خانه / اماکن گردشگری / تهران / تاریخچه پارک نوروز تهران
پارک نوروز تهران - اجاره خودرو - اجاره ماشین
پارک نوروز تهران - اجاره خودرو - اجاره ماشین

تاریخچه پارک نوروز تهران

پارک نوروز تهران

اجاره خودرو برای پارک نوروز تهران

پارک نوروز یا بوستان نوروز با مساحت بیش از ۹۰ هزار متر مربع، در پهنه غربی اراضی عباس آباد تهران، بزرگترین بوستان مجموعه را تشکیل می‌دهد که برای آن کارکردهای بین المللی و فرهنگی نیز تعریف شده است.

بوستان نوروز که از جاهای دیدنی و تفریحی تهران به شمار می آید شامل مجموعه پلانتاریوم، دریاچه ، باغ گل، اسکیت پارک، پارک دوستدار کودک و مسیرهای کالسکه و دوچرخه رو است و برای علاقمندان به تهرانگردی که دنبال جاذبه های گردشگری تهران هستند می تواند جای جالبی باشد.

Rent Car Tehran Norouz Park تاریخچه پارک نوروز تهران   اجاره ماشین
پارک نوروز تهران – اجاره خودرو – اجاره ماشین

اجاره خودرو در تهران

کارکردهای بین‌المللی و فرهنگی پارک نوروز در حوزه کشورهای عضو اکو تعریف شده که در همین راستا بخشی از این بوستان به نام «اکو» در نظر گرفته شده است که محلی برای معرفی آیین‌ها و سنت‌های کشورهای عضو اکو با محوریت آیین و سنت نوروز در تمام سال خواهد بود.

در این پارک ۱۲ سکو به ۱۲ کشور عضو اکو و دو سکو نیز به کشورهای عراق و بحرین که نوروز را جشن می‌گیرند ولی عضو اکو نیستند اختصاص پیدا کرده است که هر کشور می‌تواند در یکی از این سکوها به معرفی خود در حوزه گردشگری، نمایش آداب و رسوم، صنایع دستی و موسیقی بپردازد.

نوروز به عنوان یکی از شاخصه‌های فرهنگی مشترک بین کشور‌های عضو اکو مطرح است که این مساله در بین کشور‌های همسایه دریای خزر نیز صادق بوده و به همین منظور دریاچه‌ای به شکل نقشه دریای خزر در این بوستان طراحی شده است.

Rent Car Tehran Norouz Park 1 تاریخچه پارک نوروز تهران   اجاره ماشین
پارک نوروز تهران – اجاره خودرو – اجاره ماشین

اجاره ماشین در تهران

دریاچه بوستان نوروز دارای دو بخش شمالی به اندازه ۳۵۰۰ متر مربع و بخش جنوبی به اندازه ۱۲ هزار متر ساخته شده است که عمق آن حدود یک و نیم متر است. در ساحل این دریاچه، فضاهای سبز و گردشگری از جمله مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی در نظر گرفته شده است.

مجموعه پلانتاریوم که در پارک نوروز جای گرفته مجموعه ای است که در آن به دیگر رشته های علمی از جمله فیزیک، شیمی و زیست شناسی هم توجه شده است.

مجموعه پلانتاریوم که چهارمین آسمان نمای بزرگ دنیاست ظرفیت وسیعی را برای دانش پژوهان در حوزه نجوم و سایر رشته های علمی به وجود خواهد آورد که از طریق آن این افراد بتوانند فعالیت های علمی خود را انجام دهند.

Rent Car Tehran Norouz Park 2 تاریخچه پارک نوروز تهران   اجاره ماشین
پارک نوروز تهران – اجاره خودرو – اجاره ماشین

اجاره ماشین

موقعیت بوستان نوروز نسبت به بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها و سایر بوستان‌های تهران به این ترتیب است که در قسمت غرب بزرگراه شهید مدرس و در قسمت جنوبی بوستان آب و آتش قرار دارد. در صورتی که بعد از گذر از بوستان آب و آتش و بنادر به سمت جنوب حرکت کنید، بعد از گذر از اتوبان شهید همت می‌توانید با استفاده از پل ارتباطی وارد بوستان نوروز و مجموعه پلانتاریوم شوید.

Rent Car Tehran Norouz Park 3 تاریخچه پارک نوروز تهران   اجاره ماشین
پارک نوروز تهران – اجاره خودرو – اجاره ماشین

آدرس: تهران، بزرگراه حقانی جنوب، خیابان دیدار جنوبی

زمان: زمان های معمول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *