90 درصد ناوگان اتوبوسرانی قم در اختیار بخش خصوصی قرار گرفت - اجاره خودرو طباطبایی

۹۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی قم در اختیار بخش خصوصی قرار گرفت

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی استان قم گفت: روند واگذاری اتوبوس های استان به بخش خصوصی، از سال ۸۷ آغاز شد و در این سال ۶۰ دستگاه به بخش خصوصی واگذار گردید.

حسین مومنی موحد افزود: در حال حاضر ۹۰ درصد از ناوگان اتوبوسرانی قم در اختیار بخش خصوصی قرار دارد و تنها ۱۰ درصد به سازمان اتوبوسرانی متعلق است. این در حالی است که از سال ۸۷ تا ۹۰ حدود ۸۰ درصد از ناوگان اتوبوسرانی استان شامل ۲۵۸ دستگاه اتوبوس به ۵ شرکت خصوصی واگذار شده است.

وی تصریح کرد: از برنامه های دیگر سازمان، طرح ادغام خطوط است که از سال قبل اجرا شد و در حال حاضر استان دارای ۱۰ خط اصلی و ۶ خط فرعی است. کلیه خطوط ادغام و از ابتدا تا انتهای شهر بدون نیاز به تبادل خط، سرویس دهی به مسافران انجام می شود.

مومنی موحد اظهار کرد: در خصوص برنامه زمان بندی خطوط، در تلاش هستیم ظرف سال جاری در ایستگاه ها تابلو و برنامه زمان بندی نصب شود تا مسافر به محض ورود به ایستگاه، از ساعت حرکت و مدت زمان دقیق رسیدن به مقصد اطلاع یابد، همچنین ثبت ساعت دستی حذف شود و کنترل به صورت الکترونیک انجام پذیرد.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی استان قم در پایان اشاره کرد: در راستای طرح توسعه ناوگان اتوبوسرانی استان قم، در سال جاری تعداد ۴۰ دستگاه اتوبوس نو خریداری شده و در حال اضافه شدن به ناوگان است. با توجه به این که ناوگان اتوبوسرانی استان در حال فرسوده شدن می باشد و سن فرسودگی اتوبوس ها به ۸ سال رسیده است باید هر سال حدود ۵۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *