کره جنوبی درصدد تعلیق فروش خودروهای فولکس واگن است - اجاره خودرو طباطبایی

کره جنوبی درصدد تعلیق فروش خودروهای فولکس واگن است

سازمان محیط‌زیست کشور کره‌جنوبی اعلام کرد که از امروز تا آخر ماه جاری مجوز فروش ۳۲ مدل از خودروهای شرکت فولکس‌واگن را باطل خواهد کرد. این موضوع به دلیل اتهام خودروساز آلمانی از سوی دادستانی کشور کره‌جنوبی به جعل اسناد مربوط به تولید آلاینده‌های این خودروها است.

در راستای شکایت سازمان محیط زیست کشور کره جنوبی از شرکت فولکس واگن به دلیل جعل اسناد تولید آلاینده ها، این سازمان عنوان کرد: اگر مجوز خودروهای فولکس واگن، آئودی و بنتلی باطل شود، عرضه و فروش خودروهای این شرکت ها در این کشور متوقف خواهد شد.

پس از آن که شرکت فولکس واگن استفاده از نرم افزار را برای تحریف در نتایج آزمون آلاینده های برخی خودروهای دیزلی اش در ایالات متحده پذیرفت، با کاهش ۳۳ درصدی فروش محصولاتش در کشور کره جنوبی در نیمه ی اول امسال نسبت به سال گذشته مواجه شد.

ماه گذشته نیز، دادستان کره جنوبی، مدیر اجرایی منطقه ای شرکت فولکس واگن را جهت تحقیقات بیشتر بازداشت کرد. نمایندگی شرکت فولکس واگن و آئودی در کشور کره جنوبی گفت: پس از آن که سازمان رای خود را صادر کرد، آن گاه تصمیم می گیریم که چه پاسخی دهیم. این سازمان در انتظار جلسه ای مورخ ۲۲ ژوئیه به سر می برد تا تصمیم نهایی گرفته شود.

سازمان محیط زیست این کشور در اوایل سال جاری دستور تعلیق فروش نیسان قشقایی را داد و این خودروساز ژاپنی را متهم به دستکاری در سیستم آلاینده و مصرف سوخت این خودرو کرد، البته در ماه گذشته نمایندگی نیسان در کره جنوبی نیز دادخواستی بر علیه این سازمان تنظیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *