3 قرارداد همکاری جدید در حاشیه برگزاری چهارمین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران - اجاره خودرو طباطبایی

۳ قرارداد همکاری جدید در حاشیه برگزاری چهارمین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران

دبیر چهارمین همایش بین المللی صنعت خودرو از برگزاری این همایش طی روزهای ۲۴ تا ۲۵ آبان ماه سال جاری خبر داد و گفت : در چهارمین همایش بین المللی صنعت خودرو که با محوریت “فروش و خدمات پس از فروش ” برگزار می شود عمده شرکت های خارجی حضور خواهند داشت که در ایران فعالیت دارند.

ساسان قربانی در نشست خبری چهارمین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران اظهار داشت : آسیب شناسی زنجیره فروش و خدمات پس از فروش ، بررسی مولفه های موثر در ارتقای رضایتمندی مشتریان ، شناسایی سهم خدمات در جهت ارتقای برند و تاثیر قوانین در خدمات و الگو های موفق در خدمات از مهم ترین محورهای این همایش است.

وی با اشاره به اینکه با برگزاری سه دوره قبلی همایش صنعت خودرو بسترهای لازم برای همکاری و سرمایه گذاری در این صنعت فراهم شده است ، تصریح کرد : طی سه دوره همایش صنعت خودرو ، فرصت های سرمایه گذاری برای حضور بهتر خودروسازان و قطعه سازان معتبر در دنیا فراهم گردید .

وی افزود : انتظار می رود در چهارمین همایش صنعت خودرو شاهد نتایج و اثرات مثبت همایش های قبلی در جریان همکاری ها اخیر و امضاء تفاهم نامه های بیشتری در صنعت خودرو ایران باشیم.

وی همچنین در خصوص امکان قراردادهای جدید در حاشیه برگزاری این همایش گفت : البته مذاکرات با خودروسازان و قطعه سازان خارجی همانند سال های گذشته ادامه داشته ار این رو پیش بینی می شود ۲ تا ۳ تفاهم نامه در این همایش به امضاء برسد.

دبیر چهارمین همایش بین المللی صنعت خودرو همچنین با توجه به محوریت همایش امسال اظهار داشت : از آنجا که حوزه فروش و خدمات پس از فروش از حلقه های اصلی توسعه صنعت خودرو ایران محسوب می شود تلاش می شود در چهارمین همایش صنعت خودرو بسترهای لازم برای توسعه در این زمینه ها فراهم گردیده و در این راستا بتوانیم به دانش و تکنولوژی روز دنیا در این حوزه ها دست یابیم.

قربانی در ادامه در خصوص شرکتهای خارجی حاضر در این همایش گفت : شرکتهای خارجی حاضر در این همایش از هند ، ژاپن ، چین و همچنین شرکتهایی از خاورمیانه ، شمال آفریقا ، آمریکای لاتین خواهند بود ضمن اینکه شرکتهای بزرگی از آلمان ، فرانسه بزریل ، مکزیک و تونس و ترکیه نیز در این همایش حضور خواهند داشت .

وی تصریح کرد : البته در این همایش تمرکز بر شرکت های خودروساز و قطعه سازی است که در بازار ایران حضور دارند.

وی همچنین در خصوص شرکتهای آمریکایی در این همایش گفت : دعوتی از شرکتهای آمریکایی و سایر شرکتها صورت نگرفته است هر چند منعی نیز برای حضور این شرکتها در این همایش نخواهد بود.

وی در ادامه در خصوص قرارداد ایدرو و رنو گفت : در صورتی که چارچوب های در قراردادها رعایت شود هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت . البته قرار است ایدرو بعد از فعال سازی کارخانه مشترک ۲۰ درصد سهام آن را واگذار نماید.

وی افزود : قرارداد ایدرو و رنو در راستای حمایت از صنعت خودرو ایران صورت گرفته است ضمن اینکه وزارت صنعت و معدن برای تنظیم قراردادها میان خودروسازان داخلی و خارجی قوانین و مقرراتی را تدوین کرده و شرکت ها مطابق با آن عمل می کنند از این رو ایدرو نیز در این میان به عنوان مرکز مدیریت و تنظیم قوانین اقدامات لازم را انجام داده است .

وی گفت : البته سهم شرکتها تاثیری در این قرارداد ندارد چرا که ما به دنبال تولید خودروی با کیفیت بالا و قیمت مناسب در کشور هستیم که امکان صادرات آنها وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد : در صورتی که درصد طرف خارجی کم باشد با هر اتفاق و یا تهدیدی از کشور خارج خواهند شد.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *