۹ نسل از جگوار XJ
۹ نسل از جگوار XJ

۹ نسل از جگوار XJ و چرا یک خودرو لوکس است

۹ نسل از جگوار XJ

Jaguar XJ از سال ۱۹۶۸ در خط تولید خودروسازان بریتانیا بوده است، و به زودی تنها دو سال بعد به عنوان پیشگام تجاری عرضه می شود. پنجاه سال از زمان معرفی آن و XJ هنوز ارائه دهنده گلچین Jaguar است که با هر تکرار در حال رشد و افزایش است. این خودرو نه نسل و ده ها مدل مختلف دارد. این بسیار جذاب است تا ببینید که چگونه سازنده خودرو به روز شده و نشانه های یک ظاهر خاص را در طول چندین نسل XJ به کار برد. BudgetDirect تصاویری فوق العاده از تمام نسل های Jaguar XJ را تهیه کرده و تغییرات نسبی را آسان می کند. از طریق نمایش اسلاید کلیک کنید تا ببینید که چطور تغییر کرده است.

۹ نسل از جگوار XJ
۹ نسل از جگوار XJ

نسل اول: ۱۹۶۸-۱۹۷۳
نسل اول XJ به عنوان سری ۱ شناخته می شود. این به شدت از مدل موجود Jaguar گرفته شده است. پیش از عرضه V12 در سال ۱۹۷۲، دو موتور مستقل شش را در سال ۱۹۷۲ عرضه کرد. سرعت بالای V12 در حدود ۱۴۰ مایل در ساعت بود. در همان سال، Jaguar نسخه ای با فاصله دو محور را ارائه کرد که چهار اینچ لامپ را برای مسافرین عقب اضافه کرد.

نسل دوم: ۱۹۷۳-۱۹۷۹
نسل دوم XJ، سازنده خودرو را به روز رسانی کرد و یک ظاهر طراحی شده در داخل و خارج را معرفی کرد، در حالی که معرفی یک موتور دیگر – ۳٫۴ لیتری مستقیم شش. برای دیدار با استانداردهای ایمنی فدرال ایالات متحده، جگوار مجبور بود که جلوی جلوی با ضربه گیر جلو را بازبینی کند. این سبب شد که در مقایسه با نسل قبلی، مشبک کوچکتر شود. در ابتدا، جگوار XJ را در دو محور دوار ارائه داد؛ با این حال، این شرکت آنها را تنها به یک – نسخه از فاصله دو جانبه کاهش داد.

نسخه دو درب – XJ Coupe برای سال مدل ۱۹۷۵ عرضه شد. جگوار کوپه را در سال ۱۹۷۸ متوقف کرد.

۹ نسل از جگوار XJ
۹ نسل از جگوار XJ

اجاره خودرو لوکس

نسل سوم: ۱۹۷۹-۱۹۸۶
نسل سوم XJ یک تکرار دیگر نسل قبلی بود. XJ بر روی یک طراحی ظریف طراحی شده توسط Pininfarina پرده برداری کرد. تغییرات طراحی شامل بمب های لاستیکی با دکوراسیون کروم تر و تمیز، خط سقف تجدید نظر، دستگیره درب فلاشینگ، و مشبک تنها با اسلب عمودی. جگوار XJ را با دو موتور مستقل شش عرضه کرده است و یک مدل V12 با نسخه ای با فاصله از فاصله دور دارد.

نسل چهارم: ۱۹۸۶-۱۹۹۴
در سال ۱۹۸۶ XJ، جگوار نام “سری” را رد کرد. این مدل، کدام نام XJ40، در اوایل دهه ۱۹۷۰ توسعه یافت. با این حال، پروژه تاخیر زیادی را پیش رو داشت تا زمانی که Jaguar مدل جدید را در سال ۱۹۸۶ به بازار عرضه کرد. Jaguar بهبود کیفیت، افزایش سختی شاسی، کاهش سر و صدای ذخیره شده و وزن را نجات داد. این پلتفرم جدید نیز به XJ تغییر قابل توجهی در طراحی داده است. نسل چهارم XJ بیشتر زاویه ای از مدل جایگزین آن بود. موتور جدید مستقیم شش ساله با بازده V12 در سال ۱۹۹۳ ارائه شد.

نسل پنجم: ۱۹۹۴-۱۹۹۷
فورد مالکیت جگوار را در سال ۱۹۹۰ به دست آورد و XJ نسل پنجم را در سال ۱۹۹۴ با کمک سازنده خودرو دیربورن طراحی کرد. نسل پنجم XJ شاهد این بود که سدان یک بروزرسانی عمده طراحی را به جلو برده و با بازگشت چهار چراغ شخصی که طرح طراحی کاپوت مجسمه را به تصویر کشیده است، ارائه شده است. یک موتور شش و موتور V12 ارائه شد. این زمانی بود که جگوار XJR را معرفی کرد – اولین محصول جگوار سوپرشارژر در تاریخ شرکت است.

نسل ششم: ۱۹۹۷-۲۰۰۳
نسل شش نسل XJ پیشرفت های طراحی جزئی را نسبت به مدل خروجی مشاهده کرد. تفاوت های بصری بین نسل پنجم و ششم محدود به لنزهای شاخص و چراغ های مه بود – که همه آنها دورتر از قبل بودند. تغییرات قابل توجهی تحت پوشش قرار گرفت. XJ موتورهای مستقیم شش و V12 را با واحد V8 جایگزین کرد.

۹ نسل از جگوار XJ
۹ نسل از جگوار XJ

نسل هفتم: ۲۰۰۳-۲۰۰۷
در سال ۲۰۰۳، XJ یک بروزرسانی قابل توجه دیگر را با یک شاسی جدید و طراحی بیرونی به دست آورد. XJ به طور گسترده از آلومینیوم استفاده کرد. ساخت و ساز جدید به این معنی بود که XJ به اندازه کافی برای عرضه موتور V6 سبک بود، که موجب شد تا V8 بزرگتر و قوی تر همچنان عرضه شود. طراحی جدید XJ به طراحی طراحی سری XJ ها با چراغهای گرد و همچنان ادامه داد.

نسل هشتم: ۲۰۰۷-۲۰۰۹
هیزم نسل XJ یک تازه سازی خفیف با فیشی جلو و عقب مجددا طراحی شده بود که شامل یک پنجره مشبک جدید، فیشیو جدید پایین و سپر تجدیدنظر شده بود. XJ جدید از کروم کمتری استفاده کرد. این زمانی بود که جگوار شروع به حرکت به عقب از تزئین کاپوت به یک نشان در پنجره مشبک کرد. موتورهای V6 و V8 ادامه داشت. فورد اعلام کرد قصد فروش Jaguar در سال ۲۰۰۷ را دارد.

نسل نهم: ۲۰۰۹ تا کنون
با یک مالک جدید – Tata Motors – جگوار Jaguar XJ جدید معرفی کرد. در حالی که XJ جدید در مقایسه با سلف خود دارای طرح کاملا متفاوت است، از همان پایه های مشابه نسل قبلی استفاده می کند. طراحی کار بر روی مدل جدید در سال ۲۰۰۵ آغاز شد، که از ویژگی های طراحی قبلی XJ دور افتاده بود. نسل نهم نسل XJ موتورهای V6 و V8 را همراه با معرفی گزینه چهار سیلندر و سوپرشارژر V6 در سال ۲۰۱۲ ادامه داد.

اجاره ماشین

۹ نسل از جگوار XJ
۹ نسل از جگوار XJ
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *