خانه / اخبار خودرو / رویداد های مهم در ضمینه خودرو

رویداد های مهم در ضمینه خودرو

رویدادهای مهم

به گزارش اجاره خودرو  در این هفته ده اتفاق خودروی صورت گرفته است که به شما اطلاع می دهیم

۱.رویدادهای مهم: تویوتا دیگر در استرالیا خودرو نمی‌سازد

9b195d0f e56f 4cb7 adf7 67cd2e5a341d 1 رویداد های مهم در ضمینه خودرو   اجاره ماشین

 تویوتا دیگر در استرالیا خودرو تولید نمی‌کند. حدود پنچ دهه بود که تویوتا در سرزمین مارها و آتش سوزان خودرو تولید می‌کرد؛ ولی اینطور که معلوم است این اتفاق دیگر نخواهد افتاد. این وضعیت در حالی است که در این کشور خودروهای تویوتا با آمار فروش مناسب و سری‌های محبوب از جمله محصولات شاسی‌بلند این کمپانی ژاپنی مواجه بود.

حال ممکن است شما بپرسید چرا کارخانه‌ای که به مدت چند دهه برای تویوتا خودرو تولید می‌کند باید تعطیل شود؟ ممکن است خیلی از مسائل هیچ وقت بیان نشود؛ اما می‌توان گفت یکی از دلایل این است که تولید خودرو در استرالیا برای تویوتا به صرفه نیست و به همین دلیل تویوتا ترجیح می‌دهد در این کشور برای رابطه‌ی واردکنندگی نسبت به تولیدکنندگی ارجحیت قائل شود.

۲. رویدادهای مهم: تسلا نمی‌تواند با سرعت کافی مدل ۳S را تولید کند

cb8cddeb d7ea 46c0 9398 4455ea72489d 1 رویداد های مهم در ضمینه خودرو   اجاره ماشین

در مواقعی این موضوع به مسئله‌ای مهم برای تولیدکنندگان تبدیل می‌شود که نمی‌توانند به اندازه‌ی نیاز بازار، کالای خود را تولید کنند و این به این معنی است که تسلا باید برنامه‌ای برای تولید سری S پیش‌بینی کند تا در تنگنا قرار نگیرد.

همچنین ایلان ماسک اعلام کرده که افزایش ظرفیت خط تولید از ۸۰ هزار خودرو در سال ۲۰۱۷ به ۵۰۰ هزار خودرو در سال ۲۰۱۸ کار بسیار سخت و دشواری است. مدل ۳ تمام چیزی است که تسلا می‌خواهد و می‌تواند این شرکت را با تولید انبوه و سودآوری سرشار مواجه کند و در عین حال راه را برای مدل Y نیز هموار کند.

۳.رویدادهای مهم:سرقت خودرو برای نجات جان مردم

6338d943 c345 4686 933d dbe9dac4e8dd 1 رویداد های مهم در ضمینه خودرو   اجاره ماشین

در حادثه‌ی تیراندازی در یک کنسرت در لاس‌وگاس یک داستان جالب وجود دارد. این گروهبان سابق نیروی دریایی آمریکا در این حادثه با شجاعت، حضور ذهن و ذکاوت تمام، دست به اقدامی جسورانه زد. او ابتدا به دیگران کمک کرد از تیررس گلوله‌ها خارج شوند و سپس یک پیکاپ بزرگ شورولت را دزدید و مجروحان بیشتر آسیب‌دیده را به نزدیک‌ترین بیمارستان برد؛ حتی قبل از اینکه نیروهای امدادی اولیه در محل حاضر شوند.

اگر هنوز به عمق عمل شایسته‌ی این مرد پی نبرده‌اید بهتر است بدانید او بعد از تخلیه‌ی مجروحان در بیمارستان دوباره در محل حاضر شد و مجروحان بیشتری را به بیمارستان منتقل کرد.

۴.رویدادهای مهم:حال می‌توانید با سوئیچ خودرو‌ی خود خرید کنید

d0c284c8 699c 4685 9da2 14f3d31a2e9e 1 رویداد های مهم در ضمینه خودرو   اجاره ماشین

همانطور که می‌بینید دیگر لازم نیست برای خریدهای خود زمان زیادی صرف کنید و برای پرداخت هزینه‌ی آن‌ها می‌توانید از کارت‌ اعتباری، پول نقد یا سوئیچ خودرو استفاده کنید. به لطف فناوری شرکت DS میتوانید از اولین چیزی که از جیب خود بیرون می‌آورید یا همان دسته کلید خود، خرید را کامل کنید. فقط لازم است حدود ۱۵ الی ۴۵ هزار یورو هزینه کنید تا یک دستگاه DS خریداری کنید.

۵. رویدادهای مهم : رنجروور دیسکاوری جیمز اولیور به یک آشپزخانه‌ی سیار تبدیل شده است

1712066d 00ab 4e3c 92f7 ce8e8fa941b4 1 رویداد های مهم در ضمینه خودرو   اجاره ماشین

رنجروور اولیور به یک آشپزخانه‌ی متحرک تبدیل شده است که می‌تواند در هر لحظه توقف کند و مشغول تهیه‌ی غذا شود.

۶.رویدادهای مهم : خودروهای الکتریکی با فناوری‌های بی‌سیم سازگاری بیشتری می‌یابند

6a93dc61 25f7 4027 b8cc 68bb18c36ea0 1 رویداد های مهم در ضمینه خودرو   اجاره ماشین

می‌توان انرژی مورد نیاز خودروهای الکتریکی را از منابعی همچون انرژی خورشیدی، ژئوترمیک، هیدروالکتریک، سوخت زیستی و انرژی بادی تأمین کرد. به همین دلیل آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرده است که مقدار انرژی که جهان از خورشید دریافت می‌کند، نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است که برای اولین بار به معنی پیشی گرفتن این نوع از انرژی حتی از سوخت‌های فسیلی است. پس آینده‌ی انرژی‌های پاک از همیشه روشن‌تر است و پیش‌بینی‌های هواشناسی تا سال ۲۰۲۰ نشان‌دهنده‌ی پتانسیل تولید ۸۰۰۰ تراوات در سال از منابع تجزیه‌پذیر است. اگر بخواهیم این مقدار نیرو را تصور کنیم، بهتر است بدانیم که این مقدار نیرو برای روشن نگهداشتن ۱۳۰۰۰ فر برقی به مدت ۲۴ ساعته و طی ۳۶۵ روز سال کافی است.

۷. رویدادهای مهم : مجراهای آب اطراف مسیر از مسابقات فرمول ۱ حذف خواهند شد

cbfc77c0 6602 4b58 965b 49c8c1d17d0d رویداد های مهم در ضمینه خودرو   اجاره ماشین

مسابقات فرمول ۱ مالزی امسال درس بزرگی به ما دادند. همانطور که داگلاس آدامز می‌گوید، هر انسان به‌طور منحصر به فرد، توانایی درک متفاوتی از تجربیات دیگران دارد و نحوه‌ی اثر ظاهری این تجربیات بر زندگی هر شخص متفاوت است. هزینه‌ی های تعمیر یک خودروی فرمول ۱ به‌راحتی به ۱ میلیون دلار می‌رسد؛ پس نتیجه می‌گیریم هرچه زودتر این موانع را حذف کنیم و دیگر در حاشیه‌ی پیست‌های مسابقه از مجراهای خروج آب استفاده نکنیم.

لازم به ذکر است که در مسابقه‌ی فرمول ۱ که اخیرا در مالزی برگزار شد، برخورد یکی از خودروها با درپوش خروجی آب حاشیه‌ی مسیر سبب آسیب دیدگی جدی این خودرو شد.

۸. رویدادهای مهم : نیسان صندلی‌های برای خودروهای خود ساخته است که نسبت به میزان مایعات بدن واکنش نشان می‌دهند

257b6105 fbef 4120 a5c8 34b2eef38157 رویداد های مهم در ضمینه خودرو   اجاره ماشین

نیسان نیز با فناوری خاصی در این لیست قرار گرفته است. این شرکت در نمونه‌های اولیه فناوری‌‌ خاصی به کار برده است که می‌تواند در شرایطی زندگی انسان‌ها را نیز نجات دهد. این شرکت با همکاری یک کمپانی طراحی آلمانی به نام Droog صندلی‌های خودرو را به فناوری‌ مجهز کرده است که می‌توانند رنگ خود را از آبی به زرد تغیر دهند و این به معنی افزایش غلظت نمک و به اصطلاح دهیدراته شدن خون است. این طرح، طی همکاری نیسان با انستیتو هیدراتاسیون اروپا و دانشگاه لوگزامبورک توسعه یافته است که می‌تواند کمبود آب در بدن یا مصرف الکل را تشخیص دهد.

۹. رویدادهای مهم : پشتک زدن با موتورسیکلت بین دو اسکله

87d9399b 2b21 4374 8ce3 bdab008e987a رویداد های مهم در ضمینه خودرو   اجاره ماشین

امروزه و در عصر رسانه‌های اجتماعی که همه در تلاش برای جلب توجه دیگران هستند، انجام دادن هر کاری نمی‌تواند توجه دیگران را به خود جلب کند و این امر بسیار دشوار شده است. امروزه برای جلب توجه‌ نیاز به انجام کاری بزرگ است. کاری مثل انجام حرکت بک فلیپ بین فاصله‌ی ۲۳ متری دو اسکله‌ی موقت در حاشیه‌ی رود مورکی لندن. کاری که برای آخرین بار ۱۱ سال پیش توسط فردی امتحان و منجر به خرد شدن کمر وی شد.

فردی که پشت فرمان این موتورسیکلت نشست یک راننده‌ی سیرک بود و کسی که استخوان‌هایش را در این راه خرد کرد، تراویس پاسترانا نام داشت. وی در این مسیر تنها ۴۶ متر برای شتاب‌گیری جا داشت و پس از فرود آمدن، تنها ۱۱ متر فرصت داشت تا خود را متوقف سازد. وی در نهایت در آب افتاد، ولی در هر صورت او موفق شد؛ چون توانست نظر بسیاری را به خود جلب کند.

۱۰. رویدادهای مهم : خداحافظی کن بلاک با رالی

ba0fb9dc cbe1 40c4 abda 7c23b1b5a570 رویداد های مهم در ضمینه خودرو   اجاره ماشین

طرفداران رالی، متأسفانه ما برایتان خبر خوبی نداریم. کن بلاک راننده‌ی فورد که با تیم هونیگان در مسابقات شرکت می‌کرد، برای آخرین بار همراه با آندریاس باکرود در مسابقات جهانی رالی در فصل ۲۰۱۷ شرکت می‌کند. تنها پس از دو سال از عرضه‌ی فوکوس RS، احتمالا آن‌ها مجبور به طراحی خودرویی جدید هستند؛ چون ظاهرا آیین‌نامه‌ی جدید برای خودروها تعریف شده است. دیو پریکاک، مدیر کل شرکت فورد در این بیانه اعلام کرده است: «هرچند ما از رقابت در زمینه‌ی‌ رقابت‌های رالی قهرمانی جهان بسیار لذت بردیم؛ اما زمان آن است که به خود استراحت دهیم تا بتوانیم به این سری شکل و طراحی تازه‌ای ببخشیم. برای ادامه دادن راه خود در زمینه‌ی این رقابت‌ها، نیاز به طراحی و توسعه‌ی خودرویی جدید داریم و با روند فعلی تغییرات در این سری رقابت‌ها، ترجیح می‌دهیم صبر کنیم تا این قوانین جاافتاده‌تر شوند و به ثباتی کلی برسند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *