را در امر ارتقای فرهنگ ترافیک یاری می کنند.

سردار مهری گفت: در ۱۰ سال گذشته با عملیاتی شدن طرح همیاران پلیس و ایجاد فرهنگ ترافیک، بیش از ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر از تعداد کشته های تصادفات با توجه به رشد تولید وسایل نقلیه و همچنین صدور گواهینامه های جدید کاهش یافته است.

وی افزود: ۷۲ درصد جانباختگان تصادفات در جاده های برون شهری و حدود ۲۸ درصد هم در درون شهرها جان خود را از دست می دهند.

رئیس پلیس راهور ناجا تداوم همکاری و همیاری دانش آموزان، معلمان و مربیان در آموزش و پرورش با پلیس را برای پیشگیری و کاهش سوانح رانندگی بسیار موثر دانست.

معاون وزیر آموزش و پرورش نیز در این همایش با گرامیداشت یاد و خاطره ۳۶ هزار شهید دانش آموز و ۵ هزار شهید فرهنگی گفت: آموزش و پرورش با بیش از یک میلیون مربی، معلم و مدیر و ۱۳ میلیون دانش آموز در امر فرهنگ سازی ترافیک با پلیس راهنمایی و رانندگی همکاری می کنند.

آقای کفاش با اشاره به اینکه سال هاست جهت گیری آموزش اجتماعی و فرهنگی جامعه در آموزش و پرورش کشور شکل گرفته است، افزود: بیش از ۹ میلیون دانش آموز در کشور در قالب طرح همیاران پلیس و پلیس یاران نوجوان از سالهای گذشته تاکنون آموزش دیده اند و درحال حاضر ۱۰ میلیون همیار پلیس در سال جاری درحال آموزش هستند.

وی خطاب به دانش آموزان گفت: پلیس به شما مهارت سالم زیستن و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را آموزش می دهد و از شما می خواهد مهربانانه ، مستقیم و مستمر به رانندگان متخلف تذکر دهید.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سلامت و شادابی شما دانش آموزان در فراگیری درس نیازمند ضریب امنیت بالای جامعه است، افزود: پلیس این امنیت و آرامش را برای همه ما در جامعه و کشور ایجاد کرده است بنابراین ما فرهنگیان و دانش آموزان نیز باید رعایت قوانین و مقررات رانندگی در جامعه را با انجام کارهای فرهنگی و همچنین تذکر به رانندگان متخلف فرهنگ سازی کنیم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *