خانه / اخبار خودرو / مقایسه / معرفی هیوندای سانتافه اسپرت ۲۰۱۸
هیوندای سانتافه

معرفی هیوندای سانتافه اسپرت ۲۰۱۸

سانتافه

در این مقاله به بررسی مشخصات فنی، پیشرانه، فضای داخلی، هندلینگ و سواری کراس‌اور جدید هیوندای می‌پردازیم؛‌ خودرویی که به اعتقاد کارشناسان ارزش خرید بالایی دارد.

به عنوان یک کراس‌اور پنج سرنشینه جادار، طبقه‌بندی هیوندای سانتافه اسپرت ۲۰۱۸ از نظر سایز در گروه فعلی عجیب به نظر می‌رسد؛ این خودرو بین هیوندای توسان و هیوندای سانتافه قرار می‌گیرد، ولی در آن خبری از ردیف سوم (مانند همتای مسن‌تر) نیست. شکل و شمایل آن کراس‌اور دو ردیفی سایزمتوسط، فضای رقابت با خودروهای فورد اِج و نیسان مورانو را برای هیوندای به وجود آورده است. خودروساز کره‌ای دو گزینه پیشرانه از سانتافه اسپرت ارائه می‌دهد که تفاوت زیادی در پکیج و امکانات اضافی دارند. طبق نظر کارشناسان موتورترند، این تفاوت برجسته و چشمگیر است.

هیوندای سانتافه اسپرت از پیشرانه پایه ۲.۴ لیتری چهار سیلندر ۱۸۵ اسب‌بخاری و با گشتاور ۲۴۱ نیو‌تن‌متر قدرت می‌گیرد. گزینه ۲.۰ لیتری چهارسیلندر توربوشارژ، ۲۴۰ اسب‌بخار تولید می‌کند و گشتاور ۳۵۲ نیوتن‌متری را رقم می‌زند؛ این مورد شبیه به پیشرانه تنفس طبیعی پایه به سیستم انتقال قدرت شش سرعته اتوماتیک متصل می‌شود. گزینه دوچرخ محرک به عنوان استاندارد موجود است؛ در حالی که گزینه تمام‌چرخ محرک هم برای هر چهار ویرایش وجود دارد. قبل از اینکه مدل ۲۰۱۷ هیوندای سانتافه اسپرت مورد بازنگری و دگرگونی قرار بگیرد، پیشرانه ۲.۰ لیتری آن ۲۵ اسب‌بخار قدرت و ۱۲ نیو‌تن‌متر گشتاور بیشتر تولید می‌کرد؛ درحالی که پیشرانه تنفس طبیعی ۲.۴ لیتری، قدرت و گشتاور اضافی ۵ اسب‌بخار و ۴ نیوتن‌متر تولید می‌کرد. در اینجا دو ویرایش کاملا متفاوت (مدل پایه: سانتافه اسپرت دوچرخ محرک ۲.۴ لیتری و بالاترین مدل: سانتافه اسپرت تمام‌چرخ محرک ۲.۰ لیتری آلتیمیت) مورد آزمایش قرار گرفته‌اند.

هیوندای سانتافه1 معرفی هیوندای سانتافه اسپرت ۲۰۱۸  اجاره ماشین
هیوندای سانتافه

با توجه به تفاوت اعداد و ارقام قدرت پیشرانه و گشتاور، در واقع نسخه تنفس طبیعی سانتافه در این آزمایش سریع‌تر از گزینه توربو عمل کرده است. مدل ۲.۴ لیتری در ۸.۳ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد، درحالی که مدل ۲.۰ لیتری به ۸.۴ ثانیه، زمان نیاز دارد. (این بهبودسازی برای مدل توربو قابل‌توجه است؛ چون مدل ۲۰۱۵ توربو سانتافه در ۹.۳ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسید.)

نگاهی اجمالی به جدول مشخصات فنی خودرو، اختلاف وزن ۱۹۵ کیلوگرمی را مشخص می‌کند. مدل ۲.۴ لیتری در تست عبور از مسیر ۴۰۰ متر هم اندکی موفق‌تر بوده است و این مسافت را در زمان ۱۶.۴ ثانیه یعنی ۰.۱ ثانیه سریع‌تر از مدل ۲.۰ لیتری توربو طی کرده است. هر دو مدل در مسیر بسته هشت (Eight Figure Course: مسیر بسته‌ای شبیه به عدد ۸) زمان ۲۸.۴ ثانیه را در شتاب گرانش ۰.۵۸ g، رقم زده‌اند. مسافت ترمز از سرعت ۱۰۰ تا ۰ کیلومتربرساعت برای مدل تنفس طبیعی ۴۲ متر و برای مدل توربو رقم ۴۴ متر ثبت شده‌ است. در نظر داشته باشید که سطح جاده‌ آزمایش در این فرایند با سایر بررسی‌های کارشناسان موتورترند متفاوت بوده است و نسبت به سطوح قبل، چسبندگی کمتر و فواصل توقف طولانی‌تر دارد.

اگرچه اعداد و نتایج حاصل از بررسی تضاد و تفاوت چشم‌گیری را نشان نمی‌دهند؛ سردبیران موتورترند مدل توربو را ترجیح می‌دهند. کریستین سیباو از سردبیران، بر انتخاب این مدل تأکید کرده است و می‌گوید:

اگرچه این پیشرانه، روان‌ترین پیشرانه ممکن نیست؛ ولی مسلما نسبت به پیشرانه ۲.۴ لیتری مدل پایه خیلی بهتر است.

در پیست هم راندن سانتافه اسپرت ۲.۰ لیتری آلتیمیت سرگرم‌کننده‌تر بوده است و قابلیت تحرک تمام‌چرخ، تفاوت زیادی حاصل کرده است. انگوس مکنزی، رئیس دفتر بین‌المللی موتورترند می‌گوید:

از بین دو نسخه موجود،‌ گزینه تمام‌چرخ محرک ۲.۰ لیتری توربو سواری بهتری دارد. قابلیت چسبندگی چرخ‌های عقب در ورودی پیچ‌ها عملکرد استوار و ثابت‌تری را رقم می‌زند، درحالی که هنگام خروج از پیچ با اعمال فشار و شتاب بیشتر، از مداخله سرنشین‌ها جلوگیری کرده و ایمنی بیشتری حاصل می‌کند.

هیوندای سانتافه3 معرفی هیوندای سانتافه اسپرت ۲۰۱۸  اجاره ماشین
سانتافه

از طرفی سروصدای تایر نسخه ۲.۴‌ لیتری بیشتر بوده و در مسیرهای مارپیچی مشابه، کم‌فرمانی بروز می‌دهد. فرانک مارکوس، مدیر فنی و اسکات ایوانز، دستیار سردبیر موتورترند در حالت اسپرت (Sport Mode)، واکنش بهتری از پیشرانه گزارش کرده‌اند؛ ولی هر دو از عملکرد سیستم انتقال قدرت در این حالت انتقاد کرده‌اند. مارکوس می‌گوید:

به نظر می‌رسد که در حالت اسپرت، واکنش دریچه گاز تیزتر می‌شود؛ ولی برای برنامه‌ریزی سیستم انتقال کار زیادی انجام نمی‌شود.

کارشناسان هنگام رانندگی در آزادراه‌های لُس آنجلس، متوجه سواری فنری و جهنده و همینطور ورود سروصدای باد به داخل کابین شده‌اند. نسخه ۲.۰ لیتری هنگام سرعت‌گیری در آزادراه واکنش بهتری داشته است. هیوندای سانتافه اسپرت در مسیر خارج‌جاده‌ای شنی هم آزمایش شده است؛ جایی که قابلیت تمام‌چرخ محرک باعث درخشش خودرو می‌شود.مارکوس می‌گوید:

اگرچه احساس می‌کنم که سیستم کنترل چسبندگی مقدار قابل توجهی از قدرت را می‌کاهد؛ ولی خودرو حتی به مرز گرفتاری در ماسه هم نمی‌رسد.

باوجود اینکه برای سانتافه اسپرت تمام‌چرخ محرک خبری از حالت آف‌رود نیست، باز هم این خودرو در قسمت‌هایی از مسیر که ماسه زیاد و عمیقی وجود داشت، سرعت خود را به خوبی حفظ کرده و ایوانز هم بر این موضوع تأکید می‌کند.

تایرهای خودرو در ماسه‌های عمیق کارایی خوبی دارند و سانتافه اسپرت خود را به خوبی جمع‌وجور می‌کند. کسانی که در مناطق برفی یا بخش‌هایی که مسیر‌های گل‌آلود دارد، زندگی می‌کنند،‌ بهتر است از نسخه تمام‌چرخ محرک استفاده کنند.

از سوی دیگر نظرات خوبی شامل حال مدل دوچرخ محرک نشده است. سردبیر اد لو می‌گوید همانطور که انتظار می‌رفت این خودرو یک آف‌رود بد است و در شن و ماسه‌ها گیر می‌افتد. در آخر بیشترین تعریف و تمجیدها شامل حال فضای داخلی سانتافه اسپرت ۲۰۱۸ شد. فضای داخلی مدل پایه به دو تُن رنگ متضاد آراسته است که برای خودرویی با برچسب قیمت ۲۶,۳۱۰ دلار تجملی به نظر می‌رسد. ایوانز هم بر همین باور است و سانتافه اسپرت را به عنوان یک مدل پایه، خودرویی زیبا توصیف می‌کند.

هیوندای سانتافه4 معرفی هیوندای سانتافه اسپرت ۲۰۱۸  اجاره ماشین
هیوندای سانتافه

من رنگ و تعامل مواد و تکسچر‌های فضای داخلی را دوست دارم. مسلما مواد اولیه به کار برده شده در این قسمت ارزان هستند و رنگ قهوه‌ای روشن بسیار ارزان به نظر می‌رسد؛ ولی در این بازه قیمتی، بد نیست. فرمان خودرو حس خیلی خوبی منتقل نمی‌کند.

با نمایشگر اطلاع‌رسانی ۷ اینچی، سانتافه اسپرت ۲.۰ لیتری آلتیمیت با اپل CarPlay و اندروید Auto سازگاری دارد؛ ولی این مدل در حدود ۴۰,۱۶۰ دلار قیمت خورده است. سانتافه اسپرت ۲.۰ لیتری آلتیمیت به صندلی‌های جلوی گرمایشی و تهویه‌ای (Heated and Ventilated Seats)، صندلی راننده به همراه پشتیبان قسمت پایین کمر و نواری از جنس چوب مصنوعی روی داشبورد مجهز است که لمس و حس خوبی القا می‌کند.

فضا در ردیف دوم از حد کافی بیشتر است و صندوق عقب بسیار جادار است. مارک رکتین، سردربیر اجرایی می‌گوید:

چنین فضایی برای کسی که وقت زیادی را بیرون از منزل سپری کرده و وسایل جاگیر و بزرگی دارد، ضروری است.

در مجموع، هیوندای سانتافه اسپرت ۲۰۱۸، نسبت به قیمت و امکانات، ارزش خرید بالایی دارد. چه مدل ۲۶,۰۰۰ دلاری و چه مدلی گران‌تر با امکانات بیشتر، همه وظیفه خود را به خوبی انجام می‌دهند. البته کارشناسان انتظار داشتند، سیستم تعلیق بهتر و پیشرانه قوی‌تری برای این خودرو و به منظور القای حس بهتر به راننده استفاده شود.

مشخصات هیوندای سانتافه ۲.۰ لیتری تمام‌چرخ محرک آلتیمیت
قیمت پایه – قیمت تست‌شدهدلار ۳۸,۰۹۵ – ۴۰,۱۶۰
قوای محرکهموتور جلو، تمام‌چرخ محرک، پنج‌سرنشینه، شاسی‌بلند چهاردر
پیشرانه۲.۰ لیتری، ۲۴۰ اسب‌بخار، ۳۵۲ نیوتن‌متر، توربو، ۱۶ سوپاپ چهارسیلندر خطی DOHC
انتقال قدرتشش سرعته اتوماتیک
وزن (توزیع)۱۸۲۳ کیلوگرم (۵۷ درصد جلو و ۴۳ درصد عقب)
فاصله محور۲۷۰ سانتی‌متر
طول – عرض – ارتفاع۴۷۰ – ۱۸۸ – ۱۶۸ سانتی‌متر
صفر تا صد۸.۴ ثانیه
مسافت ۴۰۰ متر۱۶.۵ ثانیه با سرعت ۱۳۷ کیلومتربرساعت
شتاب جانبی۰.۷۳ g (میانگین)
رکورد در مسیر هشت۲۸.۴ ثانیه در شتاب ۰.۵۸ g (میانگین)
مصرف سوخت شهری – بزرگراه – ترکیبی۱۲ – ۱۰ – ۱۱ لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف انرژی شهری – بزرگراه۱۷۷ – ۱۴۰ کیلووات‌ساعت در هر ۱۶۱ کیلومتر
انتشار CO2 ترکیبی۲۶۲ گرم در هر کیلومتر

اجاره خودرو و اجاره ماشین بدون ریسک را با ما تجربه کنید

تلفن شعب:

شمال: ۲۲۰۰۰۱۰۰

جنوب: ۳۳۰۰۰۱۰۰

شرق: ۷۷۰۰۰۱۰۰

تلفن تماس:

۰۹۱۲۱۰۱۰۹۰۰

۰۹۱۲۱۰۱۰۲۰۰

۰۹۱۲۱۰۱۰۸۲۲

نکته مهم درباره اجاره خودرو که باید بدانید:

مدارک وجه نقد لام بابت ضمانت اجاره خودرو که موسسات اجاره خودرو دریافت می کنند در بسیاری از مواقع وجه نقد یا مدارک را عودت نمی دهند و یا برای عودت آن بهانه تراشی می کنند و برای شما دردسر ایجاد می کنند و برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی پیشنهاد می کنیم:
قبل از انجام هر گونه معامله از معتبر بودن آن موسسه و سوابق کاری آن اطمینان حاصل کنید.
با توجه به اینکه برخی افراد سودجو با نام موسسات معتبر فعالیت می کنند این موسسه اعلام می نماید که این سایت تنها سایت رسمی اجاره خودرو طباطبایی می باشد و شماره مندرج در همین سایت مورد تایید می باشد و در قبال افراد سودجویی که با نام این موسسه فعالیت می نماید هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

telegram لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین

مشخصات خودرواجاره بهای خودرو
#تصویرخودرورنگمدلروزانهماهیانه
۱ rent car mazerati لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین گرند توریسمو اسخاکستری۲۰۱۲۶,۵۰۰,۰۰۰۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰
۲ bmw i8 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین بی ام و I8سفید آبی۲۰۱۵۶,۵۰۰,۰۰۰۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰
۳ rent car porsche panamera 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین پورشه پانامرا ۴Sقهوه ای۲۰۱۰۳,۰۰۰,۰۰۰۶۵,۰۰۰,۰۰۰
۴ benz s500 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین بنز S500 (فول کامل)مشکی۲۰۰۹۲,۰۰۰,۰۰۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰
۵ bmw x6 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین بی ام و X6سفید۲۰۱۱۲,۰۰۰,۰۰۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰
۶ bmw 428 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین بی ام و ۴۲۸ (کروک)آبی کاربنی۲۰۱۵۱,۸۰۰,۰۰۰۴۵,۰۰۰,۰۰۰
۷ bmw x4 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین بی ام و X4سفید۲۰۱۵۱,۵۰۰,۰۰۰۳۵,۰۰۰,۰۰۰
۸ porsche boxter brown 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین پورشه باکستر (کروک)قهوه ای۲۰۱۱۱,۵۰۰,۰۰۰۳۵,۰۰۰,۰۰۰
۹ porsche boxter white 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین پورشه باکستر (کروک)سفید۲۰۱۱۱,۵۰۰,۰۰۰۳۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۰ volvo xc90 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین ولوو XC90مشکی۲۰۱۵۱,۵۰۰,۰۰۰۳۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۱ benz E200 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین بنز E250سفید۲۰۱۴۱,۴۰۰,۰۰۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۲ bmw z4 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین بی ام و Z4 (کروک)سفید۲۰۱۴۱,۲۰۰,۰۰۰۲۴,۰۰۰,۰۰۰
۱۳ bmw528 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین بی ام و ۵۲۸سفید۲۰۱۴۱,۲۰۰,۰۰۰۲۴,۰۰۰,۰۰۰
۱۴ bmw 528 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین بی ام و ۵۲۸مشکی مات (کربن)۲۰۱۳۱,۲۰۰,۰۰۰۲۴,۰۰۰,۰۰۰
۱۵ rent car bmw 220 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین بی ام و ۲۲۰آبی۲۰۱۶۱,۲۰۰,۰۰۰۲۴,۰۰۰,۰۰۰
۱۶ rent car bmw328 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین بی ام و ۳۲۸سفید۲۰۱۴۱,۰۰۰,۰۰۰۱۹,۰۰۰,۰۰۰
۱۷ cls 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین بنز CLSمشکی مات (کربن)۲۰۰۸۹۵۰,۰۰۰۱۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۸ c200 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین بنز C200سفید۲۰۱۱۸۵۰,۰۰۰۱۷,۰۰۰,۰۰۰


telegram لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین

۱۹ landcruiser 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین لندکروزمشکی۲۰۱۰۸۵۰,۰۰۰۱۷,۰۰۰,۰۰۰
۲۰ prado white 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین پرادو نیو (دو درب)سفید۲۰۱۲۶۵۰,۰۰۰۱۳,۰۰۰,۰۰۰
۲۱ prado black 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین پرادو نیو (دو درب)مشکی۲۰۱۲۶۵۰,۰۰۰۱۳,۰۰۰,۰۰۰
۲۲ car rent optima jf 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین jf اپتیماقهوه ای۲۰۱۷۵۵۰,۰۰۰۱۴,۰۰۰,۰۰۰
۲۳ car rent optima jf 1 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین jf اپتیمامشکی۲۰۱۷۵۵۰,۰۰۰۱۴,۰۰۰,۰۰۰
۲۴ rent car tuscon 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین توسانسفید۲۰۱۶۵۵۰,۰۰۰۱۴,۰۰۰,۰۰۰
۲۵ ix45 black 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین سانتافه نیو (IX45)مشکی۲۰۱۵۵۰۰,۰۰۰۱۲,۰۰۰,۰۰۰
۲۶ ix45 white 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین سانتافه نیو (IX45)سفید۲۰۱۴۴۵۰,۰۰۰۱۱,۰۰۰,۰۰۰
۲۷ sportage 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین اسپورتیج نیو (فول)سفید۲۰۱۴۴۵۰,۰۰۰۱۱,۰۰۰,۰۰۰
۲۸ sportage 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین اسپورتیج نیو (نیمه فول)سفید۲۰۱۴۴۰۰,۰۰۰۱۰,۰۰۰,۰۰۰
۲۹ optima 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین اپتما نیوسفید۲۰۱۴۴۰۰,۰۰۰۱۰,۰۰۰,۰۰۰
۳۰ sonata 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین سوناتا نیو YFسفید۲۰۱۲۳۸۰,۰۰۰۹,۰۰۰,۰۰۰
۳۱ sonata 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین سوناتا نیو YFسفید۲۰۱۱۳۵۰,۰۰۰۸,۵۰۰,۰۰۰
۳۲ elentra 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین النتراسفید۲۰۱۴۳۵۰,۰۰۰۸,۵۰۰,۰۰۰
۳۳ pars 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین پژو پرشیاسفید۱۳۹۴-۵۱۳۰,۰۰۰۳,۰۰۰,۰۰۰
۳۴ peugeot 206 110x75 لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین پژو ۲۰۶سفید۱۳۹۴-۵۱۳۰,۰۰۰۳,۰۰۰,۰۰۰
telegram لیست قیمت اجاره خودرو  اجاره ماشین

شرح: یکی از معتبرین مراکز اجاره خودرو بدون در سطح استان تهران. با مالکیت قطعی 87 دستگاه خودروی لوکس خارجی.

رتبه بندی: 5 ستاره از 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *