گوگل در حال توسعه‌ سرویس استفاده‌ مشترک از خودرو در اپلیکیشن Waze است - اجاره خودرو طباطبایی

گوگل در حال توسعه‌ سرویس استفاده‌ مشترک از خودرو در اپلیکیشن Waze است

گزارش‌ها حاکی از تلاش گوگل به‌منظور راه‌اندازی هرچه وسیع‌تر سرویس استفاده‌ی مشترک از خودرو در پلت‌فرم اپلیکیشن مسیریابی اجتماعی Waze است.

در حال حاضر گوگل در حال تست یک برنامه ی آزمایشی رانندگی متصل در حومه ی شهر سان فرانسیسکو است. این آزمایش تنها برای کارکنان گوگل، وال مارت و نرم افزارهای ادوبی محدود شده است و به همکاران آن ها اجازه داده شده است تا سرویس Waze را برای انجام هماهنگی به منظور استفاده ی مشترک از خودرو به کار گیرند.

یک سخنگوی گوگل به مجله ی Popular Mechanics گفته است که این برنامه ی آزمایشی به صورت مطلوبی انجام شده است. پس از آن گوگل در حال توسعه ی این برنامه است و در ادامه استفاده از این سرویس را برای هر کسی که در حومه ی شهر سان فرانسیسکو ساکن است، ممکن می سازد.

سرویس گوگل با سرمایه گذاری متمرکز بر سود دهی کمپانی Uber به ایجاد یک برنامه ی ناب در خصوص “به اشتراک گذاری خودرو” کمک می کند. افرادی که به کمک اپلیکیشن Waze سوار بر خودرو می شوند، در ازای پیمایش هر مایل مبلغی را پرداخت خواهند کرد، اما این منابع مالی برای مصرف بنزین و استهلاک خودرو به راننده تعلق می گیرد. هیچ کدام از این درآمدها به گوگل باز نمی گردد.

گوگل همچنین در حال تست یک سری خودروهای خودران است که در نهایت این خودروهای بدون راننده، به عنوان رقبای Uber به کار گرفته می شوند.

در این برنامه، چارچوب زمانی برای پیاده سازی توسعه ی سرویس استفاده ی مشترک از خودرو در اپلیکیشن Waze اعلام نشده است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *