خانه / معرفی خودرو / فورد موستانگ / فورد رنجر مدل ۲۰۱۹ : قدرتمندترین رنجر – نقد برسی
فورد رنجر مدل ۲۰۱۹
فورد رنجر مدل ۲۰۱۹

فورد رنجر مدل ۲۰۱۹ : قدرتمندترین رنجر – نقد برسی

فورد رنجر مدل ۲۰۱۹

فورد رنجر ۲۰۱۹ ثابت می کند که کامیون های متوسط به راه طولانی رسیده اند. فراموش نکنید که مدل خروجی این تعریف یک کامیون کار بود؛ سخت و دشوار با هیچ نشانه های ظریف سرسخت برای رسیدن به راه. اما این اسب شاخدار قدیمی اکنون یک ماشین مدرن تر است. کابین یک بار بدون آن، در حال حاضر با تکنولوژی روشن می شود، موتور V6 به طور طبیعی آن را تشنه می کند و باعث می شود که یک موتور چهار سیلندر با موتور توربوشارژ با کارایی بیشتری کار کند و سبک آن، هر چند ظریف، بسیار مدرن است.

از نظر فیزیکی، فورد رنجر جدید از برادرش جعبه ای است. مشبک هشت ضلعی آن و لامپ های باریک به رنجر یک چشمه ای شبیه به هم می خورد که جفت آن با لهجه های رنگی تیره خاکستری (Sport) یا کروم کلاسی (Lariat) است. چرخ ها از فولادی های ۱۶ اینچ تا واحدهای ۱۷ و ۱۸ اینچی اختیاری هستند. گزینه های خارج از جاده دومی تقریبا به نظر می رسد از F-150 Raptor خراب شده است، زیرا ارزشش را دارد.

فورد رنجر مدل 2019
فورد رنجر مدل ۲۰۱۹

اجاره خودرو لوکس

اما Ranger جدید دقیقا چشم نواز نیست – خطوط آن نسبتا ساده هستند و نشانه های آن کوکی ها هستند. تنها چیزی که سبب تنزل در حالت ساده می شود، گزینه های رنگی هستند: رعد و برق آبی، مغناطیسی (به عنوان مثال زرد) و فلفل قرمز فلزی، سه ظاهر جذاب در مورد رنجر و کمک به طرح طراحی دیگر است.

اما حتی بدون یک کار رنگ زرق و برق دار، این نسبت است که باعث می شود رنجر یک کامیون بصری جذاب است. در ۷۱٫۵ اینچ بلند (در پیکربندی SuperCrew 4×4)، رنجر به استانداردهای کلاس عمل میکند، اگر کمی از آنها نباشد. شیشه جلو و عقب آن درست نیست، هرچند (آن را به شدت به سقف لبه تیز می اندازد)، و بدن دو تا سه اینچ کوتاه تر از تویوتا تاکوما و شورلت کلرادو است. در نهایت، در ۲۱۰٫۸ اینچ، اصطلاح “متوسط” به طور جدی به کار می رود.

اندازه جمع و جور Ranger باعث می شود که این کامیون راحت تر در حرکت باشد. این خودرو در مقایسه با محصولات Chevy یا Toyota توزیع نخواهد داشت و یا به طور چشمگیری انتظار می رود. این خودرو مثل یک وسیله کوچکتر رانندگی می کند: رینگ فرمان به طور غیرمعمول تنگ و واکنش پذیر است و تعلیق اسپرت به راحتی سوار رنجر است. مدل XLT مدل چرخ عقب یک شوک کامل است که در اطراف حرکت می کند.

بخشی از طبیعت سرگرم کننده برای کامیون به دلیل موتور ۲٫۳ لیتری توربوشارژ است. این بی نظیر خوب است و مسلما بهتر از هر V6 در بخش است. تعداد نجس ها ممکن است اشاره کند که ۲۷۰ اسب در کلاس بهترین نیست، اما ۳۱۰ پوند گشتاور است. پای خود را در پدال گاز و همه چیز که گشتاور شما را در قفسه سینه می شکند، در حالی که اتوماتیک ۱۰ سرعته – از F-150 پاره شده است – به سرعت و قاطعانه برای شما تغییر می کند. این یک تنظیم واقعا فوق العاده است که به مدل چرخ عقب کمک می کند تا ۲۶ مایل در هر گالن در بزرگراه باز شود.

فورد رنجر مدل 2019
فورد رنجر مدل ۲۰۱۹

اما یک سر و صدایی افتضاح وجود دارد که به داخل کابین نفوذ می کند – در جایی بین یک چمنزار و خشک کن موی وجود دارد. فورد می گوید که با توجه به تقاضای مشتری مصنوعی صدا موتور را افزایش داده، اما احتمالا نباید داشته باشد. و پس از آن توانایی های ورزشی بسته به جاده وجود دارد – یا به جای آن، کمبود آن وجود دارد. ماهیت جسمی تعلیق جاده ای باعث می شود که آن را به چیزی بیش از یک پارکینگ شنی تبدیل کند.

وقتی که رفتن سخت می شود، بسته FX4 اختیاری را انتخاب کنید. با یک مورد انتقال مورد نیاز، یک عقب قفل کردن، چهار حالت مختلف درایو (Normal، Grass، Gravel و Snow، Mud and Ruts، Sand) و سفرهای تعلیق بهتر، کامیونهای با بسته FX4 بسیار متفاوت با جاده های خاکی . این تپه های شیب دار بدون اندیشه می گذارد، از طریق گودال های عمیق می گذرد و حتی در ۲۲ کیلومتری ما در زاویه جانبی ما قرار دارد. یکی از مهندسان فورد گفت که او تا ۲۷ درجه در شیب یکسان دید. برای ارجاع، فورد همچنین ادعا می کند که رپتور به حدود ۳۰ رسیده است (متاسفانه فورد این شماره ها را رسما منتشر نمی کند).

FX4 رنجر نیز Trail Control را که یکی از ویژگی های F-150 Raptor است قرض گرفته است. کنترل پیاده روی اساسا کنترل کروز برای راه دور است؛ در هنگام بالا رفتن یا نزول، کامیون را با سرعت ثابت نگه می دارد، بنابراین تمام راننده باید انجام شود، هدایت است. این یک ویژگی بسیار جذاب و بسیار قابل استفاده است که باعث می شود کامیون از حرکت دراز کند. اگر چه تویوتا ممکن است یکی از اولین ویژگی های واقعی جاده ای را در بخش داشته باشد، پس از آزمایش دو طرفه در طول برنامه درایو، رنجر آن را بهبود می بخشد.

اجاره ماشین بدون راننده

فورد رنجر مدل 2019
فورد رنجر مدل ۲۰۱۹

کابین رنجر بسیار یادآور سایر کامیون های متوسط ​​می باشد. این پانل ها و پانل های درب در پلاستیک های سخت پوشیده شده و با دکمه ها پوشیده شده اند و هر قطعه به طور کلی ارزان می شود. XLT Sport تنها ظاهر کوچک چرم نازک را روی پانل های درب و فرمان، و همچنین بافت های پرطرفدار مانند پلاستیک های ریخته گری را در سمت سمت مسافرتی داشت. سطوح ترمیم بیشتر، مانند لاریات، بافت های زیبا تر را برای صندلی ها و پانل های درب ارائه می دهند، اما هنوز نمی توانید از خط تیره پلاستیک استفاده کنید.

اگر شما به عنوان بخشی از گروه ۳۰۲A تجهیزات انتخاب هلیکوپترهای چرمی قابل تنظیم (تصویر زیر) را انتخاب نکنید – که ما به شدت توصیه می کنیم – واحدهای پایه به درستی بد نیستند. بژ و با پارچه ارزان قیمت در مدل XLT Sport تکمیل شده است، صندلی ها تقریبا به اندازه کافی پشتیبانی از حوادث طولانی را ندارند. پشت صندلی ها صاف و سفت هستند، مانند سر بال ها، و اگر پاهای بلند مانند این نویسنده وجود داشته باشد، پشتیبانی از ران به اندازه کافی نزدیک نیست. این ممکن است به نظر احمقانه باشد که چنین کرسی هایی را در صندلی ها سخت بکشد، اما آنها رنجر را خدایی می کنند.

کابین حداقل مقدار کم فضا است و احساس راحتی از پشت چرخ ممکن است به اندازه کافی برای نادیده گرفتن آنچه که در زیر لب خود است. حتی اگر رنجر در خارج بیرون بیفتد، درون آن غول پیکر است. هر دو مدل SuperCrew و SuperCab از چهار و پنج سوپرمارکت ۳۹٫۸ اینچ و ۴۳٫۱ اینچ از جلوی پا به وجود می آید، و Tacoma کمی بزرگتر از چند اینچ در هر دو جنبه است. و صندلی های عقب بزرگتر از کامیون تویوتا است که تا ۳۴٫۵ اینچ اتاق لنگه است. اما کلرادو هنوز هم هر دو آنها را (۳۵٫۸ اینچ) برتری می دهد.

فورد رنجر مدل 2019
فورد رنجر مدل ۲۰۱۹

با دانستن بیشتر خریداران – حتی در این بخش – مشتاق فناوری هستند، ما از سیستم سرگرمی ۸ اینچی لمسی دارای اختیاری استقبال می کنیم. Apple CarPlay و رابط کاربری Android Auto استاندارد با تنظیمات می آیند و همگام سازی ۳ به طور شگفت انگیزی کار می کند – به طور مرتب، آسان برای استفاده، و با گرافیک زیبا. رابط کاربری گوگل در دریای کابین پلاستیک است. به طور خاص، ویژگی ناوبری همگام سازی ۳، غافلگیر می شود. این بصری و پاسخگو است، با توانایی تصمیم گیری سریع بر اساس الگوهای ترافیکی و حوادث. فورد به عنوان یک نسخه پیشرفته از نقشه های اپل فکر می کند، اما پخته شده است. اگر شما واقعا می خواهید صرفه جویی در پول نقد، فورد ارائه می دهد صفحه نمایش عملکردی ۲٫۳ اینچی wimpy در مدل پایه است که هیچ کدام از این چیزها را ندارد.

و اگر شما می خواهید ایمنی، رنجر مقدار زیادی از آن را دارد. در مدل XL و بالاتر، فورد شرکت Co-Pilot 360 را به عنوان گزینه ای ارائه می دهد. این پاسخ به سیستم حساس ایمنی تویوتا است و دارای ویژگی هایی نظیر نظارت کور از نقطه نظر هشدار در برابر ترافیک عقب، پشتیبانی از خط کمک، ترمز خودکار اضطراری و چراغهای جلو پرتو اتوماتیک می باشد.

کرایه ماشین

فورد رنجر مدل 2019
فورد رنجر مدل ۲۰۱۹

با قیمت پایه ۲۴،۳۰۰ دلار، رنجر یک قرارداد خوب ارزان تر از Tacoma (25،۵۵۰ دلار) است. هرچند گزینه ها و بسته ها می توانند به سرعت قیمت را افزایش دهند، و در حالی که فورد قیمت های لوازم جانبی Yakima نصب شده توسط فروشنده را ارائه نمی کند، ما نمی توانیم تصور کنیم ارزان می شود. مدل Lariat، بسته به نحوه نمایش آن از کارخانه، از ۴۷ هزار دلار علامت گذاری شده است و به طور محکم در قلمرو F-150 قرار دارد.

اما فورد نباید نگران راننده شدن سرقت F-150 باشد – رنجر به اندازه کافی برای جذب خریداران جدید به طور کامل استفاده می کند. این زیبایی، تکنولوژی متمرکز است و با بسته بندی FX4 در دسترس است یکی از گزینه های جالب در کنار جاده ها در کلاس خود در خارج از رفع طاقچه های بلند مانند Tacoma TRD Pro و Colorado ZR2. و اگر شما بدانید، فورد اصرار دارد که مدل Ranger Raptor را در ایالت متحده به ارمغان بیاورد – اما ما می توانیم رویای آن را داشته باشیم.

فورد رنجر مدل 2019
فورد رنجر مدل ۲۰۱۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *