خانه / اخبار خودرو / قرارداد سیتروئن و سایپا نویدبخش آینده ای درخشان
قرارداد سیتروئن و سایپا نویدبخش آینده ای درخشان - اجاره خودرو طباطبایی
قرارداد سیتروئن و سایپا نویدبخش آینده ای درخشان - اجاره خودرو طباطبایی

قرارداد سیتروئن و سایپا نویدبخش آینده ای درخشان

عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: قرارداد سیتروئن و سایپا - اجاره ماشین و خودرو خارجی - سایپا">کرایه خودروهای سایپا - یکی از دستاوردهای واقعی برجام و نویدبخش آینده ای خوب برای صنعت خودرو کشور است.

دکتر امیرحسن کاکایی با قدردانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: رویکرد این وزارتخانه در انعقاد قرارداد با خودروسازان مطرح دنیا قابل تقدیر است چون ۳ شرط در قراردادهای سرمایه گذاری با شرکای خارجی مورد تاکید وزارت صنعت است، اول اینکه طرف های خارجی حتما آورده پولی داشته باشند و پس از آن فن آوری و تکنولوژی خودرو انتقال یابد و سپس تضمین برای صادرات از سوی طرف خارجی داده شود.

کاکایی افزود: اراده کردیم که خودروساز شویم و در این مسیر تلاش های زیادی انجام شد که متاسفانه به خاطرعوامل مختلف و فشارهای خارجی، چندان موفق نبودیم چون صنعت خودرو یک صنعت گسترده است و در این صنعت قیمت - قیمت کرایه ماشین خارجی - ها باید رقابتی باشد و واقعا یک کشور نمی تواند به تنهایی همه فن آوری های خودرو را به گونه ای توسعه دهدکه توان رقابت در بازارهای رقابتی را داشته باشد.

وی تصریح کرد: راه های مختلفی برای انتقال فناوری وجود دارد یک راه این است که کلا کار را به خارجی ها بسپاریم که بعضی از کشورها این کار را انجام داده اند ولی در کشور ما با توجه به اینکه سیاست گذاری بر اقتصاد مقاومتی و تولید ملی تمرکز دارد، بهترین راه حل این است که ترکیبی عمل کنیم.

کاکایی افزود: روش های دیگر را قبلا امتحان کردیم به عنوان مثال مونتاژ کاری کردیم که انتقال فناوری را انجام دهیم. به هر صورت انتقال تکنولوژی اتفاق افتاده ولی در مواقعی مانند زمان تحریم ها شرکتی مثل پژو - کرایه خودروهای پژو - از ایران رفت و باعث خسارت شد بنابراین باید به روشی عمل کنیم که اولا در شرایط مختلف طرف های قرارداد در کنار ما باشند و پرواضح است شرکتی که سرمایه و پول با خود آورده است به راحتی کشور را ترک نمی کند.

این کارشناس صنعت خودرو در ادامه افزود: نکته دوم این است که در حال انتقال فناوری ضمانت صادرات نیز داده شود و به این خاطر در خطوط تولید مشترک، مطابق با فناوری های روز دنیا، خودرو تولید خواهد شد چرا که اگر صادرات انجام شود به نسبت آن درآمدزایی خوبی هم ایجاد خواهد شد.

وی تاکید کرد: در بازار رقابتی محصولات ما قابلیت رقابت بیشتری دارند و کیفیت محصولات و رضایت مشتریان داخلی به صورت طبیعی بالاتر خواهد رفت و یک ویژگی خیلی مهمتر از همه اینها، رفتارهای علمی مدیریتی، فناوری ها و فرایندهای مدیریتی طرف قرارداد خارجی است که در مجموعه های داخلی، جاری می شود و باعث افزایش بهره وری خواهد شد.

این کارشناس صنعت خودرو تاکید کرد: باید به جریان اطلاعاتی و فناوری جهانی متصل شویم و راهش همین جوینت ونچر است به خصوص روشی که مدیریت را همراه با خطوط تولید و تکنولوژی دانش و ساخت انتقال می دهیم و در طولانی مدت هم این روش بازدهی دارد. اغلب کشورهای موفق صنعتی از متخصصان و مدیران موفق بین المللی در صنعت خودروسازی و قطعه سازی استفاده می کنند و ضرورت دارد ما هم این رویکرد را برای تقویت این دو صنعت داشته باشیم که با قرارداد سیتروئن و سایپا این فرصت فراهم خواهد شد.

کاکایی ادامه داد: اگر خودروسازان بتوانند از همان ابتدای فعالیت مشترکشان با خودروسازان خارجی، مدیریت دانش را با همکاری دانشگرهای حرفه ای و یا با استفاده از ظرفیت های داخلی خودشان که خوشبختانه طی چندسال اخیر متخصصان و کارشناسان خوبی را پرورش داده اند در شرکت های زیر مجموعه پیاده سازی کنند، باعث افزایش بهره وری و کیفیت خواهد شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: از کسانی که به حضور خودروسازهای فرانسوی در کشور انتقاد دارند، درخواست می کنم که یک خودروی C4 و یا C5 پنج سال قبل را با یک خودروی آسیایی (به غیر از ژاپن) مقایسه کنند، در این صورت تفاوت ها را در کیفیت و ایمنی با توجه به قیمت شان متوجه خواهند شد و انتخاب سیتروئن، یکی از بهترین انتخابها است.

کاکایی تصریح کرد: نکته بعدی اینکه به منتقدان قرارداد سیتروئن – سایپا اعلام می کنم تا چه زمانی می توانیم در صنعت خودروحرکت لاک پشتی داشته باشیم؟ بالاخره باید در صنعت خودرو از جایی شروع کنیم. شخصا خوشبین هستم که در تعامل با فرانسویها که در صنعت خودرو به لحاظ فناوری و کیفیت در سطح بالایی هستند، خودروسازی داخلی هم ارتقاء خواهد یافت و به نظر من خودروسازان ایرانی تاکنون بهترین انتخاب را در تعامل با خودروسازان خارجی داشته اند خصوصا سیتروئن که سابقه خوبی در خودروسازی دارد و جزء بهترین های دنیا است.

مرکز اجاره خودرو بدون راننده طباطبایی

تلفن تماس:۰۹۱۲۱۰۱۰۹۰۰ - ۰۹۱۲۱۰۱۰۸۲۲

مشخصات خودرو اجاره بهای خودرو
# تصویر خودرو رنگ مدل روزانه ماهیانه
۱ اجاره پورشه پانامرا پورشه پانامرا ۴S قهوه ای ۲۰۱۰ ۳,۵۰۰,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰,۰۰۰
۲ اجاره بنز S500 بنز S500 (فول کامل) مشکی ۲۰۰۹ ۱,۸۰۰,۰۰۰ ۳۵,۰۰۰,۰۰۰
۳ اجاره بی ام و 428 کروک بی ام و ۴۲۸ (کروک) آبی کاربنی ۲۰۱۵ ۱,۸۰۰,۰۰۰ ۳۵,۰۰۰,۰۰۰
۴ اجاره بی ام و x6 بی ام و X6 سفید ۲۰۱۱ ۱,۷۰۰,۰۰۰ ۳۲,۰۰۰,۰۰۰
۵ اجاره بی ام و x6 بی ام و X4 سفید ۲۰۱۵ ۱,۶۰۰,۰۰۰ ۳۱,۰۰۰,۰۰۰
۶ اجاره پورشه باکستر کروک قهوه ایی پورشه باکستر (کروک) قهوه ای ۲۰۱۱ ۱,۵۰۰,۰۰۰ ۳۰,۰۰۰,۰۰۰
۷ اجاره پورشه باکستر کروک پورشه باکستر (کروک) سفید ۲۰۱۱ ۱,۵۰۰,۰۰۰ ۳۰,۰۰۰,۰۰۰
۸ اجاره بنز E250 بنز E250 سفید ۲۰۱۴ ۱,۴۰۰,۰۰۰ ۲۴,۰۰۰,۰۰۰
۹ اجاره بی ام و z4 کروک بی ام و Z4 (کروک) سفید ۲۰۱۴ ۱,۲۰۰,۰۰۰ ۲۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۰ اجاره بی ام و 528 بی ام و ۵۲۸ سفید ۲۰۱۴ ۱,۲۰۰,۰۰۰ ۲۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۱ اجاره بی ام و 528 بی ام و ۵۲۸ مشکی مات (کربن) ۲۰۱۳ ۱,۲۰۰,۰۰۰ ۲۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۲ اجاره بی ام و 328 بی ام و ۳۲۸ سفید ۲۰۱۴ ۱,۰۰۰,۰۰۰ ۱۹,۰۰۰,۰۰۰
۱۳ اجاره بنز CLS بنز CLS مشکی مات (کربن) ۲۰۰۸ ۹۵۰,۰۰۰ ۱۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۴ اجاره لندکروز GXR لندکروز مشکی ۲۰۱۰ ۸۵۰,۰۰۰ ۱۷,۰۰۰,۰۰۰
۱۵ اجاره بنز C200 بنز C200 سفید ۲۰۱۱ ۸۵۰,۰۰۰ ۱۷,۰۰۰,۰۰۰
۱۶ اجاره پرادو دو درب پرادو نیو (دو درب) سفید ۲۰۱۲ ۶۵۰,۰۰۰ ۱۳,۰۰۰,۰۰۰
۱۷ اجاره پرادو دو درب پرادو نیو (دو درب) مشکی ۲۰۱۲ ۶۵۰,۰۰۰ ۱۳,۰۰۰,۰۰۰
۱۸ اجاره سانتافه نیو سانتافه نیو (IX45) مشکی ۲۰۱۵ ۵۰۰,۰۰۰ ۱۲,۰۰۰,۰۰۰
۱۹ اجاره سانتافه نیو سانتافه نیو (IX45) سفید ۲۰۱۴ ۴۵۰,۰۰۰ ۱۱,۰۰۰,۰۰۰
۲۰ اجاره اسپورتیج اسپورتیج نیو (فول) سفید ۲۰۱۴ ۴۵۰,۰۰۰ ۱۱,۰۰۰,۰۰۰
۲۱ اجاره اسپورتیج اسپورتیج نیو (نیمه فول) سفید ۲۰۱۴ ۴۰۰,۰۰۰ ۱۰,۰۰۰,۰۰۰
۲۲ اجاره اپتیما اپتما نیو سفید ۲۰۱۴ ۴۰۰,۰۰۰ ۱۰,۰۰۰,۰۰۰
۲۳ اجاره سوناتا نیو YF سوناتا نیو YF سفید ۲۰۱۲ ۳۸۰,۰۰۰ ۹,۰۰۰,۰۰۰
۲۴ اجاره سوناتا نیو سوناتا نیو YF سفید ۲۰۱۱ ۳۵۰,۰۰۰ ۸,۵۰۰,۰۰۰
۲۵ اجاره النترا النترا سفید ۲۰۱۴ ۳۵۰,۰۰۰ ۸,۵۰۰,۰۰۰
۲۶ اجاره پژو پرشیا پژو پرشیا سفید ۱۳۹۴-۵ ۱۳۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰
۲۷ اجاره پژو 206 پژو ۲۰۶ سفید ۱۳۹۴-۵ ۱۳۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *