یاد آوری خودرو های فراموش شده - اجاره ماشین - اجاره خودرو - کرایه ماشین
یاد آوری خودرو های فراموش شده - اجاره ماشین - اجاره خودرو - کرایه ماشین

یاد آوری خودرو های فراموش شده

یاد آوری خودرو های فراموش شده

وقت آن رسیده است که مقالاتی را که اکثرا در سال ۲۰۱۷ از سری مفهوم ما فراموش کرده اید کلیک کنید. بدون فریب دادن نتایج، فورد تنها سازنده خودرو است که دارای دو مفاهیم در ۱۰ عدد است. در حالی که تعداد شگفت آور یک نشانگر محبوبیت بیشتر نسبت به بقیه مقالات سریال هفتگی است.

 

۱۰٫ ۱۹۷۲ بی ام و ۱۶۰۲e 
اولین بمب موتور خود احتراق داخلی را از دست داد، موتور ۱۶۰۲ که در سال ۱۹۷۲ برای بازی های المپیک ساخته شده است، یک تلاش خجالتی برای توسعه یک ماشین کاملا الکتریکی بود. بسته بندی باتری ۷۷۱ پوند سنگین (۳۵۰ کیلوگرم) با ظرفیت ۳۰ کیلو ولت به اندازه کافی آب داشت. EV نیاز به ۸ ثانیه برای رسیدن به ۳۱ مایل در ساعت (۵۰ کیلومتر در ساعت) و در تنها ۶۲ مایل در ساعت (۱۰۰ کیلومتر در ساعت) بالا رفت.

۹٫ ۱۹۹۱ آئودی Quattro اسپیدر
احتمالا یکی از جالب ترین مفاهیم برای استفاده از چهار حلقه است، Audi Quattro Spyder را می توان به عنوان R8 از اوایل دهه ۱۹۹۰ توصیف کرد. این وزن فقط ۲۴۲۵ پوند (۱۱۰۰ کیلوگرم) وزن داشت و دارای یک موتور V6 میانی بود که ۱۷۲ اسب بخار را در اختیار همه چرخ ها قرار داد. در واقع طرح هایی برای قرار دادن این مفهوم در تولید وجود دارد، اما آئودی قادر به کاهش هزینه ها نبود و در نهایت پروژه را بدون توجه به اینکه Quattro Spyder بیش از حد گران بود، محکوم کرد.

۸٫ ۱۹۸۱ فورد برونکو مونتانا لوبو
آنچه که در سال ۱۹۷۷ آغاز شد، برنکو بود که توسط فورد به یک موتور ۴x4 عجیب و غریب تبدیل شد و از طریق درب های قابل جدا شدن از پلکسی گلاس ساخته شد. سایر ویژگی های جالب شامل بمب های کف، یک رمپ بارگیری جمع و جور و چندین جسم در داخل کابین، مانند صندلی های تهویه شده و یک خوشه ابزار دیجیتال است. برای مفهومی که بیش از ۳۵ سال پیش ساخته شده است، درست نیست؟

۷٫ ۱۹۸۹ پورشه پانامریکانا
این خودرو دارای یک سیستم فیبر کربنی قابل توجه است. این پورشه ۹۱۱ معمولی شما نیست. این خودروی ۹۶۴ Carrera 4 Cabriolet در اوایل اوایل قبل از ساخت یک طراحی غیر معمول از همان دکتر اولریش بیس مسئول طراحی طراحی BMW Z1 بود. پورشه با فیبر نوری با آچارچوب چرخ باز و یک پارچه مجهز به یکپارچه بافته شده از جنس پلی کربن ساخته شده است که تا به امروز عجایب نه عدد آن است. واقعیت جالب: یک روزه به عنوان یک هدیه تولد برای فرزند فردیناند پورشه، فردیناند آنتون ارنست پورشه، در ۸۰ سالگی خود ساخته شد.

۶٫  مرسدس بنز ۲۰۰۰
CLS نسل اول در سال ۲۰۰۵ معرفی شد، اما ایده یک سدان بزرگ با ظاهر تحمیل شده و نشانه ستاره سه نقطه ای از اوایل دهه ۱۹۸۰ بوده است. علاوه بر بدن تحمیلش با ضریب کشیدن تنها ۰٫۲۸، خودرو ۲۰۰۰ به عنوان “مرسدس بنز برای هزاره جدید” طراحی شده است به جای سه نوع نیروی برق: ۳٫۸ لیتری V8 بنزین (با تکنولوژی غیر فعال کردن سیلندر) سیلندر ۳٫۳ لیتری دیزلی با دو توربو شارژر و یک موتور توربین گاز.

۵٫ ۱۹۹۳ فراری F.Z. 93
چه اتفاقی می افتد وقتی Ferarari Testarossa را می گیرید و آن را یک طراحی مفهومی F1 مطرح شده توسط Zagato می دهد؟ F.Z. 93 مفهوم متولد شده است، با یک سپر جلو جالب گسترش به آرچس چرخ. تحت تاثیر فراری F1 1991 F1، این خودروی اسپرت، دوغ حباب دوگانه Zagato و تعدادی از قطعات فیبر کربن را در بدن کم آبی موجود در آن عرضه کرد.

۴٫ ۱۹۹۷ آلفا رومئو سیگرا
ایده یک supercar Alfa Romeo همیشه احساسات را در میان علاقه مندان ایجاد می کند و Scighera این کار را انجام می دهد. بر اساس ۱۶۴، مفهوم قابل توجهی نه تنها سریع نگاه کرد، بلکه سختافزاری را نیز با سختافزاری جذاب خود در پوشش آلومینیومی که ساختار قاب کامپوزیت فیبر کربن بود را مطابقت داد. V6 3.0 لیتری که در وسط قرار داشت، یک توربو شارژر جفتی داشت که ۴۰۰ اسب بخار را به دو محور جلو و عقب هل داد. ویژگی های مورد نیاز برای سرعت III: پیگیری داغ، این مفهوم یک مدل ماشین مسابقه GT با یک بال عقب گریان را ایجاد کرد.

۳٫ ۱۹۹۴ لکسوس لاندو
مفاهیم لکسوس در دهه ۱۹۹۰ چندان دور از انتظار نبودند و لانداو، همه چرخ ها، در واقع یکی از اولین بخش های لوکس تویوتا بود. اگر چه بر اساس GS بود، هاتاکسی جمع و جور تقریبا ۲۴ اینچ (۶۰ سانتیمتر) کوتاهتر از ماشین اهدا شد. با وجود اینکه خیلی کوچکتر بود، لانداو، V8 قدرتمند، در نتیجه افزایش سقف، بیشترین افت داشت. برای آزاد کردن فضای بیشتر، مخزن سوخت زیر صندلی های عقب قرار گرفت.

۲٫ ۲۰۰۶ فورد موستانگ Giugiaro
نسل پنجم نسل ماوراء بنزینی در نسخه GT به عنوان پایه ای برای یک خودروی دوست داشتنی با سبک Giugiaro خدمت کرده است. مجهز به فن های فیبر کربن، این مفهوم به طور قابل توجهی گسترده تر از ماشین معمولی اسب از فورد بود و دارای بدن کاملا متفاوت است. Stang بعد از اولین نمایش خود در سال ۲۰۰۶ لس آنجلس خودکار نمایش داده شده با یک سقف شیشه ای و درب قیچی تک تکه. حتی در داخل کابین اسب بخار واقعی داشت.

۱٫ ۲۰۰۳ سوبارو B11S
با نگاهی به آمارها، باید اعتراف کنیم که شماره یک ما را غافلگیر کرد. مدل B11S قبل از اینکه کوپه های چهارگانه خنک شود، ایده سوبارو یک سدان ورزشی با سقف شیشه ای به اصطلاح بود. بعضی می گویند که این مشخصات جانبی تا حدی مشابه شباهت به مزدا RX-8 است که لزوما چیز بدی نیست این سیستم با استفاده از ۴۰۰ اسب بخار از یک موتور شش سیلندر بیتوربو، سیستم AWD متقارن آشنا را با تنظیمات عقب عقب و یک گیربکس اتوماتیک با سرعت ۵ اینچ داشت.

 

منبع : اجاره خودرو طباطبایی

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *